Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám?...

Miért csinálja ezt a kutyám? A kiskutya miatt?

Figyelt kérdés
Van egy féléves kutyám, aki már rég szobatiszta. Másfél hete hoztunk egy kölyköt, őt is próbálom szoktatni. Edig nem is volt gond, de ma a nagyobbik kutyám is bepisilt, bekakilt. Lehet azért mert érzi a kiskutyáét? Az elmúl héten akkor miért nem? Van ötletetek mit csináljak velük?
2010. ápr. 13. 09:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Semmit se csinálj velük, csak hord le őket rendszeresen. /csak ha minden oltás megvan, vagy zárt kertbe tudod vinni/ Szidd le, ha rajtakapod, és dicsérd, ha jó helyen végzi. 6 hónaposan még bőven belefér pár baleset. Idővel minden megoldódik.
2010. ápr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%

lehet azért csinálja, mert megjelöli a területét. végül is neki betolakodó a kiskutya.

mindenképp TE légy a falkavezér, talán akkor nem fog jelölgetni. Vedd át az irányítást, erre nagyon sok módszer létezik:

[link]

ezeket letöltheted segítségül, vagy ha még nem tetted, olvasd el a már sokat említett kutyapszichológia c. könyvet, ingyen le lehet tölteni netről.

2010. ápr. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Már elolvastam a könyvet, én vagyok a falkavezér. Eddig nem is volt semmi gond, csak ma. A nagyobbik 11 hetes korától szobatiszta, szóval biztos nem baleset. Eddig külön helyiségben aludtak, de 2 napja együtt, és a kicsi éjjel többet van ébren, olyankor is pisi-kaki, ha nem veszem észre időben. Én is jelölgetésre gondolok, v talán arra, h a nagyobbik úgy gondolja, h ha a kicsinek lehet, neki is?! Meglátjuk mi lesz, ha nem fog menni, akkor megint külön zárom őket alvás idejére.

Köszönöm a válaszaitokat!

2010. ápr. 13. 09:58
 4/17 anonim ***** válasza:
nálunk ilyen nem volt, de amikor a picit hazahoztam, a nagy elkezdett "hisztizni" ... le se tojta ha szolok hozzá, ugy otthagyott sétánál hogycsak néztem .. elötte ugy logott rajtam, hogyha egy fél percre nem látott már teljesen kétségbe volt esve ... valamit javult azóta a helyzet, de még mindig nem ugy müködik ahogy kellene :(
2010. ápr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nekem is csinál ilyeneket a nagy. :( Az a baj, h kicsi egyfojtába "ráakaszkodik" a nagyra, húzza-nyúzza , tépi, és neki nem mindíg van kedve vele játszani. Olyankor kimegy, v sz ölembe bújik, de hiába szólok a kicsire, akkor sem hagyja békén. Félek, h a nagyobbik is szófogadatlan lesz, hiába van megnevelve.
2010. ápr. 13. 11:07
 6/17 Akiteki ***** válasza:
Gondolta, hogy ha a kicsinek szabad, és még ennek ellenére szereted is, akkor neki miért nem? Ne büntesd, kiemelten többet foglalkozz vele, mint a picivel. Nem lesz gond, majd a kicsi is hamarabb eltanulja a szobatisztaságot a nagytól.
2010. ápr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ma kétszer fordult elő, akkor rászóltam, de úgy látom hatott is. Eleinte olyan szépen lehetett mindkettőjükkel egyszerre játszani, de 2 napja, ha a kicsi ott van, a nagy nem is jön oda, még, ha hívom sem. Egyébként nagyon okos kutya, sokmindent megtanult már,eddig meg is csinálta. Ha meg a naggyal próbálok külön játszani, akkor a kicsi rángatja a nagyot, akkor ő megint csak lelép.
2010. ápr. 13. 20:03
 8/17 anonim ***** válasza:

A kutyádnak nem tetszik az új jövevény, ezt bepisilés, kakilás formájában fejezi ki (domináns viselkedés).

Idővel, ahogy megszokja és elfogadja a kiskutyát, abba fogja hagyni, ha valóban ti vagytok a falkavezérek.

2010. ápr. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
erre csak másfél hét után jött rá? Eddig együtt játszottak, összebújva aludtak...
2010. ápr. 13. 20:18
 10/17 Akiteki ***** válasza:

Lehet, hogy a kicsi most kezd felbátorodni, eddig a nagyobbik pátyolgatta.

Erősítsd a nagyban, hogy őt szereted jobban. Ne hagyd, hogy a kicsi beleszóljon, ha játszotok, adj neki több jutalomfalatot, ha odamegy Hozzád. Menni fog a dolog! Ne hagyd, hogy rivalizáljanak, mert annak nem lesznek jó következményei. Amúgy szukák vagy kanok? A kanokkal könnyebb az ilyen helyzeteket kezelni.

2010. ápr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!