Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti nektek mit jelent az, hogy...

Ti nektek mit jelent az, hogy "aktív kutya"?

Figyelt kérdés

Csak érdekelne a véleményetek.

Például egy olyan kutya aki reggel 1 órát van sétáltatva.Délután fél órát.Este meg másfél óra rohangálás,labdázás,tanulás,klikkerezés.

Heti egyszer/kétszer agilityre jár.

Hétvégente 8-10 kilométereket túrázik.

Ha kell pihen nem rombol,de ha kell egész nap rohangál.

Szóval kibírja szerintem 1 2 napig is foglalkozás nékül,(bár inkább ne említsük meg,hogy a következő pár napokban,mennyit kell majd vele futni :DDD )

Egy ilyen kutya aktív kutyának számít? Vagy átlagosan a kutyák többségének ennyi a mozgásigénye?

most nem kifejezetten egy fajtáról beszélek,úgy átlagosan nézve.Persze tudom hogy nem egyenlő egy border egy mopsszal.


2016. máj. 30. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Nekunk szinte ugyanez a program, leszamitva mi nem agilityzunk vele, cserebe 2x annyit turazunk (o meg valoszinu ennek a tobbszoroset), es elnezve a legtobb kutyatartot hozzajuk kepest ez egy igen aktiv "tevekenyseg-csomag" szerintem.


Az meg megint mas, hogy egy-egy kutyanak milyen a mozgas igenye meg almon belul is vannak elteresek, nem hogy fajtan belul vagy fajon belul. Sajnos az emberek jo resze nem mozgatja a kutyajat nem veletlenul van ennyi idegbeteg, bojler alaku, tombolo+neveletlen kutya.:(

2016. máj. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi a választ:)

hát igen sajna nálunk is látni juhászkutyákat akik egész életukben ki vannak csapva a kertbe..://

Meg a flexin sétáltatott idegbeteg csivavák,akik megtamadjak az enyémet...

Megkérdezhetem,hogy a tied mennyi idős és milyen fajta?

2016. máj. 30. 20:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Shiba nem reg mult 1 eves. Mikor mi vettuk elmentunk a tenyesztohoz, kertunk egy nyugodt nem dominans alacsony energiaszintu emberkozpontu kutyat...kaptunk egy magas energiaszintu, az emberekkel tartozkodo (persze ez a fajta "alaptulajdonsaga", de remeltuk mi leszunk akivetelekXD) dominans, mindig jatszani akaro kiskutyat. Ez van ezt teptem ezt szagolom. 1#-es voltam.
2016. máj. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a saját kutyámat aktívnak mondom, bár kertes házban lakunk, szóval nem 3x járunk naponta sétálni, csak 1x, de az 2-2,5 órás, erdőben-mezőn is, más kutyákkal, közben tanulunk is, látszólag elfárad, hazaérünk még ott is játszunk, aztán alszik.

Felébred nem sokra rá, de ugyanazt a távot meg tudná tenni, így ő tényleg fáradhatatlan:D

Kibírja 1-2 napig ha nem megyünk sétálni, de akkor is kell vele játszani, különben ás, vagy ugat éjjel is, szóval nem sűrűn hagyunk ki sétát.

Mi frizbizünk, agility-t még nem próbáltuk.

Igazából elég sok kutyáról "ki sem derül", hogy mekkora a mozgásigénye, mert vagy flexin mennek naponta pár kört, vagy a kertben vannak csak tartva, aztán nem tudnak mit csinálni.

Aki ilyen foglalkozást kap, amit írtál, az már szerintem tökéletes, aktív életmódba passzoló aktív kutya:D

2016. máj. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

1#

Nembaj ugy jo ahogy van..:)

Az en kutyam is dominans es fel az idegen emberektol..(kiskoraban bantalmaztak)..csak o inkabb kisebb-kozep testu

2# koszonom a valaszod.

Igen sajnos a legtobb helyen ki sem derul..a kutya csak a riasztot helyettesiti

2016. máj. 30. 22:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem mostani kérdés, de akkor én képviselem a lusta kutyák táborát. Majdnem 8 hónapos Cane Corsom van, ő tényleg a szó legszorosabb értelmében lusta. Kutya suliban például foglalkozás közepén kifekszik, utána baromi nehéz motiválni, hogy csináljon bármit is. Kertesben lakunk, kinti/benti, de szinte minden este megyünk kutyázni, ott kb 1/1,5 órát vagyunk, utána úgy kell betenni kb a kocsiba, fél 9 körül hazaérünk, vacsi és másnap reggel 10ig alszik, nem hajlandó felkelni. Udvaron pontosan 2szer hozza vissza a labdát és utána lefekszik. Ha kergetőzünk azt nagyon szereti, de 10 perc után ott is offos. Sétálni szoktunk erdőben, ott kullog mögöttem, nem nagyon hatja meg. Én mondjuk örülök, hogy nem örökmozgó, de a suliban lehetne kicsit aktívabb.
2016. jún. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!