Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha a családom...

Mit tegyek, ha a családom szerint állatkínzás a kutyanevelés?

Figyelt kérdés

Anyámnak fiatal korában volt egy németjuhász kutyája, aztán azt hiszi ő a szakértő, közben a kutya ételmaradékon élt (nagyanyám konyhán dolgozott és onnan hozta neki a kaját), és őt is volt már hogy megharapta.


Hozzám most került egy kistestű csivava-mix kutyus, aki előzőleg eléggé el volt kényeztetve (kunyerált, tápot nem evett, sétálni nem vitték, stb). Hihetetlenül idegesít, hogy a családom (főleg anyám) mindenbe beleszól, hogy én miért etetem napi 2x, miért nincs előtte kaja, szegényt éheztetem, mert még ha kunyerál akkor se adok neki enni. Van egy hatalmas szobakennelje, amit még szokik, azzal próbálom egyedülléthez meg szobatisztaságra tanítani, de nincs bezárva egész nap és nem is lesz, na erre is megkaptam, hogy én állatkínzó vagyok, mert bezárom a kutyát, miért kellett nekem kutya, ha kínzom, ők nem erre neveltek, hogy ilyen felelőtlen legyek... Megmutattam nekik rengeteg honlapot, amiben ezekről a dolgokról írnak, még Cesar Millan könyveit is fellapoztam, erre megkaptam, hogy ha azt írja az internet meg a könyv hogy ugorjak a kútba akkor én beleugrok-e... Meg hogy én inkább ne is szüljek, mert a gyereket is kínoznám....


Tegnap is elmentünk sétálni, ők fagyiztak, anyám meg elkezdte etetni a kutyát a fagyi tölcsérével. Mondtam neki hogy ne adjon neki sokat, mert nem fog vacsorázni. Erre mintha meg se hallotta volna, adja neki tovább, már nekem kellett ráordítanom, hogy megsüketült-e....


Szétvet az ideg és elegem van. Mi a francot kezdjek velük?


2016. jún. 27. 11:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nekem anym ugyan ez. Neki is nj je volt, ő is házi koszton élt, majd nem bírta a háta a sok szar kaját és el kellett altatni. Szerinte is kínzás az ha nincs előtte kaja, és minden amit te is írtál. Neki még az is az ötlete, hogy nem kell kerítés, ha dzeret minket otthon marad. Ezt mondja egy süket, kíványcdi energiabombára aki egy! hónapja van nálunk. Ezek ellen nincs mot tenni.:-(
2016. jún. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Néha az emberek NAGYON hülyék tudnak lenni.


Kérdező, valami kompromisszumos megoldás nem létezik nálatok? Az etetést pl. meg lehetne oldani nyers kajával vagy direkt a kutyának főzött finomságokkal, akár még a jutalomfalat is, így anyukád talán nem érezné, hogy bármivel is rosszabb kaját kap, mint ti. A rokonaimnál ez bejött.

Azt, hogy nem kap "eleget" a kutya én is rengetegszer megkaptam. Érdekes módon pont azoktól az emberektől, akiknek túlsúlyos állataik vannak.


A szobakennellel meg nincs mit tenni: még külföldön is nagyon megosztó dolog (pláne, hogy nagyon könnyű rosszul használni), Magyarországon, ahol úgy szocializálták az embert, hogy inkább szó nélkül takarít a kutya után, amíg nem szobatiszta, meg végképp nem elfogadott.

2016. jún. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Hát ez nagyon gáz, hogy nem lehet mit enni... :( Ráadásul anyám most mindenkinek azt híreszteli, hogy én ketrecben tartom a kutyát, nem adok neki enni, meg pórázról sem engedem el, még kiszínezi a dolgokat ráadásul...


Alapvetően nem a táppal van a baj, hanem azzal hogy a kutya "úgy néz" mint aki mindjárt éhenhal (kunyerál) és nem adunk neki kaját... És akkor biztos éheztetjük.


Letojnám amúgy mit gondol, csak ne károgna boldog-boldogtalannak arról hogy én hogy tartom a kutyát, meg ne akarná kinyírni "jószándékból", mert én biztos hülye vagyok, ő meg szakértő...

2016. jún. 28. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!