Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik vajon olyan, hogy egy...

Létezik vajon olyan, hogy egy bizonyos kutya vagy kutyafajta nem szereti a gyerekeket vagy veszélyes rájuk?

Figyelt kérdés

Egy ideje folyamatos vita tárgya a férjem és köztem a férjem húgának a kutyája. Van neki egy dobbermannja, elég gyakran jön hozzánk látogatni, ilyenkor nem képes otthon vagy a kocsiban hagyni a kutyáját, ráadásul hozza a lakásba. Én megértem, hogy nem szeretné kikötni, kerítésünk még nincs kész, szerinte nem biztonságos kint hagyni, mert nagyon drága volt.

A kutya nagy testű, már megbékéltem vele, hogy nagytakarítás van, miután elmennek, a szőr miatt, nehogy a gyerekek allergiásak legyenek. A gyerekek 4 évesek, ikrek, és nem hagyja a férjem huga azt sem, hogy a gyerekek az udvaron játsszanak a kutyával, mi sem adhatunk neki semmi maradékot sem, meg sem simogathatjuk, mert valami munkakutya elvileg és nem akarja, hogy elrontsuk a nevelését. Szerintem csak simán fél tőle, hogy ha normálisan lenne szeretve a kutya, jobban szeretne minket, mint őt. Vagy van olyan, hogy bizonyos fajták kiszámíthatatlanok? Mert szerinte túl "pörgős" a kutya és véletlen kárt tenne a gyerekekben. De ez szerintem nem igaz, mert amikor itt van, akkor is végig fekszik a kutya, még a gyerekekre sem reagál, ha játszani akarnak vele. Kinek van igaza?

Szerintem kegyetlenség amit csinál és ha már oda hozza hozzánk akkor legalább hagyhatná, hogy úgy legyen, ahogy én mondom. Vagy akkor ne hozza, de erre meg az a kifogás, hogy ő sem mondja, hogy ne vigyük a gyerekeket látogatóba. Azért tettem fel a kérdést, mert a férjem a huga pártját fogja, de szerintem ez így nem jó, attól hogy a kutya nagytestű, nem feltétlen veszélyes a gyerekekre. Meg az is hülyeség szerintem, hogy attól hogy kap egy kis szeretgetést majd nem lehet sportolni a kutyával vagy a fejünkre nő, vagy hogy beteg lesz egy kis maradéktól.



2016. jún. 7. 19:08
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
96%
Ez a napi kedvenc kérdésem :D Annyira jó látni, hogy a nyuszi beleugrik a láncfűrészbe. :D
2016. jún. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%

" Hogy a kiskutya nem a labdát, hanem a zsinórt fogja, hogy időveszteséges a zsákmányfejlesztés, hogy "elfelejtette" amit eddig tanult, hisztizik a ketrecben, el van hízva és baj lesz az ízületeivel... mert persze nem volt szívünk ketrecben tartani, egész nap azt csinált amit akart, előtte volt a sok játék amit szétrághatott, akkor evett és annyit amikor akart, meg persze aludhatott a lányokkal meg egész nap játszottak vele. Szóval a probléma gyökere ez, hogy ilyen szabályokkal az átlag ember nem tud együtt élni, és nehogy már mi alkalmazkodjunk. " - én agyrohamot kaptam volna, ha a kutyámat így megpróbáltad volna szétcseszni. Akkor ehetett, amikor akart - kölyökkutyával jobban nem is szúrhatnál ki. Ha pedig leírta a szabályokat, akkor azt illett volna betartani, vagy közölni, hogy nem vállalod a kutya felügyeletét és kész.

Nagyon nem értesz a kutyákhoz.


Végkövetkeztetésképpen azt javaslom, kattanj le a témáról, és a sógornődről. Hagyd békén, ne foglalkozz vele. Ennyi. NINCS KÖZÖD HOZZÁ.

Ha kutyázni akarnak a gyerekeid, akkor legyen saját kutyátok (bár előbb tanuld meg, hogyan kell helyesen kutyát tartani - nem sportkutyát, hanem sima hobbi kutyát, családi kedvencet).

2016. jún. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
97%

Kedves kérdező! Sötét vagy, mint az éjszaka a kutyák terén... Amit a férjed húga csinál, teljesen normális, semmi probléma nincs vele. Egyáltalán semmi közöd hozzá, mennyiért vette, mit etet vele, hogyan tanítja. Nekem ugyan nem munkakutyáim vannak, mentett keverékeim vannak, de a legjobb kaját kapják, még véletlenül sem maradékot! Orvoshoz járunk, az egyik legjobbhoz, rendszeres ellnőrzésekre. A családunk tagjai, akik velünk laknak, együtt élnek velünk, minden velünk töltött idő fantasztikus, sokszor járunk kutyás programokra is, együtt megyünk nyaralni.

Hasonló helyzet volt nálunk is, ismerős, 3 gyerekkel, úgy gondolta, mindenkinek az ő gyerekeit kell pesztrálni, meg ajándékokat venni neki. Mi nem így gondoltuk. Előbb fogok megvenni egy új nyakörvet a kutyámnak, mint ajándékot a gyerekének! AZ ő gyereke, vegye meg ő, én sem kérem, hogy vegye meg a kutya tápját...

Nálunk a napi rutin szent és sérthetelen, nem érdekel, hol vagyunk, ki van nálunk, amire be vannak állítva a kutyák, az úgy lesz, mert nekik az a legmegfelelőbb. Aki ezt nem tudja tolerálni, az ne jöjjön hozzánk!

Remélem kedves kérdező, sosem lesz kutyád, mert nem lenne jó élete nálatok!

2016. jún. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%
A férjed húgának 100% igaza van. A kutya nem disznó, hogy maradékkal traktálják. Te meg szállj le róla, foglalkozz a gyerekeiddel, és ne várd el, hogy más is a te hobbidat ugrálja körbe. Én a sógornő helyében egyáltalán nem mennék hozzátok látogatóba.
2016. jún. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
12%
Megértem a problémádat, de ez szerintem nem kutyanevelés témába tartozik. A konfliktus lényege a leírtak alapján az, hogy a sógornőd nem úgy viselkedik, ahogy egy rendes keresztszülőnek, nagynéninek kellene a gyerekeiddel, nem ad elég támogatást. Ilyen szempontból kell ezt a problémát a férjeddel megbeszélni, a sógornőd segítségére pedig nem kell számítani.
2016. jún. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 Templeton Peck válasza:
9%

Én konkrétan a dogue de bordeauxról tudom, hogy relatív nyugodt kutya, támadás közbe rettentően agresszív és meglepő, gyerekekkel még akkor se fog agresszív, támadó lenni, ha konkrétan ütik a fejét, inkább elmegy!

Újfoundlandi meg egy tünemény :) odamegy a kisgyerekhez és elkezdi nyalogatni :D

2016. nov. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!