Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyásokat sokan miért...

A kutyásokat sokan miért "nézik le"?

Figyelt kérdés

Elsősorban a "komolyabban" kutyázok érdekelnek.Szóval nem ez a -egy héten egyszer elviszem sétálni-fajtákat.

Ti nem vettétek észre hogy sok ember furcsán néz,mikor pl mondjátok hogy kutyázok,elmegyek a kutyámmal ide-oda,tanítok valamit a kutyámnak,edzésre megyünk stb?

Nálam nagyon sokszor van mikor megkérdezik hogy mit csinaltam a hétvégen es mondom hogy például egy kutyás programon voltan akkor elég furán néznek.Meg megkérdezik,hogy minek kell egy kutyaval ennyit foglalkozni,miért nem megyek el inkább ehelyett bulizni ? Ez miért van,már sok embernél tapasztaltam?.

Illetve ti azt nem vettétek eszre hogy egy szintén kutyas emberrel ha összeismerkednek sokkal tartósabb lesz a kapcsolat,barátság mint egy szimpla ismerőssel-munkatárssal,osztálytárssal-?

Ez csak nálam van így?

a válaszokat előre is köszönöm.:)



2016. jún. 12. 20:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Persze az én saját introvertált egyéniségem is, hogy nem szeretek idegenekkel, családi ismerősökkel beszélgetni, de én inkább elkerülöm a "nem kutyásokkal" való több, mélyebb beszélgetést. Mert minek? Ezerszer megjegyezték már, hogy ahelyett, hogy heti 5 alkalommal a trénivg pályára mennék, hogy az egész hétvégémet, péntek délutántól vasárnap estig a kutyasulin tölteném, hogy a havi két Pestre, tréningre felutazás helyett, a két kutyám heti 2x10 tréningje helyett más, okosabb dolgokkal is tölthetném az időmet és okosabb dolgokra is költhetném a pénzemet. Ilyenkor kissé elborul az agyam és nem bírom ki, hogy meg ne jegyezzem, hogy az adott illető is költhetné okosabbra a pénzét, mint egy vadonatúj autó/telefon/cigaretta/stb, vagy tölthetné okosabban az idejét, mint hogy engem ítél meg vagy naphosszat a szomszédok, ismerősei dolgait beszéli ki. Mindamellett természetes az ő hozzáállásuk, amíg nem hátráltatnak engem akár csak annyiban is, hogy felidegesítenek az újabb és újabb beszólásaikkal, addig nem is érdekel ez, hisz én is lenézem azokat, akik egész nap otthon ülnek és pletykálnak a szomszédaikkal.


És igen, egy másik hozzám hasonló kutyás emberrel jobban megtalálom az összhangot, mert ugyan azok a dolgok éltetik őt is, ugyan azok a dolgok fontosak neki is és ugyan olyan, vagy legalábbis hasonló szemléletmód szerint dolgozunk. Ugyan az a célunk és ugyan olyan elkötelezettséggel, akarással törekszünk afelé. És akár még segíteni is tudunk egymásnak.

2016. jún. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Azt látom, hogy egy bizonyos szint fölött a kapcsolat sem működhet, persze a ritka kivételektől eltekintve egy "kutyás" és egy "nem kutyás" közt. Egyszerűen mert azt a fanatizmust, azt az elköteleződést és azt a rengeteg időt és pénzt, amit egy kutyás belefektet a tréningekbe, versenyre készülésbe, nem bírja el egy olyan ember, aki minderre nem vágyik. Az átlag embernek elvárása, hogy vasárnap együtt legyen a család, hogy elmenjenek szórakozni, sokat legyenek együtt, este időben hazaérjen a másik. De ezt egy komolyabb kutyás nem tudja megadni, mert akkor már a kutyája, a tréningek hátrányára teszi mindezt. De ez azt hiszem minden komolyabb sportolónál igaz ez. Más életmód és értékrend szerint élnek, mint a nagy többség.
2016. jún. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem van egy nem kutyás legjobb barátnőm vagyis szereti a kutyákat meg szeretne is nagyon,csak nincs rá lehetősége. Viszont vannak dolgok amiket nem ért meg,pl hogy nekem nincsenek spontán több órás kiruccanásaim,mert előtte-utána le kell vinni a kutyámat van egy kaja idő is. 3 éve barátnők vagyunk,de még mindig nem érti ezeket,én elnézem neki,néha kicsit ideges szokott lenni,én meg lecarom és mondom,hogy te ezt úgysem értheted.


Mivel még szüleimmel lakok,így szerencsére azért van hogy megsétáltatom az ebzetet elmegyek otthonról és kaja időben anyumék adják elé a kaját.


De ha tudom nem lesz senki otthon akkor előbb kap, vagy hamarabb megyek haza.Igazából kész tervezést igényel.


Én nem járok se versenyre,se suliba,sose jártam a kutyám is 14 múlt. De az egész életem körülötte forog. Napi 3x sétálunk,jön velem dolgozni is időnként.Legjobb kaját kapja.Utolsó pénzemet is elköltöm rá ha beteg. Sokan megjegyezték,hogy minek veszem a drága tápot neki. Mondom 1,mert a legjobbat akarom neki 2, idős már,érzékeny gyomrú nem mindegy mit kap enni,mert képes sugárba fosni ha nem olyan a kaja és akkor pár nap alatt legyengül,majd infuzió. Az ő korában már nem kockáztatok!


Mivel kutyakozmetikus vagyok és imádom a kutyákat sose bánom ha szőrős,nyálas koszos vagyok,megszoktam :D

Ezt is mondták gyerek vagyok majd kinövöm a kutyák iránti imádatomat, áá sohaa :D Addig mentem el,hogy kutyakozmetikus lehessek amit már 14 évesen tudtam :)))


Kollégáim meg szintén kutyások,mivel állateledelessel áll a kozmi kapcsolatban,szóval tökre egy hullám hosszon vagyok velük. Ők mindent megértenek.


Egyik kolléganőnknek váratlanul meghalt a cicája és behívott másik két kollégát,hogy neki muszáj elmennie,mert meghalt a cicája, mindketten rögtön ugrottak,hogy ő haza mehessen. Ha nem lenne ott senkinek kutyája,macskája tuti senki sem ugrott volna be. Akinek nincs az nem ért meg semmit.


Meg teljes más egy sztorit egy kutyásnak és egy nem kutyásnak mesélni :)


Gimiben engem is sokan hülyének néztek,mindenhol még a tanárok körében is én voltam a kutyáslány :D


Mikor találkozok tanárjaimmal mindig örülnek,hogy megmaradtam a célomnál,álmomnál és nem csak hóbort volt gyerekként,tiniként. Mindig megkapom azt,hogy igazán céltudatos,kitartó ember vagyok. HOgy 14 évesen elmondtam kutyakozmetikus szeretnék lenni és kinevettek,meg bolond kutyásnak hívnak.


Most meg,hogy az vagyok mindenki gratulál :D


Amúgy az a legjobb ha nem foglalkozol az ilyenekkel. Én sem foglalkoztam velük meg a saját rokonaimmal szembe szálltam,hogy már pedig nekem fontos a kutyám,meg a kutyákkal való foglalkozás.

2016. jún. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én még szinte soha nem tapasztaltam h ezmiatt valaki lenézne vagy leszolna. Egy két ilyen volt,de soha nem érdekelt tulzottan.

Nekem meg van pl sok kutyás ismerősöm és nem mondhatnám h barátok. Akik a barátaim nekik meg nincs kutyájuk. De az enyémmel semmi bajuk.

Van egy pitbullom,ügyességi,engedelmeségi versenyekre járunk meg sulyhúzásra. Van papirja örzővédésről is. Én tanítottam neki mindent.

2016. jún. 14. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:))

akkor más is jár hasonló helyzetbe mint én.

13as nekem már sokszor azt is mondtak hogy ugorjak be a Pennybe ott is van kutyakaja nem? minek kell allatkereskedése menni? /ahh és akkor kezdhettem magyarazni/,mire ok kozolték h a kutyajuknak vilag eletukbe ott vettek kajat és h nem ertik h én minek veszek neki 1200 forintos tapokat ..

engem multkor kirohogott a tanarom mikor mondtam hogy hoztam igazolást mivel a kutyaval voltam versenyen...(mondjuk alapbol idiota a tanar)

amugy pontosan ugy van ahogy mondjatok a tobbi ember a pénzt inkabb a ruhákba fekteti..még a szuleimet is sokszor kiakasztom mikor mondom h "olyan aranyos játékot talaltam a kutyanak" és muszaj volt megvennem :DDD

2016. jún. 14. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!