Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldog, torzskonyveze...

Francia bulldog, torzskonyvezett kutyat venni vagy sem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Parommal ugy dontottunk,hogy vennenk egy francia bulldog kiskutyat. Mivel nem Magyarorszagon lelunk (de kozel) ,megneztuk,hogy ez az ebfajta merre milyen arban kaphato (Szerbia,Boszni,Horvatorszag es Magyarorszag).. Horvatorszagban iszonyat dragak (akar az 1200 eurot is eleri) es mivel beszeltunk masokkal is,megtudtuk,hogy fajkutyaert nem kell ennyit fizetni,hogy "minosegeset" kapjunk.. Megtudtam,hogy egyik ismerosom Magyarorszagon talalt 80 ezer forintert utlevellel egyutt,de papirok nelkul,tehat nem torzskonyvezett,d e fajtiszta franchie. Elmeselte,hogy kutyajuk egy boldog es egeszseges kutyuli es nincs semmi baj vele.. Sokat olvastam errol a dologrol es nem tudom vegyunk e kutyat,ami nem torzskonyvezett vagy nem.. Pl. nekem volt fajtiszta,de nem torzskonyvezett pincsim es tenyleg sosem volt beteg,3szor lettek picinyei,amelyek mind egeszsegesek voltak es vegul tizen valamennyi ev utan elhunyt szegeny.. Tehat az a papir nekunk nem volt lenyeges.. Tenyleg nem tudom hogyan dontsunk.. Tapasztalatok?

#vásárlás #francia bulldog #franchie #törzskönyvezett kutyák
2016. jún. 2. 00:49
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Es jahh,ha veszekedni akartok,vagy letamadni,inkabb tartjatok meg magatoknak,mert nem erdekelnek az ilyen tultelt,nagyokos emberek. Ha vitazni szeretnek,talalnek egy oldalat,ahol ez a fo temajuk,hogyan mas embereket sertegetni vagy lekapni.. nem kossz.. ha nincs normalis valaszotok,ne is irjatak.. en pedig magam fofom eldonteni mire fogom adni a penzem es hol.. ha pedig nem tudjatok mi a kerdes,olvassatok el meg egyszer
2016. jún. 2. 14:18
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

"mindenkinek van joga kimondani a velemenyet,de kerdes kit erdekel.. "

ha nem rémlik, te tetted fel a kérdést, most meg azzal jössz, hogy kit érdekel, hogy ki mit gondol?

"Es ha valaki szaporitassal foglalkozik,az nem ram tartozik,mert en azt nem teszem.. amikor nalunk is lettek kiskutyak,nem adtam el oket,hanem elajandekoztam es amilyen "minosegesek" voltak auok a kutyak (sem betegseg,sem korcssag,10-15 evig eleltek gond nelkul),penzert adhattam volna el oket.. "

Megsúgom, ugyanúgy szaporítás volt az is amit te csináltál, nehogy már még meg kelljen dícsérni érte, hogy te nem kértél pénzt a keverékeidért... Minőségesek. Azok voltak biztosan.

Bírom az ilyet, feltesz egy kérdést úgy, hogy a kis fejében már rég eldöntötte, hogy mit akar csinálni, és ha valakik megírják, hogy miért baromság az, amire készül, akkor még ő van felháborodva, hogy sértegetik... Nem tudom itt ki sértegetett téged, másold már be.

Legközelebb nem kell kérdést kiírni, ha nem érdekelnek a válaszok, meg megy a puffogás, hogy nem mindenki azt írja, hogy jólvan támogasd csak a szaporítókat..

2016. jún. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, fingod nincs miről karattyoltunk. Nem tudom, minek írtad ki a kérdést egyébként.

A korcs kutya nem egyenlő a keverékkel. A korcs egy beteg kutyát jelent, és te a keverékekre gondolsz. Nem véletlenül hívják a szaporított kutyákat fajta jellegű keveréknek. Mert azok. Meg a Mari néni labrador kuvasz kutyája is keverék. Nem korcs.

A menhelyen vagy a fajtamentőknél ugyanazt a kutyát, amit te a szaporítótól megveszel INGYEN adják. Ugyanis onnan mentették meg őket. Ez a különbség, hogy te a szaporítótól veszel, vagy mentesz egyet. Az egyikkel támogatod az állatok kínzását és te is hozzá járulsz vele. A másikkal meg megakadályozod.

Egy nem fajta jellegű keverék kutya sokkal egészségesebb lehet, mint egy fajta jellegű. Nem áll fönt a belterjesség lehetősége stbstb (ezt a részt úgyse érted). Tenyésztők meg úgy pároztatják őket, hogy ne legyenek betegek. Mert tudod nem elég az, hogy két rotit összeeresztünk. Kicsit bonyolultabb. Egy fajta jellegű keverék nagyobb eséllyel lesz beteg, mint a mari néni leellett utcai mix kutyája, hiába nincs az szűrve, mint a tenyésztőknél. A természet azt elintézi. Viszont a fajta jellegű keverékeknél nem tudja elintézni a természet. Mindegy, úgyse érted. Hajrá.

2016. jún. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

En nem vittem a kutyamat parositani,maga ment el es igen,a hibas vagyok,hogy nem vigyaztam ra akkoriban.. de mit kellett volna? Agyonvernem ot is es a kiskutyait?

Annyi ember van,akinek nem kene szaporodnia,megsem tiltjak be nekik es csak szulik a bekepzelt,tultelt,nagyokos embereket es nincs megallasa.. na ezeket kene kiirtani a fold szintjerol,mert ok karositjak a vilagot es nem az allatok,akik nem hibasak annak,hogy a vilagra kerultek..

Az en kerdesem pedig az volt,hogy volt e valakinek tapasztalata az ilyen kutyakkal es nem miert nem okos papir nelkuli kutyat venni

2016. jún. 2. 14:31
 25/31 anonim ***** válasza:
85%
Maga ment el... Igen, ha egyszer elszökött és vemhes lett, akkor miért is nem vitted el ivartalaníttatni utána? Miért született még azon kívül 2 alom? Miért nem csináltál olyan kerítést amin nem tud kimenni? Nem, nem agyonverni kellett volna őket, hanem mondjuk az anyjukat elvinni ivartalaníttatni... De mindegy, falra hányt borsó az egész.
2016. jún. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
80%

Annyi ember van,akinek nem kene szaporodnia,megsem tiltjak be nekik es csak szulik a bekepzelt,tultelt,nagyokos embereket es nincs megallasa.. na ezeket kene kiirtani a fold szintjerol,mert ok karositjak a vilagot es nem az allatok,akik nem hibasak annak,hogy a vilagra kerultek..


TE g..i buta vagy :D Vágod, hogy most magadról írtál, mert te károsítasz ezzek kutyafajtákat? Gondolom k...ra nem esik le :D

2016. jún. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
44%
Azt mondod hogy akérdés nem az volt hogy tk vagy nem tk... vazze olvasd már el a kérdésed... nekem nem úgy tűnik hogy te tapasztalatot kértél. És amúgy is, minki azt mondja inkább tenyésztőtől tk-val...te mégis leszatod.... nagyon IQ betyár gyerek vagy te hallod-e. Azt mondod hogy az okoskodó embereket irtani kéne, hát olvasás közben egyből te jutottál az eszembe :'D
2016. jún. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Istenem,milyen szepen ki tudjatok mutatni a kulturatokat.. en senkire nem mutattam ujjal,hogy ilyen vagy olyan,de bizony nehanynak sikerult rammutatniuk.. ha aggat a tema,ne irjatok ide.. nincs szukseg sertegetesre
2016. jún. 2. 21:08
 29/31 anonim ***** válasza:
78%
Ha szerinted mentség, hogy nő vagy akkor csak gratulálni tudok. :DD Én is nő vagyok, de mégsem ilyen buta mint te. Menj valami feminista fórumra. Téged olvasva szégyellem, hogy nő vagyok...
2016. jún. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
En pedig titeket olvasva,szegyellem,hogy magyar vagyok
2016. jún. 3. 11:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!