Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha a családom...

Mit tegyek, ha a családom szerint állatkínzás a kutyanevelés?

Figyelt kérdés

Anyámnak fiatal korában volt egy németjuhász kutyája, aztán azt hiszi ő a szakértő, közben a kutya ételmaradékon élt (nagyanyám konyhán dolgozott és onnan hozta neki a kaját), és őt is volt már hogy megharapta.


Hozzám most került egy kistestű csivava-mix kutyus, aki előzőleg eléggé el volt kényeztetve (kunyerált, tápot nem evett, sétálni nem vitték, stb). Hihetetlenül idegesít, hogy a családom (főleg anyám) mindenbe beleszól, hogy én miért etetem napi 2x, miért nincs előtte kaja, szegényt éheztetem, mert még ha kunyerál akkor se adok neki enni. Van egy hatalmas szobakennelje, amit még szokik, azzal próbálom egyedülléthez meg szobatisztaságra tanítani, de nincs bezárva egész nap és nem is lesz, na erre is megkaptam, hogy én állatkínzó vagyok, mert bezárom a kutyát, miért kellett nekem kutya, ha kínzom, ők nem erre neveltek, hogy ilyen felelőtlen legyek... Megmutattam nekik rengeteg honlapot, amiben ezekről a dolgokról írnak, még Cesar Millan könyveit is fellapoztam, erre megkaptam, hogy ha azt írja az internet meg a könyv hogy ugorjak a kútba akkor én beleugrok-e... Meg hogy én inkább ne is szüljek, mert a gyereket is kínoznám....


Tegnap is elmentünk sétálni, ők fagyiztak, anyám meg elkezdte etetni a kutyát a fagyi tölcsérével. Mondtam neki hogy ne adjon neki sokat, mert nem fog vacsorázni. Erre mintha meg se hallotta volna, adja neki tovább, már nekem kellett ráordítanom, hogy megsüketült-e....


Szétvet az ideg és elegem van. Mi a francot kezdjek velük?


2016. jún. 27. 11:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%
Te mivel eteted?
2016. jún. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
5%

Soha nem lesz a családod más, akár ha a kutyusodról, akár a gyermekedről lesz szó. Sajnos vannak ilyen emberek, akik tényleg elhiszik magukról, hogy ők mindenkinél okosabbak és mindent jobban tudnak.

Nekem is vannak ilyen családtagjaim/ismerőseim.

2016. jún. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%

Megmondod nekik, hogy te se ugatsz bele, hogy ők mit hogy csinálnak, te is felnőtt ember vagy, te pedig így csinálod..észrevételt elfogadsz, de semmi egyéb. NE magyarázkodj Cesar Millen-kötetek mutogatásával, stb, mondd meg, hogy ez van, te így csinálod és kész.



"Tegnap is elmentünk sétálni, ők fagyiztak, anyám meg elkezdte etetni a kutyát a fagyi tölcsérével. Mondtam neki hogy ne adjon neki sokat, mert nem fog vacsorázni. Erre mintha meg se hallotta volna, adja neki tovább, már nekem kellett ráordítanom, hogy megsüketült-e.... " Én eleve azt is tiltanám, hogy ilyeneket adjon neki, mondd meg, hogy NE etesse.


Ne magyarázkodj, tilts.

2016. jún. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Táppal. Most azt kapja még amit az előző helyén evett, de fokozatosan átszoktatom minőségi kajára. Ha tanulunk akkor szokott kapni nasinak sajtot, virslit, stb.
2016. jún. 27. 11:46
 5/13 anonim ***** válasza:
6%

Akartam írni, hogy ne neveld, és majd hátha megkóstolja őket, vagy rájuk ugrál egyfolytában (ilyen van a családban), akkor meg majd az lesz a baj, de ez egy csivinél nem nagyon valószínű.

Szóval mivel tényleg nem fog változni az anyukád, (ilyen is van a családban :-( ) szóval esetleg vázolj fel neki egy-két ilyen példát, hogy de ha majd a kutya fel fog járni a konyhaasztalra lopni, akkor meg az lesz a bajod, hogy miért nem neveltem meg. Ebből amúgy csak újabb szóváltás lesz, és semmi értelme, de legalább eltöltitek az időt :-( Ez van! Ne akard őket meggyőzni, legalább ne mindennap, csak mondjuk hetente egyszer, mert úgysem bírod megállni, de csak kikészülsz. Tapasztalat. Majd ha öregebb leszel, rájössz :-))

2016. jún. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

Ja, a kutyát egy ember etesse, a gazdája. Főleg, ha ilyenek a viszonyok (vicces leszek, de csak kínomban: ilyen is van a családban:-)) ).

2016. jún. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat találkozok én is ezzel az ósdi felfogással... Olyanoknál is, akikről nem gondolnám, hogy ennyire butácskák.

Ugyanakkor, ha anyukádnak egy német juhásza volt, nem bírom elképzelni, hogy nem volt fegyelmezve, tanítgatva... Vagy ki volt csapva a kertbe láncra? Ez manapság törvény ellenes cselekedet, változik a világ. Elsőre.

Én azt is elképzelhetőnek tartom, hogy anyukád nem tud kutyaként tekinteni a csivire.

Az még egy adu ász lehet a kezedben, hogy biztos a te nevelésed sem tökéletes, és vannak tulajdonságaid, szokásaid, amit ő kreált. Szembe lehet vele fordítani. De tényleg ne direkt módon, egyszer-egyszer, ha helye van. Ők így gondolják, te másképp. Ez fejlődés, és én személy szerint nagyon örülök, hogy vannak ilyen emberek, akik a csivit is kutyába veszik, és nem azon vernyákolnak, hogy csak 3 kg a babám és nézz a szemébe.

Szóval csak így tovább!

2016. jún. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kicsit enyhébben de nálunk is ez a helyzet apám bele szól mindenbe, mert falun volt neki saját kutyája Brunó és ő már mindent tud. Nagyon sokat harcoltam már vele szépen csúnyán. Már nem idegesítem magam hanem kijátszom apámat így a legjobb ő azt hiszi hogy hogy pedig dehogy :D

Megváltozni nem fog a helyzet sajnos ezt el kell fogadnod. Ne idegesítst fel magad nem éri meg inkább ilyenkor nevesd ki. Ha teheted Te is játszd ki őket.

Én azt csinálom hogy ugye nálunk is kétszer eszik a kutya az enyém mondjuk tápot és megvan az adagja azt ketté szedem neki fele fele arányban megkapja reggel és este. Megvan beszélve az adag apámmal az az adag ami neki is tetszik és bele egyezett. Ha én etetek mind a két alkalommal akkor nincs gond. De ha mondjuk az egyiket ő adja neki akkor én este már csak annyit adok hogy pont jó legyen az én adagom szerint.

Eleinte féltem hogy mi van ha ő mégsem annyit ad stb... de mérem a kutyát 2 hetene és nem hiszik szóval úgy látom tartja a megállapodást :D nálam ez bejött. Apa azt hiszi hogy annyit kap ami szerinte jó pedig nem és így mindenki boldog mert az van amit én akarok de ő nem tud róla. Így nincs vita.

A sétához sem úgy áll hozzá ahogyan kéne de az mindegy is mert én sokkal többször viszem mint ő. Meg volt olyan hogy mondta apám hogy vidd le mert sok most a gyerek lent..... ő is tudja hogy nála nem úgy viselkedik mint nálam :D:D

A lényeg a lényeg hogy ne húzd fel magad!! És csak ügyesen :) Mindent meg lehet oldani.

Kitartást!

2016. jún. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Próbáld meg elzárni a kutyát anyudtól, amennyire csak lehet :)

Amúgy ilyenkor a kutyát fegyelmezd, s mondd anyudnak, hogy látod, most is miattad kell a kutyát büntetni....hátha beválik

2016. jún. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Fú, hát anyámnak sikerült ma is alkotnia... Átjött hozzánk, mert el akartunk menni valahova, közben jégkrémet evett, egy pillanatra hagytam csak magukra őket, amíg bejöttem a pénztárcámért, hát látom hogy anyám nyomja a kutya szájába a jégkrém csokoládémázát.... Leordítottam a fejét, aztán még elkezd röhögni, hogy jaj nem lesz annak semmi baja, hol olvastam ezt a hülyeséget, hogy mérgező a csoki... Ne tudjátok meg....
2016. jún. 27. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!