Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik vajon olyan, hogy egy...

Létezik vajon olyan, hogy egy bizonyos kutya vagy kutyafajta nem szereti a gyerekeket vagy veszélyes rájuk?

Figyelt kérdés

Egy ideje folyamatos vita tárgya a férjem és köztem a férjem húgának a kutyája. Van neki egy dobbermannja, elég gyakran jön hozzánk látogatni, ilyenkor nem képes otthon vagy a kocsiban hagyni a kutyáját, ráadásul hozza a lakásba. Én megértem, hogy nem szeretné kikötni, kerítésünk még nincs kész, szerinte nem biztonságos kint hagyni, mert nagyon drága volt.

A kutya nagy testű, már megbékéltem vele, hogy nagytakarítás van, miután elmennek, a szőr miatt, nehogy a gyerekek allergiásak legyenek. A gyerekek 4 évesek, ikrek, és nem hagyja a férjem huga azt sem, hogy a gyerekek az udvaron játsszanak a kutyával, mi sem adhatunk neki semmi maradékot sem, meg sem simogathatjuk, mert valami munkakutya elvileg és nem akarja, hogy elrontsuk a nevelését. Szerintem csak simán fél tőle, hogy ha normálisan lenne szeretve a kutya, jobban szeretne minket, mint őt. Vagy van olyan, hogy bizonyos fajták kiszámíthatatlanok? Mert szerinte túl "pörgős" a kutya és véletlen kárt tenne a gyerekekben. De ez szerintem nem igaz, mert amikor itt van, akkor is végig fekszik a kutya, még a gyerekekre sem reagál, ha játszani akarnak vele. Kinek van igaza?

Szerintem kegyetlenség amit csinál és ha már oda hozza hozzánk akkor legalább hagyhatná, hogy úgy legyen, ahogy én mondom. Vagy akkor ne hozza, de erre meg az a kifogás, hogy ő sem mondja, hogy ne vigyük a gyerekeket látogatóba. Azért tettem fel a kérdést, mert a férjem a huga pártját fogja, de szerintem ez így nem jó, attól hogy a kutya nagytestű, nem feltétlen veszélyes a gyerekekre. Meg az is hülyeség szerintem, hogy attól hogy kap egy kis szeretgetést majd nem lehet sportolni a kutyával vagy a fejünkre nő, vagy hogy beteg lesz egy kis maradéktól.



2016. jún. 7. 19:08
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, akik azt tartják, a kutya csak a gazdájával játszhat. Boxban kell pihennie, mert akkor, ha kikerül onnan az elvárt módon fog dolgozni, hiszen le volt odáig pihentetve.

Hogy a húg mennyiért vett kutyát, miként eteti, neveli, mennyit költ rá, ahhoz neked semmi közöd.

Neked a kutyatartásról annyi az ismereted, amennyit az átlag embernek jelent egy kutyával élni.

De vannak sportkutyások, akik teljesen másként nevelik a kutyájukat.Mert ha magasabb szinten akarnak a kutyával versenyezni, nagyon komoly elvárásoknak kell megfelelni a kutyának.

Kb olyasmi ez, mint amikor egy sportoló már az olimpiát, világbajnokságot tűzi ki célul. Nekik a teljes napi edzés a természetes és nem az átlagemberek átlagos élete.

2016. jún. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
97%
"nyilván nem 2 év ősellenségeskedés után fogom tőle megkérdezni"Hány éves vagy?10?Neked nem ,hogy kutya még gyermek se való... Mit érdekel téged más élete? Nincs sajátod?
2016. jún. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha pedig ennyire szüksége van a lányaidnak arra, hogy játsszanak egy kutyával, szeretgessétek, meg túl sok a maradék, akkor vegyetek egy sajátot, csak vigyázz, mert a végén megfertőz titeket az allergiával!
2016. jún. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
96%

Volt dobermannom (munkakutya).

A kutya tartásával, nevelésével kapcsolatban a sógornődnek van igaza. Valóban nem szabad etetni, tutujgatni, és nem lenne biztonságos, ha a 4 éves gyerekekkel szabadon hagynád játszani.

Dobermann nem tartunk udvaron, üres telken stb. Lakásban vagy kinti-benti tartással kell tartani (magyarul akkor mehet be a lakásba, amikor szeretne, és a helye bent van). Sem a szőrzete, sem a jelleme miatt nem tolerálja a kerti tartást.

Ahogy leírtad a kutya viselkedését, teljesen normálisan van nevelve. Egy felnőtt dobi legyen közömbös másokkal szemben, ez a kívánatos. Egyébként valóban pörgős kutyák, az első percben fellökné a gyerekeket, ha szabadjára lenne engedve. Nem akarná őket bántani, ennek ellenére akaratlanul is okozhatna akár komoly sérülést is nekik.

Nem kegyetlenség, amit csinál. Nagyon jól neveli a kutyáját.

Ételmaradék nem való kutyának, és a kutya akkor egyen, amikor a saját táljába megkapja a napi adagját. Az asztalnál kunyeráló kutya baromi idegesítő és neveletlen.

A kutya nem fél tőle leírásod alapján, hanem tiszteli és imádja a gazdáját.

Egy dobinak ilyennek kell lennie.

A szőrtől nem lesznek allergiásak a gyerekek, sokkal inkább, ha túl steril a környezetük.


Másrészt, ha te nem szeretnéd a kutyát beengedni, azt is megmondhatod, hogy vagy nélküle jöjjön, vagy sehogy.

2016. jún. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

Nem, csak ez a hülyeség megkeseríti a családi életet. A férjemmel is rendszeres vitatéma, nekik mindig volt kutyájuk, náluk ez a vonalas nevelés volt a divat, nekem anno mikor még anyáméknál volt kutya, kint volt az udvaron, vagy a kistestűek az előszobáig bejöhettek télen, nem volt baj hogy húztuk-nyúztuk őket, ették amit kaptak, az oltáss mellett nemigen költöttek rájuk.


Ez, ami most megy, ezt én már túlzásnak érzem, hogy minden elé ez a nyomorult jószág van helyezve, meg az, hogy hogy van nevelve, hogy kb. aranyat sz'rik, hogy nem lehet egy hirtelen mozdulatot tenni, nem játszhatnak ott a gyerekek mert "jajj nehogy fenyegetésnek vegye" (ez a férjem), nem lehet megsimogatni, nem lehet megetetni ha nincs este 7óra, nem lehet elmenni olyan helyre nyaralni ahol nem kap külön szobát a kutyával, nem lehet akárhova elvinni, stb. Na most így hogy menjünk el pl. egy wellnessre vagy akármire, ki fog odanézni a gyerekekre? Hogy lehet így családi pihenést csinálni?


Ő a lányaim keresztanyja, de nem is akarnak már ott se aludni, mert a kutyát reggel 6kor vinni kell futni, délben vc-zni, 4kor edzés van, kedden kutyafuttató, pénteken edzés vagy ki tudja mi. Nem lehet rábízni a gyerekeket ha elmennénk valahova mert vagy valami kiállításon van, vagy kitudja hol valami engedelmességi meg egyéb hülyeségen, és az szent és sérthetetlen.


Az autójába ha megkérem, hogy vigye el a lányokat táncra vagy oviba vagy valami, a gyerekülések nem férnek be, mert vagy kennel van benne, vagy az ülések sincsenek bent, mert "jajj holnap megyünk mucsajröcsögére valami-valami", kifogások...


Szóval ez így már túlzás, nem kéne, hogy erről szóljon az élete. Régen a férjemmel közösen volt kutyájuk, azért vette ezt a kiskutyát, mert az elpusztult, de akkor nem volt ilyen, mostmár nagyon túlzás ez az egész

2016. jún. 7. 21:39
 16/36 anonim ***** válasza:
97%

Egyedül vagy ilyen sötét, vagy segítenek? A sógornőd teljesen jól bánik a kutyájával, bár mindenki feleennyire törődne az állatával.

Nem fogadja el idegenektől a kaját? Nagyon helyes, így nem fogják tudni megmérgezni.

Nem játszhat a gyerekekkel? Örülj neki, mert egy nagytestű simán felborítja őket. Másrészt nyomod a hülyeséget az allergiáról, de hisztizel, hogy nem nyúlhatnak hozzá? Nem vagy kicsit ellentmondásos? Meg a kerítés sincs kész, hogy játszanának, te nagyonokos?

Kínzás a panel, de kib.szva egy üres telekre szerinted jó? Menj ki oda te, próbáld ki, milyen, ha egész nap egyedül vagy, és tojnak a fejedre, miközben a család jót szórakozik nélküled.

A kutya nem a tied, így a te neved kuss a nevelésével kapcsolatban. Ő se szól bele a gyerekeid nevelésébe. A saját pénzét meg arra költi, amire akarja.

Kérlek, a büdös életben ne tarts kutyát.

2016. jún. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
93%

"- a kutya 12hetesen került hozzá, németországból, valami irdatlan áron- kérdésem: minek? Ezen is veszekedtünk, emiatt költözött el tőlünk, mert én úgy gondoltam, hogy ha ennyi pénze van akkor inkább besegíthetne többet, elvihetné a gyerekeket ide-oda, inkább foghatna magának pasit és szülhetne ő is. " válasz: mert neki ez volt az álma, ez a hobbija. Mint volt dobermannos, tökéletesen meg tudom érteni :) A saját pénzével és idejével hadd rendelkezzen már ő maga. Nem mindenkinek célja az, hogy pasija legyen meg gyereke.

-A kiskutyát már kölyökkorában sem lehetett simogatni, nem lehetett vele játszani, mert úgy lett nevelve, hogy egész nap a dobozban kellett lennie, és csak úgy kapott enni, hogy vezényszavakat tanított vele, nem labdázhattak vele a lányaim mert "elrontják", meg ilyenek > így kell nevelni egy munkára, sportra tartott kutyát. Valaki írta példának az élsportolókat.

"-Az tök normális, hogy ha elmegyünk valahova, jön a kutya, de senkinek nem engedi, hogy megsimogassák és a kutya sem örül senkinek, rá viszont ugrál meg rágja a kezét, ezért minden ismerősünk furán néz rá, utcán is sokmindenkit megsért" > nem azért tart kutyát, hogy más simogassa. Miért is kéne engednie? Aki ezen megsértődik, az hülye. Te sem engednéd, hogy idegenek tapizzák a gyermekeidet. Rá azért ugrál, mert ő a gazdája, akit szeret. A normális idegrendszerű és normális nevelt dobermann közömbös az idegenekkel szemben, ez a kívánatos viselkedés. Magyarul levegőnek nézi őket.

"-Több tízezer forintos tápokat vesz, és csak azt eheti a kutya, nem veszi el a "csempészfalatot" a terítő alatt, pedig a lányaim nagyon szívesen kényeztetnék" > helyes. Az nem kényeztetés, hanem rossz szokás megalapozása, hogy össze-vissza etetnek az asztalnál egy kutyát olyasmivel, amire amúgy sincs semmi szüksége.

"-nem hagyja, hogy igazi kutya legyen, mindent parancsra csinál a kutya, még csak nem is ugathat, nem kínzás ez?" > nem, nem kínzás. A kutya falkaállat, a gazda a vezér, akit tisztel, akinek természetes, hogy szót fogad és ezt örömmel teszi (ha normális van nevelve).

"-Ha az utcán oda jön hozzánk egy másik kutya annak se örül, vagy meg se ugatja, nagy ritkán szagolja meg maximum, de olyan, mint egy robot, egészséges ez?" > közömbösítve van. Számára a gazdi érdekesebb, mint a többi kutya.

"-Azt tudom, hogy heti 4x hordja ide-oda, szerintem ez is kínzás, minden este futtatja, hetente egyszer viszi valami méregdrága futtatóba, ahol csak szerinte "normális" kutyák vannak." > mi kínzás? hogy ahova lehet, magával viszi? Vagy a futtatás? Vagy nem értem. Nem kínzás, nagyon jó élete van annak a kutyának. Minél többet mozog a gazdival, annál jobb.


A kerti tartást már leírtam. Ennél a fajtánál végképp nem tesz jót.

2016. jún. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
Jaaaa, hogy neked az a bajod, hogy már nem ingyen bébiszitter a csaj. :D Magadnak szültél, oldd is meg. A kutyatartási "elveid" meg inkább ne ecseteld, tökéletes példája a kutya elcseszésének.
2016. jún. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
97%

Attól, hogy ő a lányok keresztanyja, nem kötelező együtt járni nyaralni, meg sehova. Nem kötelező neki a gyerekekre vigyázni.

Miért kellene hozzátok alkalmazkodnia? Ő sportkutyás, egy életforma, amit csak a többi hozzá hasonló sportkutyás ért meg :) Nem is kell érteni, csak el kell fogadni, hogy más fontos neki, más az életstílusa, mint nektek.

Ha nem tudod ezt tolerálni, nem baj, csak akkor ne csináljatok közös programokat. Néha meglátogatja a lányokat, elmentek fagyizni egyszer-egyszer, és kész. Hadd élje már ő is úgy az életét, ahogy szeretné, és éljétek ti is a sajátotokat, ahogy nektek megfelel.

2016. jún. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

Mondd, hogy troll vagy. :D

A kutya jól van, a gazdi jól van, az, hogy mire költi a pénzét meg,hogy mit csinál szabadidejében, semmi közöd. Tessék kifizetni a bébiszittert. Nálunk se lehet beülni hátulra a kutya cuccai miatt, ha valaki ezt szóvátenné, valószínűleg otthagynám az út szélén. Nekünk vasárnap van edzés, jövőhét szerdán kozmetika, hétvégén kutyás buli, ekkor meg ekkor kiállítás. Kész.

2016. jún. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!