Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan kérhetnék segítséget?...

Honnan kérhetnék segítséget? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Van 2 kutyusom, nagyon szeretem őket és nem szeretnék tőlük meg válni. Az egyiket most vettük magunkhoz, mert nagyon rossz helyen volt. Fajtatiszta kutya és még csak 3 hónapos. A másik kutyám már 2 éves. De néha sajnos nagy gondot jelent az etetésük és most kéne oltanom is őket. (a kicsi még csak az első oltását kapta meg. Kitől kérhetnék ez ügyben segítséget. És tényleg nem szeretnék tőlük megválni.
2010. ápr. 14. 00:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
83%

Utolsónak

Azon kellene elgondolkodni, hogy a kérdező, ha tudja, hogy szar anyagi helyzetben van miért vállal be még egy kutyát. Itt nem arról van szó, hogy valaki nem tud és akar megválni attól az állattól, aki már több éve vele van. Mégis, milyen életet tud biztosítani ennek a kölyöknek? És azért elég szomorú, hogy sokan a menhelyeket csak akkor találják meg mikor épp segítség kell nekik, vagy találnak egy kutyát, akit lepasszolnának. Nem értem miért gondolják sokan, hogy egy menhelynek még a gazdás állatokat is elkéne látniuk (pedig mindenki tudhatná, hogy sokszor a náluk lévő állatok ellátásval is nehezen boldogulnak), levenni a felelősséget a gazdi válláról. Olyan nagyon tud sok ember (akik menhelyen még tán sose voltak) vagdalózni a szavakkal, hogy felkell keresni egy állatvédő szervezetet, majd az megoldja a problémákat. Ez nem így megy. Az adományt civilek adják az elhagyott, kóbor állatoknak. Nem a felelőtlen gazdáknak, akik azt hiszik elég csak szeretgetni a kutyát/macskát.

2010. ápr. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia. ha a Noé van hozzátok a legközelebb, szerintem beszélj velük. Még ők a legsegitőkészebbek. lehet ajánlanak olyan állatorvost, aki nekik is olt, és segitenek, hogy olcsobban meg tudd ezt oldani. Vagy ha jó viszonyban vagy a dokiddal, esetleg részletre kifizetnéd az oltást. szerintem ezek járható utak.
2010. ápr. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért védem a kérdezőt, mert csak vagdalkóztok. Miért olyan lehetetlen elképzelni, hogy valaki váratlanul kerül szorult helyzetbe? Azt ecseteltem, hogy ezt nem tudhatja előre az ember, bármikor kirúghatnak a munkahelyről bárkit. Jó szándékkal feltételezem, hogy nem úgy vállal kutyát az ember, hogy nincsenek meg a lehetőségei, nyilván ezt én sem helyeslem. Csak azt nem értem, miért törtök pálcát egy olyan ember feje felett, akiről senkit sem tudtok, nem tudjátok, hogy eleve rossz helyzetben volt vagy csak a kiskutya hozzá kerülése után alakult ki ez a helyzet. Ezrét védem a kérdezőt, mert mielőtt bármit is tudnátok róla, egyből ítélkeztek. És ez nem igazán korrekt.
2010. ápr. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
75%
Én nem ítélkezem. Igazából csak a kérdező tudna választ adni arra, hopgy ez átmeneti pénzzavar nála vagy nem. Nyilván én se válnék meg a kutyáimtól csak mert kissé megkell húzni a nadrágszíjat. De itt a kérdező azt mondta, hogy már az etetésük gondot jelent, nincs pénz oltásra. Mindenki aki kutyát tart tudja, hogy milyen horibilis összegeket kell kifizetni az orvosnál a legkisebb betegségnél is. Ezeket miből finanszírozza az az ember, aki a tervezett kiadásokat sem bírja állni. Nem az a gond, hogy nem tudja megvenni a jó minőségű kaját a kérdező átmenetileg hanem, hogy egyáltalán nem tudja etetni. És így vette magához ezt a kölyköt. Bárki bármit mond, ez felelőtlenség, és ezt csak a kutya fogja megszívni. Továbbra is tartom, hogy akit nagyon szeretünk azért áldozatot hozunk. Egy ilyen esetben nem azt kellene nézni, hogy a kérdező szereti a kutyát és nehéz megválni tőle, hanem hogy a kutyának mi a legjobb.
2010. ápr. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

1 hete kerültünk ilyen helyzetbe.

Tudom,hogy mivel jár egy kutya tartás,nem ők az első kutyáim.

A Noé biztos nem tud segíteni,mert úgy ahogy tartom velük a kapcsolatot.Amikor van mindig viszek nekik valamit adományként.És most ők is ott vannak,hogy nem tudják mi legyen.

2010. ápr. 15. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!