Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik vajon olyan, hogy egy...

Létezik vajon olyan, hogy egy bizonyos kutya vagy kutyafajta nem szereti a gyerekeket vagy veszélyes rájuk?

Figyelt kérdés

Egy ideje folyamatos vita tárgya a férjem és köztem a férjem húgának a kutyája. Van neki egy dobbermannja, elég gyakran jön hozzánk látogatni, ilyenkor nem képes otthon vagy a kocsiban hagyni a kutyáját, ráadásul hozza a lakásba. Én megértem, hogy nem szeretné kikötni, kerítésünk még nincs kész, szerinte nem biztonságos kint hagyni, mert nagyon drága volt.

A kutya nagy testű, már megbékéltem vele, hogy nagytakarítás van, miután elmennek, a szőr miatt, nehogy a gyerekek allergiásak legyenek. A gyerekek 4 évesek, ikrek, és nem hagyja a férjem huga azt sem, hogy a gyerekek az udvaron játsszanak a kutyával, mi sem adhatunk neki semmi maradékot sem, meg sem simogathatjuk, mert valami munkakutya elvileg és nem akarja, hogy elrontsuk a nevelését. Szerintem csak simán fél tőle, hogy ha normálisan lenne szeretve a kutya, jobban szeretne minket, mint őt. Vagy van olyan, hogy bizonyos fajták kiszámíthatatlanok? Mert szerinte túl "pörgős" a kutya és véletlen kárt tenne a gyerekekben. De ez szerintem nem igaz, mert amikor itt van, akkor is végig fekszik a kutya, még a gyerekekre sem reagál, ha játszani akarnak vele. Kinek van igaza?

Szerintem kegyetlenség amit csinál és ha már oda hozza hozzánk akkor legalább hagyhatná, hogy úgy legyen, ahogy én mondom. Vagy akkor ne hozza, de erre meg az a kifogás, hogy ő sem mondja, hogy ne vigyük a gyerekeket látogatóba. Azért tettem fel a kérdést, mert a férjem a huga pártját fogja, de szerintem ez így nem jó, attól hogy a kutya nagytestű, nem feltétlen veszélyes a gyerekekre. Meg az is hülyeség szerintem, hogy attól hogy kap egy kis szeretgetést majd nem lehet sportolni a kutyával vagy a fejünkre nő, vagy hogy beteg lesz egy kis maradéktól.



2016. jún. 7. 19:08
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
98%

Ezen is veszekedtünk, emiatt költözött el tőlünk.... - uristen, te hol elsz? Ez a fajta gondolkodas iszonyu szuklatokorusegre utal. Jo hogy azt nem kifogasolod, hgoy milyen vallast kovet. Az o elete, neked ehhez semmi kozod, leirom megegyszer, SEMMI kozod!


utcán is sokmindenkit megsért - Mi mi mi mi mi???? mi a phaszert kene engedni hogy boldog boldogtalan agyusztalja a kutyat. Neked 'kutya' kotelesseged az o elvarasait TISZTELETBEN tartani.


nem hagyja, hogy igazi kutya legyen - jah, mert kedves kutyaszakember kerdezo, te aztan tudod mit jelent kutyanak lenni ugye? Dizni filmekben lattal nehany csaholo ebet es azt hiszed, hogy minden ebnek igy kell leelni az eletet... jah es minden nonek szulnie kell...


Komolyan 23 évesen olyan nagy problémát csinál ebből a kutya-dologból... - ooo, ugye csak nekunk tunik fel, neked nem, hogy o ebbol NEM csinal problemat. Az egyetlen ember aki ebbol problemat csinal az te vagy. Ne is haragudj, de toled a bicska nyilik a zsebunkben. Ha ennyi szabadidod van, miert nem foglalkozol inkabb a gyerekeiddel, hogy tisztesseges, inteligens, jo emberek fejlodjenek beloluk, ahelyett, hogy itt frocsogsz egy kutyatartorol...



Pont az ilyen gusztustalan ember-felek miatt adtam vissza a keresztlevelet es szuntettem meg MINDEN kapcsolatot a gyerekekkel, mert az oszentseges anyuka csak frocsogott, panaszkodott, furkalt, pletykalt, problemazott mindenen! Szerintem igy tovabb es lehet hogy a hugi is egyszer bedobja a torolkozot miattad... de akkor a ferjed nem lesz halas.

2016. jún. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

Amiket leírtál tényleg tökéletes elrontása egy kutyának.De szerintem neked halvány fogalmad sincs a kutyák tartásáról,neveléséről.

Amúgy egy közel 40 kg-os kutya amúgy sem lenne túl jó ha a gyerekeiddel játszana,hiszen ha be pörög nincs az az Isten aki megállítaná őket,neki fut a gyerekeknek fellöki őket akkor meg rögtön veszélyes dög lesz szegényből.


Dobik tényleg közömbösek az emberrel,ilyen a jellemük.

Egy kozmetikába hoztak egyet fürdetésre. Hát semmire nem figyelt,végig állta,tűrte fürdetést,szárítást majd lefeküdt a sarokba és várta a gazdáját,se szép szavakkal meg úgy semmivel sem lehetett magunkra vonni a figyelmét. Pont kolléganőm evett. Míg a többi vendég kutya pitizett. Ő csak feküdt és bámulta az ajtót. Ők ilyen jelleműek.


Ők nem olyanok mint a vizslák,goldenek,hogy olyan mindenki kutyája.



Nekem kistestűim vannak, ők is drága tápot esznek,mert a legjobbat akarom nekik,meg az idősnek speckó igénye van a gyomra miatt.

Nem kaphatnak az asztalról kaját! Hiszen sok nem kutyás ismerősünk,rokonunk jön akkor tök kellemetlen nekik,hogy ott kunyiznak,mellesleg én sem szeretem ha ott lebzselnek. Szeretem őket,családtagok,de azért egy határ van!!

Nem kapnak maradékot!Fűszeres,olajos kaják nem valóak a kutyáknak. Egyik vendégünk is jó szándékú akart lenni és vmit adott az asztalról pont az idősnek akinek szinte mindentől megy a hasa csak a gyógytáptól nem. 3 napig ment a hasa és orvoshoz kellett vinni. Anyum néha ad pogácsát mikor süt 1-1-et és kész.Meg lehet hogy allergiás is vmire,vagy csak szimplán érzékeny a gyomra a kutyának. Nem kell össze vissza etetni.

Idegenektől nem fogadhatnak el ételt, miért? -ezzel megelőzzük az esetleg mérgezéseket,mert ugye sok jó szándékú ember dobál szét szöges kolbászt és fagyállós piskótákat. A legjobb ha a kutya mindig is a táljából kap enni,meg a gazdája kezéből!

Te sem néznéd jó szemmel ha a gyerekeidet tömnék mások mindenféle vackokkal állandóan.


Ja és nem mindenkinek az az álma,hogy szüljön és otthon házi asszonyoskodjon.


Speciel nekem sem álmom ez. Gyereket se nagyon akarok max 1-et. De megszülöm megnő,megy bölcsibe oviba és én vissza megyek dolgozni. Én nem fogok otthon punnyadni,csak mert gyerekeim vannak. Meg is bolondulnék ha abból állna az életem,hogy főzzek,mossak,takarítsak,gyereket neveljek. Nekem ez nem jövőkép.


Szerintem ő se szól be,hogy a gyerekednek milyen cipőt vagy épp milyen édességet vettél.


Mindenki foglalkozzon a saját dolgaival.


Viszont mivel a kutya nem tesz kárt semmiben csak nálatok is fekszik ha jól értelmeztem akkor nem tudom mi bajod van.Nem zavar senkit sem.


Takarítani nos persze kell utána, de gyerekeid után is takarítasz nem?

2016. jún. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

"2 év ősellenségeskedés"

Gratulálok :)


Ezek után nem hiszem, hogy energiát fektetnél abba, hogy megértsd, hogy mit írunk. Megpróbálom elmagyarázni, mert hasonló eset van a családunkban: kisgyerekes anyuka, beszűkült gondolkodásmód, egyszerűen képtelen túllépni a saját nézőpontján és elfogadni, hogy más embereknek más az értékrendje, lehetőségei stb. Ő sajnos le fog morzsolódni a családról. Remélhetőleg te meghallgatod a kívülállók véleményét és nem jutsz ilyen sorsra :)

Legyünk túl a nehezén, a kérdésed és a hozzászólásaid alapján, te sem tudod elfogadni, hogy:

- Hugi (és a férjed is) más kutyatartási és -nevelési elveket vall, mint amit te ismersz

- Huginak más az értékrendje mit neked (nem életcélja férjet fogni és gyermeket nevelni)

- nem a te gyermekeid körül forog más emberek világa



-----


"a kutya 12hetesen került hozzá, németországból, valami irdatlan áron- kérdésem: minek?"

Neki ez volt a fontos. Te mondtad: "drága kis kutya", egy eb beszerzése rengeteg lemondással jár, de "2 év ősellenségeskedés" után nem fogja ezt az orrodra kötni. Egyébként is, közöd nincs ahhoz, hogy a saját pénzét mire költi.


"Vagy akkor ne hozza, de erre meg az a kifogás, hogy ő sem mondja, hogy ne vigyük a gyerekeket látogatóba. "

No ha már így témánál vagyunk, kedves Kérdező, tegyük fel, hogy eljöttök hozzám látogató. Mit szeretnél jobban:

- Ha teletömném a gyerekeket cukorkával, chipsszel és kólával, vagy előtte egyeztetnék veled, hogy mit ehetnek és mennyit belőle?

- Ha Dragonball-t nézetnék velük meg a Pókember szimbiótás részeit, mert nem értek egyet azzal a nevelési elveddel, hogy ez nem 4 éveseknek való vagy megkérdezném tőled, hogy milyen meséket nézhetnek?

- Ha engedném őket vadulós-pankrációsat játszani, tudván azt, hogy sírás lesz a vége vagy inkább valami nyugodtabb játék felé terelném őket?

- Engedném, hogy a kutyával aludjanak, mert egy kis szőrtől nem lesz bajuk, egyébként is túlfélted őket vagy előre egyeztetnék veled, hogy frissen takarított szobában aludjanak, ahová a kutya nem mehet be?

Mire ezt végigolvastad, valószínű már égnek áll a hajad, hogy nekem ilyenek egyáltalán megfordultak a fejembe. Igazam van? (: Pedig a kutyások is valahogy így vannak azzal, ha meg akarod mondani, hogy neveljék a kutyáikat.


A kutatások szerint az átlagos kutyák 150+ szót ismernek, 5-ig tudnak számolni és összességében egy 2-2,5 éves gyerek intelligenciájával rendelkeznek. Szóval ne becsüld alá, amit a sógornőd csinál!

Te, mint kívülálló, nem tudod, hogy mennyi energiát fektetett a kutya nevelésébe és milyen problémáik vannak/voltak, amire a mai napig oda kell figyelni. (Mint ahogy mi, kívülállók sem tudjuk, hogy mennyi energiát fektettél a 4 éveseid nevelésébe és milyen problémáitok vannak/voltak, amire a mai napig oda kell figyelni. Pl. van egy olyan kisgyerek a rokonságban, aki csak bizonyos időben és szülői engedéllyel ehet édességet: hála szülői odafigyelésnek abszolút nem látszik rajta, de folyamatosan küzd a súlyával.)


"vagy hogy beteg lesz egy kis maradéktól"

1. Az emberi ételmaradékok tele van vannak olyan anyagokkal, amelyek károsak a kutyák számra: só, fűszerek, hagyma stb. Lehet, hogy te anno otthon nem ezt tanultad, de ez ma már tudományos kutatások által alátámasztott tény. (Aktívan dolgozó kutyákra más szabályok vonatkoznak, de én nemrég rokonaim kutyáinak sütöttem jutalomfalatot, előre egyeztetett összetevőkből. Mindenki örült.)

2. Az én kutyám ételallergiás. Ami neked csak egy falat maradék, az neki legalább 3 hét szenvedés fülgyulladással, viszketéssel, bőrgyulladással és kis balszerencsével másodlagos fertőzéssel.


"Mert szerinte túl "pörgős" a kutya és véletlen kárt tenne a gyerekekben."

Aztán ha véletlenül TÉNYLEG kárt tenne a gyerekekben a fejét követelnéd. Márpedig egy hevesen játszó nagytestű kutya nagyon könnyen fel tud lökni egy 4 éves gyerkőcöt. Vagy a játék hevében nem figyel és megkarmolja esetleg belecsíp.


"mert valami munkakutya elvileg"

Ha a kutyával komolyan, élesben dolgozik, akkor végképp más játékszabályok vonatkoznak rá, mint egy házi kedvencként tartott kutyára. Adott esetben pl. az életébe kerülhet egy elvett "csempészfalat", életbevágóan fontos lehet, hogy kizárólag a gazdája szavára hallgasson. Attól is függ, hogy mit dolgozik, de a munkakutyák máshogy le egy-egy mozdulatot, mint a házi kedvencként tartott kutyák.

A "munkakutya elrontása" dolgot majd remélhetőleg elmeséli valaki más (abban a világban nem vagyok jártas).


"senkinek nem engedi, hogy megsimogassák"

"utcán is sokmindenkit megsért"

Kutya. Magántulajdon. Pont, mint ahogy az utcán parkoló autómba sem ülhetsz be vagy a mellemet sem simogathatod engedély nélkül. Illene megtanulni az embereknek, hogy a kutyasimogatás nem jár alanyi jogon.


"és csak úgy kapott enni, hogy vezényszavakat tanított vele"

Ami folyamatos, aktív figyelmet, rengeteg finom falatot és dicsértet jelent a kutyának. Vagyis ÖRÖMÖT. Ne úgy képzeld el,, hogy a kutya ül iskolapadban, magol és közben halálra unja magát :) Ha jól csinálja a gazdi, a kutyának a tanulás egy nagyszabású "mit szeretne a gazdim?" játék, tök jó buli.

A mai napig néha így "eljátsszuk" a kutyám vacsoráját, pedig ő csak egy kedvtelésből tartott kutya.


"Most ott tartja ezt a kb. 40kilós szerencsétlen kutyát a 3. emeleten, ahelyett hogy egész nap futkározhatna a szabad levegőn, bezárja egész napra míg dolgozik, az ebédszünetében is inkább azért hazamegy, hogy levigye a kutyát dolgát végezni."

Kutya = társállat.

Doberman = embervédelemre kifejlesztett, nagyon rövid szőrű társállat.

Matekozd ki, hogy érzi magát jobban egy kutya! Kint a kertben, ahová a gazdi 1-2-3 órára kimegy, a nap hátra lévő 21-23 órájában tök egyedül van, vagy lakásban, ahol a gazdival kel, a gazdival fekszik, a gazdival tanul, a gazdival sétál és 8-9 órát van egyedül maximum?

Kifejezetten kiszámíthatatlan kutyafajta nincsen (minek szelektált volna erre az ember?), viszont a különböző fajtáknak különböző igényeik vannak. Pl. a gyorsulásra szelektált kutyáknak (pl. angol agár, whippet), kell, hogy bizonyos időközönként, teljes sebességgel tudjanak rohanni. Vannak olyan kutyák, amelyeket arra szelektáltak, hogy szorosan együtt működjenek az emberrel (pl. terelőkutyák, személyvédő kutyák), nekik ahhoz, "jó kutyák" legyenek, pl. nyugodtan végig feküdjenek egy vendégséget vagy ne szedjék szét a lakást, rengeteg mozgás és agymunka kell. Ezért fut reggel 6kor a sógornőd a kutyával, jár edzésekre, versenyekre, bemutatókra stb. (meg mert élvezi :P).


Végül (hidd el, jobb, ha tőlünk hallod, mint a családodtól):

"irdatlan áron- kérdésem: minek?"

"ha ennyi pénze van akkor inkább besegíthetne többet, elvihetné a gyerekeket ide-oda"

"Na most így hogy menjünk el pl. egy wellnessre vagy akármire, ki fog odanézni a gyerekekre? Hogy lehet így családi pihenést csinálni? "

"Nem lehet rábízni a gyerekeket ha elmennénk valahova mert..."

Attól, hogy te vállaltad, hogy világra hozol és felnevelsz két csodálatos gyermeket, senki nem tartozik neked semmivel: sem anyagi támogatással, sem gyerekfelügyelettel. Ha van valaki, aki segít, köszönd meg, ha nincs, oldd meg magad! (Egyedülálló anya nevelt fel, szinte nulla segítséggel, úgyhogy nem értem a problémád.)

Érdemes lenne átgondolnod a helyzetet és a viselkedésedet, mert amit Hugi csinál az alapvetően egy nagyon JÓ és HASZNOS dolog, aminek a segítségével tök JÓ és HASZNOS dolgokat lehetne megtanítani a gyerekeidnek: hogy nem csak a kert végébe kizárt, bezombult Buksikák léteznek, hogy milyen igazán foglalkozni egy kutyával, hogy nem minden kutya nyúzható, simogatható, lehet tőle önfegyelmet tanulni, mert micsoda lelki erő kell reggel 6-kor felkelni kutyázni stb.

2016. jún. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

Oké, én látom mindenki álláspontját, nem kell rögtön hajat tépni meg támadni. Az, ami probléma, az az, hogy teljesen ki van fordulva magából, ezek a "szabályok" nektek, kutyásoknak lehet tök alapvetőek, de nekünk, földi halandóknak elég ellenszenvesek, megnehezítik a mindennapokat. Sok kutyás ismerősünk van, mivel a férjem is kutyázott amíg nem voltak gyerekeink, nekünk is van a mai napig kennelsor a hátsó kertben. Ha ismerősök jönnek kutyával, a lányok játszhatnak velük, ez a módszer így viszont nekünk nagyon karót nyelt megoldás, hogy egy szabályt sem lehet megszegni, minden, de tényleg minden napirend szerint történik, a kutya 0-24-ben viselkedik, rászól emberekre a simogatásért, ha a gyerekek sétáltathatják a kutyát vagy próbálja megmutatni nekik hogy kezeljék, nem lehet ám akárhogy hozzányúlni, magyarázzátok már ezt meg egy 4 éves kislánynak, sírás nélkül. Vagy mondjuk játszótéren gyerekeknek, hogy a "gonosz néni nem engedi"

Szóval a mindennapi életben ez máshogy működik.


Azért elvárás íz, hogy foglalkozzon a lányokkal, mert a kutya előtt vitte őket magával, játszótér, sétálás, stb. Mióta kutya van, persze, ha már ilyen kutyát vett és van lehetősége esetleg pénzt is keresni, csinálja, nem ez a baj, hanem az, hogy ez miatt teljesen eltávolodik az emberi élettől, kifordul magából, mindenkitől elvárja, hogy természetesnek vagy evidensnek vegye hogy nem házikedvence van, mindezt úgy, hogy tényleg, legyen jól nevelt a kutya, de a férjem barátainak a kutyái is munkakutyák, mégis tudnak kulturáltan szórakozni. Akkor ez miért nem? Teszem ezt hozzá úgy, hogy 2 éve kezdődött a balhé, amikor a néhány hónapos kutyát egy hétre egyedül hagyta velünk, minden felszereléssel, instrukciókkal, nyomtatott napirenddel, még a kutyával való játszás szabályait is leírta. Hát mivel a férjemmel egy cégnél vannak, együtt mentek üzleti útra, én voltam otthon, persze mindenki nagyon örült a kiskutyának, akkor volt baj, amikor hazajött. Hogy a kiskutya nem a labdát, hanem a zsinórt fogja, hogy időveszteséges a zsákmányfejlesztés, hogy "elfelejtette" amit eddig tanult, hisztizik a ketrecben, el van hízva és baj lesz az ízületeivel... mert persze nem volt szívünk ketrecben tartani, egész nap azt csinált amit akart, előtte volt a sok játék amit szétrághatott, akkor evett és annyit amikor akart, meg persze aludhatott a lányokkal meg egész nap játszottak vele. Szóval a probléma gyökere ez, hogy ilyen szabályokkal az átlag ember nem tud együtt élni, és nehogy már mi alkalmazkodjunk.


Én nem másnak szültem gyereket, de tudomásul kell venni, hogy nem lehet egy kutyát egy szintre emelni semmilyen gyerekkel, az csak egy kutya, alkalmazkodjon csak ő.

2016. jún. 8. 10:14
 25/36 anonim ***** válasza:
95%

Kikérted az ő véleményét is arról, hogy gyereked lehessen? Vagy mégis milyen alapon várod el, hogy a te gyerekeidet helyezze mindenek fölé? Saját élete van, azt csinál, amit akar! Arra költi az általa megkeresett pénzt, amire akarja és azzal tölti el a saját szabadidejét, amivel akarja! Hogy előtte nem ilyen volt? Mi ő, a rabszolgád? törődj bele, a gyerekeid a te felelősséged, ne másokra hárítsd át!


Amit meg itt leírtál, na az tényleg szégyen. Egy kölyök kutya ne zabálja magát tele! Ha elhízik tönkre mennek az ízületei! Ja, hogy téged ez nem zavar? A megtanult szabályokat be kell vele tartatni, mint a boxban tartást! Különben lehet elölről kezdeni! Ja, hogy téged ez sem zavar? Persze, ez mind nem a te gondod! Hisz nem neked kell nevelni őt, vagy nem neked kell majd a dp műtétek árát kifizetni! Itt az egyetlen, akit nem is érdekel maga a kutya, az te vagy! Mindenki más normálisan áll hozzá!

De szerintem ez magas neked. Vedd úgy, hogy vagy te, szülő, aki ért a gyerekekhez -remélem kicsit tényleg értesz hozzá-, ért a nevelésükhöz, gondozásukhoz. Jön valaki, aki mindenbe beleköt, mindennel elrontja a gyerekeket, mind nevelésügyileg, mind egészségükben. És azzal jön, hogy a te hozzá állásod hülyeség, miért ne ehetnének akkor és azt, amit csak akarnak, miért ne tehetnék azt, amit csak akarnak? Ez kb. ilyen. A sógornőd ért a kutyához, te nem. A sógornőd foglalkozik a kutya egészségével, normális életével, te nem. A leírtak alapján a sógornőd nem hisztizik, te viszont megállás nélkül. Akkor ki is az idióta?

2016. jún. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
96%

Ez most komoly?? Ennyi válasz után nem sikerült megérteni a lényeget?


"Az, ami probléma, az az, hogy teljesen ki van fordulva magából, ezek a "szabályok" nektek, kutyásoknak lehet tök alapvetőek, de nekünk, földi halandóknak elég ellenszenvesek, megnehezítik a mindennapokat." miért baj az, hogy ellenszenvesek. A férjed huga 1000x többet tud a kutyanevelésről, mint te és a leírtak alapján a kutyának aranyélete van.


"Ha ismerősök jönnek kutyával, a lányok játszhatnak velük, ez a módszer így viszont nekünk nagyon karót nyelt megoldás" az ismerőseid kutyái valószínű HOBBY kutyák, azaz családikedvencek a gazdiknak nincsenek túl nagy elvárásai a kutyákkal szemben. Ezzell ellentétbe a sógornőd kutyája kemény sport és munkakutya, ahol eredményt kell elérni és ezt csak kemény neveléssel lehet. (erre nagyon jó példa volt a hobby sportoló és az olimpikon hasonlata) Aki hobbyból sportol megengedheti magának, hogy kihagyjon 1-1 edzést vagy olyan ételeket egyen ami a "szemét" kategória, viszont aki az olimpiára készül annak kemény napirendje van, nem hagyhat ki edzést és az étrendjét is tartania kell.


"magyarázzátok már ezt meg egy 4 éves kislánynak, sírás nélkül" van egy rosz hírem, ezt neked kell. A gyerekeknek amúgy sem árt, ha megtanulják, hogy nem minden kutyát lehet akármikor, akárhogy simogatni.


"Vagy mondjuk játszótéren gyerekeknek, hogy a "gonosz néni nem engedi" Szóval a mindennapi életben ez máshogy működik." szerinted őt érdekli, hogy mások mit gondolnak?? Ő se megy oda a gyerekek anyjához, hogy ó had vigyem el sétálni a gyereket vagy ilyesmi. De igen a mindennapi életben PONT így kéne működnie... Mindenkinek el kell fogadnia, amit a GAZDI kér!!


"mert persze nem volt szívünk ketrecben tartani, egész nap azt csinált amit akart, előtte volt a sok játék amit szétrághatott, akkor evett és annyit amikor akart, meg persze aludhatott a lányokkal meg egész nap játszottak vele." most őszintén, ha vette a fáradságot, hogy leírja nektek, hogy mit hogyan kell, akkor ti mia fészkes fenéért nem tudtátok azt betartana???? Én is pipa szoktam lenni a nagymamámra, amikor ekmegyünk 1 hétre nyaralni és az addig normál súlyban lévő kutyák mire hazajövünk "gurulnak", pedig ők csak sima házikedvencek.. Amúgy egy kutyának se jó, ha egész nap előtte van az étel. De most komolyan, te mit szólnál, ha valakire ott hagyod a gyerekeket és ő egész nap tömi őket mindenféle kajával csak úgy szeretetből, vagy fent maradhatnak bármeddig és azt néznek amit akarnak+ pl. nem kell evőeszközökkel enniük = mire hazaérsz a gyerekek 5-6 kilóval nehezebbek lesznek, az otthoni szabályok nem fognak tetszeni nekik, mert ugye a jót könnyű megszokni, és az evőeszküzt se hajlandóak használni, mert kézzel könnyebb és ott se kellett ahol hagytad őket.


Ja igen és a lány nem elszigetelődött az emberektől, csak más ismerettségi köre lett, ami számodra felfoghatatlan. A kutyások egy közösség a munka és sportkutyások meg pláne, ott biztos vannak olyanok akikkel tud azonosulni és nyilván inkább velük van, mint veled, aki mindent kritizál (már bocsi)


23 évesen azért elég érett gondolkodású lehet, ha ilyen tudatosan neveli a kutyáját. A végén meg ki tudja egy másik kutyabolondal megismerkedik, ősszeházasodik és a négylábú gyerekek mellé érkeznek kétlábúak is, de ez már tényleg az ő magánügye, ebbe nincs jogod beleszólni.


A gyerekekre meg nem kötelessége vigyázni, de szerintem ezt te is tudod.. Te se vigyáznál jüszívvel a kutyájára, aki ha tetszik ha nem neki a GYEREKE!!

2016. jún. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha már most ilyen vagy, nem akarom tudni, milyen leszel anyósnak :) Gyakorold egy kicsit az elfogadást; az ő élete, azt kezd vele, amit akar. Vagy add elő ezeket neki is, vesszél össze vele rendesen, mindkettőtöknek jobb lenne.
2016. jún. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
95%

Bár már többen is leírták azt,amit gondolok,és nincs kedvem fél óráig írni a véleményem,de erre az egy mondatra reagálnék:

"Szóval ez így már túlzás, nem kéne, hogy erről szóljon az élete"

Mindenki azt csinál a saját életével,amit akar,tessék már felfogni.Aki kutyát akar tartani,és a kutyázás jelenti az életét,hadd tegye,az ő élete,az ő döntése. Nincs olyan, hogy mindenkinek ugyanolyan elvek szerint kellene élnie,mint neked. Ha te gyerekekkel érzed teljesnek magad,hajrá. De másokat hagyj békén. Felfordul a gyomrom ettől a "minek van kutyád,ha gyereked is lehetne,inkább legyen utóbbi", igencsak primitív felfogástól. A gyerek sem kötelező.

2016. jún. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
94%
Gondolj arra, hogy az a kutya a sógornőd gyereke. Te mit szólnál, ha egy hétig rábíznád a gyerekeidet, ő rendes étel helyett cukorral, csokival tömné, mindent megengedne, amit te tiltasz, és kérted, hogy ne tegye, nem tartaná a gyerekek napirendjét? Kiakadnál ugye? Haragudnál, mert elcseszte a nehezen megnevelt gyerekeidet ugye? Na, ő ugyanezt érzi. Tök jogosan. Te meg egy undorító, rosszindulatú szemét vagy.
2016. jún. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Kérdező, akadj már le a sógornődről!!!

Neked a gyerekek a fontosak, neki a kutyája! Semmi közöd hozzá. Annyit beszéljetek, hogy a lányok szeretnének néha vele lenni, akár kutyaséta közben elvihetné őket is néha. Ennyi.

Mindenkinek más az értékrendje.

2016. jún. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!