Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldog, torzskonyveze...

Francia bulldog, torzskonyvezett kutyat venni vagy sem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Parommal ugy dontottunk,hogy vennenk egy francia bulldog kiskutyat. Mivel nem Magyarorszagon lelunk (de kozel) ,megneztuk,hogy ez az ebfajta merre milyen arban kaphato (Szerbia,Boszni,Horvatorszag es Magyarorszag).. Horvatorszagban iszonyat dragak (akar az 1200 eurot is eleri) es mivel beszeltunk masokkal is,megtudtuk,hogy fajkutyaert nem kell ennyit fizetni,hogy "minosegeset" kapjunk.. Megtudtam,hogy egyik ismerosom Magyarorszagon talalt 80 ezer forintert utlevellel egyutt,de papirok nelkul,tehat nem torzskonyvezett,d e fajtiszta franchie. Elmeselte,hogy kutyajuk egy boldog es egeszseges kutyuli es nincs semmi baj vele.. Sokat olvastam errol a dologrol es nem tudom vegyunk e kutyat,ami nem torzskonyvezett vagy nem.. Pl. nekem volt fajtiszta,de nem torzskonyvezett pincsim es tenyleg sosem volt beteg,3szor lettek picinyei,amelyek mind egeszsegesek voltak es vegul tizen valamennyi ev utan elhunyt szegeny.. Tehat az a papir nekunk nem volt lenyeges.. Tenyleg nem tudom hogyan dontsunk.. Tapasztalatok?

#vásárlás #francia bulldog #franchie #törzskönyvezett kutyák
2016. jún. 2. 00:49
1 2 3 4
 11/31 Platypus ***** válasza:
79%
A francia bulldog a világ egyik legbetegesebb kutyája. Iszonyat sok örökletes problémája van, amik nem csak a kutya életét keserítik, hanem bőven ott fogod hagyni azt az 1200 eurót az állatorvosnál. Egy törzskönyves kutyához szerződés jár, megnézheted milyen szűrővizsgálatokat végeztek a szülőkön és legalább néhány betegségre garanciát tud vállalni a tenyésztő. Ennél a fajtánál még így sem 100% hogy problémamentes kutyád lesz, de azért nagyságrendekkel jobbak az esélyei.
2016. jún. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
80%

régen én is hülyének gondoltam azokat,akik vagy tenyésztőtől vennének kutyát, vagy menhelyről vinnének el. nem értettem,hogy miért csak ez a két véglet létezik..

de utána alaposan utánajártam a témának.. és teljesen igazuk van.

ha tehetném be is tiltanám,hogy jófogáson meg ilyen olyan oldalakon pénzért árulják a kutyájukat. amikor az a kutya semmivel nem tud többet, mint aki a menhelyen várja a leendő gazdáját..semmivel ! ugyanolyan kutyák vannak ott is .sőt , merem állítani,hogy a menhelyeken lévő kutyákat legalább látta már állatorvos.. nem úgy mint a kis jófogás hirdetőnként, aki lazán felteszi 50-60 ezerért is a kis keverék kutyáját..mert van aki megveszi..és azt hiszi mennyit spórolt,hogy nem tenyésztőtől vette..pedig pont,hogy átvágták. és sok tapasztalat is mutatja, hogy az ilyen kutyákra sokat kell majd költeni, mert ki tudja milyen genetikus betegségük van.. szóval ha majd pár hónap múlva ott kell hagyni az állatorvosnál 50-60 ezret,vagy többet,akkor el lehet gondolkozni,hogy nem jobban megérte volna tenyésztőtől venni?


én nagyon nem ajánlom, hogy megvedd 80 ezerért.. ha Horváthországban drágább a tenyésztőtől venni,akkor keress M.o-n tenyésztőt. 80 ezerért megvenni a legnagyobb ostobaság. ugyanolyan kutyát kapsz a menhelyen is.

olyan meg nincs,hogy nem ad törzskönyvet,de azért tiszta vérvonal..a pikulát..ha az lenne,akkor adna törzskönyvet is. és lehet,hogy most kölyökként úgy néz ki, mintha teljesen tiszta lenne..de felnőttként honnan tudod milyen lesz?

a 80 ezer sem kevés,sőt.. vagy keress egy tenyésztőt,vagy fogadj örökbe.. de ha nem hiszed el,olvasgass utána..

2016. jún. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
31%
Érthető hogy senki nem akarja támogatni a szaporítókat, de azért a kérdező nem egy vizslát vagy egy csivavát akar venni, ami tenyésztőnél, törzskönyvezve, mindennel is max 500 euro. Egy francia bulldog 1000-től akár 5000 euroba is kerülhet, de láttam már 8500-ért is. Akárhogy nézzük, érthető hogy ez egy kicsit elszállt összeg. Mielőtt bárki félreérteni, nem a szaporítást pártolom, csak ezt az irreális túlárazást. Vannak más fajták is amik így vagy úgy problémásak, mégis elérhető tenyésztői áron kaphatóak. Amúgy meg lehet azt is nézni hogy szinte az összes ilyen drágább fajta itthon a dakoták kezében van...
2016. jún. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
69%
Az Apple-nél miért nem tolonganak az emberek, és reklamálnak, hogy túl van árazva az iPhone 6?? És azt is hidd el, hogy sok ember, aki pattog hogy neki túl drága a kutya tenyésztőtől, megveszi az iPhone 6-ot... erről ennyit. Pedig a kutya egy családtag lesz 10-15 évre. A telefon meg két év múlva kuka.
2016. jún. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
89%

Engem már rendesen felb..znak a kérdezőhöz hasonló emberek. Múltkor is itt verte magát valaki, hogy nem törzskönyves kutyája már két éves és semmi baja! Nem hiszem el, hogy nem értik meg az emberek, hogy mi a baj a szaporított kutyákkal. Elsősorban rohadtul nem az, hogy a kiskutyának vannak e gondjai, mert jó esetben az új gazda kezelteti. Hanem az hogy ezzel rohadtul támogatják a szételletett anyjukat, meg mondjuk annak a testvérét, ami már esetleg nem tud elleni, ezért kib..zták a mezőre megdögleni. Jó esetben egy nonprofit fajtamentő megtalálja. Rosszabban, meg...

Nem tudom, hogy miért nem lehet megérteni az összefüggést ezek,és a menhelyen tengődő kutyák, illetve az utcára kerültek között. Én komolyan. Valami IQ teszthez kötném a kutyatartást. Talán akkor nem lenne ennyi probléma.

A másik meg, mégis mit gondolnak, honnan a vérből szereztek a szaporítók kutyát? Valószínűleg valamilyen leselejtezett tenyésztői kutyák leszármazottjai, amit nem lehetett tovább tenyészteni.

De már igazából sz.rok bele. Ha ezt valaki nem érti meg, akkor ennyi.

2016. jún. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
30%
Utolsó. Ez a lényeg! A telefont hs megunod kidobod és veszel másikat. De ha venne egy tenyésztős rohadt drága kutyát azt nem dobná csak úgy ki. Ezért vesz egy olcsó szaporítós kutyát aztán ha megunta vagy kiment divatból nem sajnálja kidobni hisz olcsó volt. Ezért van annyi kutya az utcán és menhelyeken sajna.
2016. jún. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
6%

Jah, meg lehet nézni amúgy azt is hogy IPhone 6-ja kiknek van... A dakotáknak vagy azoknak az embereknek, akiknek világéletükben minden a seggük alá lett tolva, maximum az 1-2% az aki mondjuk tisztességes munkával a két kezével gyűjtötte rá a pénzt. Esetleg még azoknak akik mondjuk kézhez kapnak bruttó 200-300 ezer forint fizut, de hát kis országunkban nem ez a jellemző. Egyébként hidd el, amiatt is reklamálnak hogy egy telefon így túl van árazva, javarészt azok az emberek akik nem villogásból vesznek telefont, hanem használatra. Egy francia bulldog meg még mindig drágább mint egy IPhone 6, akárhogy nézzük.


Amúgy megnézném, ahogy valaki egy 1000 euros kutyát kitesz a mezőre megdögleni. Ilyen hülye ember még nem született szerintem. A szaporítók meg pont úgy jutnak ilyen kutyákhoz hogy mint ahogy fentebb is írtam az IPhone telefonos példánál, nekik van rá pénzük, a tenyésztők meg minden lelkiismeret furdalás nélkül odaadják nekik, mert ők ki tudják csengetni rá a pénzt. Utána ők elérhető áron eladják a kölyköket és hoppá, már vissza is lett forgatva a pénz. Ahelyett hogy a tenyésztők netán egy normális ember számára is elérhető áron árulná, ivartalanítási kötelezettséggel, akkor talán nem csak a maffiák kezébe kerülne a fajta...

2016. jún. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
82%
Jóhogy drágábban adja a tenyésztő, amikor tipik kényes fajta kutya. Többe is kerül ezekkel foglalkozni. Ha meg díjnyertesek, vagy olyan jó vérvonalt sikerült, persze,hogy elkéri az árát. Plusz még sokat rátesz, hogy divat lett a fajta. Ezzel nincs mit tenni, az aktuális divatos dolgok minden téren drágábbak. Kereslet-kínálat...
2016. jún. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
83%

Egy normális tenyésztő pont nem adja oda bárkinek. Aki odaadja, annak nem 1000 eurós kutyái vannak. De nem érted és nem akarod érteni ennyi. Nem értesz hozzá, nem látod át, de a nagyobb baj hogy nem is akarod, csak dakotázol meg mondod a saját elméleteidet.

Nekem van két 1000 eurós kutyám és nincs 300 ezres fizetésem. Hogy hogyan? Hm, gyűjtöttem rá. Az egyikre két évig, a másikra 3. Ennyire egyszerű. Akarni kell, csak nem azonnal.

2016. jún. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Hahaha igazan megnevettet a velemenyetek,de tisztelni fogom,merthat mindenkinek van joga kimondani a velemenyet,de kerdes kit erdekel..

Annyira pattogtok,hogy korcs kutyak,de ugye a menhelynel is korcsok szegenyek.. es pont ezert is dobjak ki az emberek oket,mert nem felel meg a "tobbsegnek" vagy annak,hogyan kene kineznie.. pont ez van az embereknel is,ha valaki nem sovany vagy szep,rogton kikozositik es megsem a kikozositettnek a szulei a hibasak,hogy ilyen gyerekuk lett..

Es ha valaki szaporitassal foglalkozik,az nem ram tartozik,mert en azt nem teszem.. amikor nalunk is lettek kiskutyak,nem adtam el oket,hanem elajandekoztam es amilyen "minosegesek" voltak auok a kutyak (sem betegseg,sem korcssag,10-15 evig eleltek gond nelkul),penzert adhattam volna el oket..

Es az hulyeseg,hogy valaki nem dobna ki 1000 euros kutyat.. nem tudom MO-on hogy mukodik ez,de nalunk azok is kidobjak az 1000 euros kutyakat,akik megvehettek maguknak oket,mert szegenyek vagy elkezdtek betegesek lenni,vagy mar meguntak oket. Higy kidobjon valaki egy kutyat,nem attol fugg,milyen dragaert vette,hanem,hogy mennyire fontos neki az az allat.. en sosem tennek ilyet es nem is tettem.. volt befogadott kutyam is,akit tobbet vittunk allatorvoshoz,mint a pincsiket,akik kenyesebbek.. de ugyanugy foglalkoztunk mind ket fajjal,megis a befogadott kutyaval volt a tobb gond..

2016. jún. 2. 14:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!