Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vinnétek ilyen kutyát nyaralni?

Vinnétek ilyen kutyát nyaralni?

Figyelt kérdés

Van egy idősebb kutyám, nem rég fogadtam be. Viszont a menhelyesek azt mondták, hogy nem lehet kiszedni belőle a kutyák iránti gyűlöletet. És tény, hogy tényleg nem szereti őket. Emberekkel normális, idegeneket is nyakba ugorva összepuszilva fogad...

Ha megyünk nyaralni, tudnánk vinni, de a parton biztos lennének más kutyák. Ha pórázon van, és csak ugat, az nagyon gáz? Jó lenne, ha látna tengerpartot ez a sokat megélt öreg fickó:)


2016. jún. 18. 06:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Addig is szocializálnám... Sohasem késő. Am persze hogy vinném. :)
2016. jún. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy vinném, tegyél sárga szalagot a pórázra!
2016. jún. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Platypus ***** válasza:
100%
Inkább jövőre. Ha tengerpart, akkor külföldről van szó. Hidd el, nem hiányzik neked egy olyan balhé, amikor egy buzgómócsing rádküldi a semmilyen emberi nyelven nem beszélő rendőröket. Vigyáztam egy időben hasonló kutyára, ami ráadásul nagytestű is volt, rengeteg necces helyzetet átéltem. Az emberek nagyon hülyén tudnak reagálni egy ugató kutyára, még akkor is ha rövid pórázon és szájkosárban van.
2016. jún. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én vinném. Még az is lehet, hogy pont nem fogja a többi kutya érdekelni, ha ott a tengerpart.


Biztonság kedvéért szájkosarat azért tennék rá.

2016. jún. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Amúgy probálom szocializálni. Egészen normális amíg nem kerülünk közel a kutyához.. aztán gondol egyet és hörögve nekimegy.. és ha fél nap próbalkozunk úgy, hogy visszahúzom megrángatom leordítom, nem érdekli. 9éves, nem most lesz mire megtanul viselkedni 9évnyi rossz megszokás után..

Arra is gondoltam, ha nagyon sok a kutya, bent hagyom a házban. Igazából mindenhova jön velem, ezért gondoltam nyaralni. Olyan kutyát akartam, akit vihetek magammal de mikor megláttam őt, nem érdekelt hogy problémás, nem tudtam otthagyni :)

2016. jún. 18. 11:20
 6/7 anonim ***** válasza:

"nem érdekelt hogy problémás, nem tudtam otthagyni :)"

Mindez nagyon dicséretes, de megvan neked a tudásod (vagy legalább a józan paraszti eszed), hogy segíts ennek a kutyának?


Tedd a szívedre a kezed és válaszolj nekem őszintén: "visszahúzom megrángatom leordítom" - ezzel a viselkedéssel mennyire teszed pozitív élménnyé a kutyákkal való találkozást? Ingerküszöb alatt dolgozzatok, nagyon pici lépésekben haladva, pozitív megerősítéssel! (Google: look at that game, vagy olvass vissza, néhányszor már leírtam a játékszabályokat.)

A menhelyesek természetesen tévednek, bár valószínűleg sosem lesz puszipajtás a többi kutyával, de meg lehet tanítani kezelni az érzelmeit annyira, hogy nyugton várja, amíg elmegy mellette a másik kutya.

Az segítene még a kutyádon, ha rájönnél van-e olyan kutya-személyiségtípus, amit jobban elvisel és megszerveznéd, hogy néha menjetek el egymás mellett / egymás után stb. a kutyád szintjének megfelelően.

Az meg neked segítene mentálisan - legalábbis szerintem - ha rájönnél, hogy a kutyád miért csinálja azt, amit csinál. Félelem? Birtoklás? Vadászösztön? A szocializáció teljes hiánya? A megoldás mindegyikre ugyanaz, csak a hülye Homo sapienseknek megnyugtató, hogy a tudja az okokat és a nevén tudja nevezni a problémákat.



Hogy válaszoljak a kérdésedre: én külföldre már csak a nyelvi nehézségek miatt se vinném. Magyarul is elég nehéz elmagyarázni a sok idiótának, hogy "Nem, Fifike nem szeretne Buksikával barátkozni, ne engedd közelebb", angolul, németül, horvátul stb. meg végképp.

Inkább mennék vele túrázni a környéken.

2016. jún. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát azt vettem észre, hogy félelem és dominancia is benne van. A kisebb kutyáknál válogat, van aki nem tetszik neki, van amelyikre nem reagál hevesen. A nagyobb kutyákra reagál rosszul, múltkor 3 szuka pitbull odajött hozzánk, játékra invitálták, de ő meg egyből nekiugrott a torkuknak. Viszont ha magától összeszed kutyákat, akkor barátkozik, megmondom őszintén, hogy nem rég séta közben kibújt a nyakörvből, persze meglódult én meg utána, de valahogy gyorsabb volt, és kb 1 óra intenzív keresés után (társasházak között voltunk, mert ott jobbam tudom szocizni de amúgy családi házban lakunk), azt vettem észre, hogy boldogan futkározik kb 5 kutyával... ezen teljesen ledöbbentem, mert ugye pórázon teljesen ellentétes viselkedést mutat. De ő volt a főnök! A 14 kilójával ment elöl, utána meg a 40kilós német juhász stb.. látványos volt, de én azt hittem világvége lesz :D

Na most akkor ennek tudatában hogyan tovább? Nem behívható, amit próbálok elsajátítani, de egyenlőre nem tudjuk 100% lekommunikálni egymással. Pórázon másnap ugyanúgy őrjöngött. Arra gondoltam, hogy először 1 nyugodt kutyával pórázon és szabadon is összebarátkoztatni szájkosárban, aztán jutalom falatkákkal ha jól viselkedik.. plusz persze az alapszabályokat megtanítani, mert anélkül nem lesz változás :)

2016. jún. 21. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!