Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutyusnak van másik...

Ha egy kutyusnak van másik kutyus társa akkor könnyebben viselik az olyan napokat amikor otthon vannak egyedül mert a gazdijuk dolgozik?

Figyelt kérdés
2016. jún. 24. 09:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

8. Voltam. azt azért hozzátenném, hogy mi két nagyon hasonló kaliberű keveréket hoztunk. Ráadásul a kiválasztásuknál összepróbáltuk őket. Elsőre lehetett látni, hogy a nála jóval nagyobb szomorkás labradorral nem jön ki, aztán lett egy akivel azonnal elkezdtek játszani együtt. Szerencsére a szomorú szemű labinak is lett gazdija. Szóval azt is figyelembe kell venni, hogy egy korban, egy súlycsoportban legyenek, hasonló habitussal. Az igaz, hogy egymást beleviszik a rosszaságba, de mindkettőt nevelni kell, nem csak a rosszat tanulják egymástól hanem a jót is.

Nálunk az egyik eleinte szófogadatlanabb volt, és néha voltak kirekesztések is részünkről, de elkezdte figyelni, hogy a másik mitől jobb, és szemmel látható volt, hogy igyekszik tanulni tőle. A szófogadóbbik kutya pl. nagyon cukin tud "búgni" amikor örül nekünk és ezt látja rajtunk, hogy ez nekünk tetszik. És elkezdett a másik is próbálkozni ezzel a fura hanggal. Persze nagyon vicces, mert neki valahogy nem úgy sikerül, de kezdi átvenni, mert hogy a gazdi ilyenkor jókedvű. :-)

2016. jún. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Ez igazán aranyos amit leírtál a kutyusokról. Hát minálunk fel éves francia bulldog kislány van, es imád bármilyen kutyussal barátkozni. Most egy 3 éves yorki kislányt fogadunk örökbe, azt mondjak ő is nagyon kedves barátságos. Remelem minden rendben lesz.
2016. jún. 24. 11:26
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, érdemes a yorkie-t is ivartalanítani, mert sok betegség megelőzhető vele (pl. gennyes méhgyulladás, álvemhesség, ivarszervi rák stb). Plusz nektek is jobb lesz, ha nem kell félévente 3 hetet a tüzelő kutyával kínlódni. Összevérezi a lakást, nem tudod nyugodtan sétáltatni, mert jönnek rá a kanok.
2016. jún. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
42%

Nekem 2 káj és 1 kangal kanom van. Soha nem volt egy agresszív verekedés. Mondjuk nevelni kellett őket.

Általaban 1kan és 1 szukàt szoktak. A konfliktusok fajtától és neveléstől függenek. Ha a yorkie kan lenne azt mondanám hogy ne de így hogy szuka szerintem lehet de inkább egy állatorvost kérdezz meg.

2016. jún. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
nekem két kutyám van és mikor nem vagyok otthon elszórakoztatják egymást ezt onnan gondolom hogy mikor otthon vagyok egyfojtába játszanak
2016. júl. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!