Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha nem eszi a tápot?

Mit tegyek, ha nem eszi a tápot?

Figyelt kérdés

Pár napja fogadtunk be egy 2 kilós felnőtt kutyust. Az előző helyen össze-vissza etették, Pedigree-től kezdve RC-n át mindent kapott. Vettem neki Brit Care tápot, ami direkt kistestű kutyusoknak való, de alig eszik belőle 3-4 szemet, pedig reggel és este is kap enni. Egyébként kunyerálna, de nem adunk a mi kajánkból neki. Kíváncsiságból adtam neki egy maréknyi csirkemell husit, és pár másodperc alatt úgy bepuszilta mint a szél, szóval étvágya biztosan van.

Gondolkoztam a BARF-on, de egyenlőre táppal szeretném etetni. A tápot viszont alig eszi és tartok tőle, hogy baja lesz ha ez így megy tovább...

Mit tehetnék?


2016. jún. 28. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
Azt teheted, hogy adsz neki (megfelelő összeállításban) a ti kajátokból. Egyrészt nem kell hülyének nézni a kutyát, aki ösztönösen érzi, hogy őt műkajával etetik. Másrészt a kutya úgy is kimutatja kötődését a gazdájához, hogy azt eszi, amit a gazda és igényli is, hogy a gazda ossza meg vele azt, amit a gazda eszik. Ez a szoros kapcsolat egyik pillére. Ráadásul 2 kg-os kutya nem is eszik sokat, hogy az anyagilag megterhelő lenne.
2016. jún. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Áztasd be a tápot egy kicsit, hátha úgy jobban megeszi.

Az előző válaszolóra ne hallgass, pont így lehet legjobban elrontani a kutyát (meg a gyomrát).

Éhen nem fog halni, ha van előtte kaja és amúgy egészséges.

2016. jún. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha nem eszi meg vedd el előle és legközelebb is azt tedd elé. Ha éhes lesz és rájön, hogy ezt kell megennie hidd el meg fogja enni, csak nem lehet annyira lökött, hogy éhezzen.
2016. jún. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem eszi meg. Van ízlése. Te örülnél ha műzlin és konzerven élnél ? Melletted meg ennék a sültet.
2016. jún. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Gyerekek, mi van itt? Itt a nyári szünet és most itt próbáltok okoskodni? Jóhogy nem azt írjátok már hogy etessem a töltött káposztával amit mi is eszünk...
2016. jún. 29. 13:11
 6/7 anonim ***** válasza:
hohó nyugi, nem kell egyből meg is fogadni, azt amit írnak. Jó igaz, hogy pl. a barf lrnnr a legmegfelelőbb a táplálására, de ha kipróbálod azt a módszert amit írtam, azzal szerintem megoldódik a helyzet. 3-as voltam. (én is táppal etetek, de mellé kap a kicsi nyers husit (igen a tenyésztő így ajánlotta, mielőtt a teljes barfosok nekem ugrnak, hogy nem szabad keverni...)
2016. jún. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ki kell éheztetni..ha éhes lesz bármit megeszi..ne aggódj nem fog éhen halni ha egy napot nem eszik
2016. jún. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!