Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan kérhetnék segítséget?...

Honnan kérhetnék segítséget? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Van 2 kutyusom, nagyon szeretem őket és nem szeretnék tőlük meg válni. Az egyiket most vettük magunkhoz, mert nagyon rossz helyen volt. Fajtatiszta kutya és még csak 3 hónapos. A másik kutyám már 2 éves. De néha sajnos nagy gondot jelent az etetésük és most kéne oltanom is őket. (a kicsi még csak az első oltását kapta meg. Kitől kérhetnék ez ügyben segítséget. És tényleg nem szeretnék tőlük megválni.
2010. ápr. 14. 00:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A legközelebbi állatvédő szervezettől.

[link]


Biztosan segítenek.

2010. ápr. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A NOÉ van hozzánk a legközelebb,de ők is nagy szarban vannak.Nem hiszem,hogy tudnának segíteni....

:-((

2010. ápr. 14. 00:27
 3/15 anonim ***** válasza:

Zöld Zebra esetleg?

Honlapjuk is van.

Vagy van a netboard-on segítségkérő topic,írj oda(nem az SOS topic!).

2010. ápr. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Azt a fajtatiszta 3 hónapost biztosan hamar gazdához adhatod. A szeretetből nem fognak sem oltódni, sem jóllakni. Sőt, a kicsinek bőven jár még az oltás.

Add örökbe valakinek.

2010. ápr. 14. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Én is azt mondom a kicsit add örökbe. Elhiszem, hogy szereted, de ez nem elég, ebből nem lakik jól a kutya, nem kap oltást, arról nem is beszélve, hogy mi lesz, ha valamelyikük megbetegszik? Most még kicsi a kutya, keveset eszik, de ez a kiadás is csak egyre nagyobb lesz, ahogy a kutya növekszik, egy kölyöknél az oltási programot végig vinni nem kevés pénz. Lehet kapsz most egy egyszeri segítséget, de ezt 15 éven keresztül nem várhatod el senkitől. Egy kölyök kutyát még "könnyű" örökbeadni, ha pár év múlva látod be, hogy mégsem bírod anyagilag sokkal nehezebb helyzetben leszel Te is, és a kutyának is rosszabb lesz. Néha megkell hozni ilyen áldozatokat azért akit szeretünk.
2010. ápr. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
NEM FOGOM ÖRÖKBE ADNI EGYIK KUTYÁMAT SEM!!
2010. ápr. 14. 09:32
 7/15 anonim ***** válasza:
Nincs olyan ismerősöd, akitől kölcsön tudnál kérni egy időre? az oltások nagyon fontosak, arra mindenképp próbálj meg pénzt kérni valakitől. Ha átmenetileg csak valami olcsó tápot tudsz adni házi koszttal, akkor az egy időre megteszi. De érdemes az állatorvossal megbeszélni, pláne kölyök kutya esetében. Ne szégyelld magad, bárki bármikor kerülhet hasonló helyzetbe, hátha lesz olyan ismerősöd, aki kisegít átmenetileg. Én is voltam már életem során hasonló helyzetben, így megértelek. Volt, hogy Chappy-t kapott a kutyám és 2 hónappal később kapta meg az oltást (bár ő már felnőtt kutya volt akkor, kölyöknél ez nem késhet). De sosem tudhatja az ember, mikor kerül olyan helyzetbe - megszűnik a munkahely stb. Nem tudom, az állatorvosotokkal milyen viszonyban vagy, de még az is lehet, hogy meg tudnád vele beszélni, hogy később fizesd ki neki az oltás árát vagy adjon egy kis kedvezményt. Nem kell egyből megválni a kutyától, erre csak akkor van szükség, ha hosszú távon nem tudod neki(k) a megfelelő és szükséges feltételeket biztosítani. Viszont ha ez csak átmeneti pénzzavar, akkor neked kell talpraesetten megoldást találni. Sajnos nem tudom, milyen szervezetet ajánljak, próbáld meg az állatvédőket is, hátha. Lehet, hogy tudnak megoldást javasolni, de ez csak akkor derül ki, ha megkeresed őket.
2010. ápr. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
:( ennél egy kicsit felelősségteljesebben gondolkodhatnál. az a kiskutya leírásod alapján, csak szaporítótól kerülhetett a tulajdonodba, az a kérdés, milyen betegségek fognak kijönni rajta, és azoknak a kezelését ki fogja kifizetni...??? és valóban, ha már most nincs pénzed ellátni, gondolj bele mi lesz később, akkor mennyit fog enni, stb. stb. nem ismerem az anyagi kilátásaidat, te tudod, hogy csak most vagy ilyen szorult helyzetbe, és egyszeri segítségre van szükséged,talán már 1 hónap múlva már sinen leszel, akkor megértem... ha nem, ebben az esetben tényleg a legjobb megoldás, ha a kiskutyát jó helyre elajándékozod, mert szeretettel nem megy messzire:((
2010. ápr. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Akiteki ***** válasza:
33%

Mit vártál? Szervezzünk gyűjtést esetleg?

Tudomásul kellene venni az embereknek, hogy nem kötelező mindenkinek kutyát tartania. Ahogy gyereket szülni sem muszáj, csak a kutyák után még gyes sem jár. Ha nem akarsz megválni tőlük, akkor menj el dolgozni.

2010. ápr. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%

Utolsó, tudod, milyen nehéz manapság munkát találni, pláne vidéken? És azt tudod, milyen könnyű a válságban a munkahelyeket egyik napról a másikra elveszíteni, úgy, hogy nem is számítasz rá (pl. megszűnik a cég)? És azt tudtad, hogy vannak olyan cégek, akik pénzzavarba kerülnek, az embereik ledolgozzák, amit le kell és mégsem fizetik ki őket? Mert van ilyen! Honnan tudod, hogy a kérdező nem így járt-e véletlenül? Miért kell egyből támadni mindenkit? Kis empátia kéne, lehet, holnap azok kerülnek ilyen helyzetbe, akik ma ilyen okosok! Ti is egyből örökbe adnátok az állataitok, csak mert átmenetileg pénzzavarba kerültök? Ha hosszú távú kilátástalanság van, akkor valóban ez lehet a megoldás, de ha csak előre láthatólag átmeneti segítségre szorul valaki, miért kellene egyből megválnia a kutyájától? A gyereket is árvaházba adjátok, ha elvesztitek a munkátokat?

Én voltam már hasonló helyzetben, mint a kérdező, nehezen, de megoldottam. Örökbe adáson csak akkor gondolkodtam volna el, ha hónapok után sem lett volna kiáltásom arra, hogy meg tudjam oldani a nehézségeket.

Miért kell egyből letámadni egy segítségre szoruló embert? Nem azt kérte, hogy adományozzunk neki, hanem tanácsot, honnan kérhetne segítséget. Miért kell ezért pálcát törni a feje felett? Volt már itt hasonló kérdés, akkor miért nem csináltátok ezt?

2010. ápr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!