Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám kibújt a hámból és...

A kutyám kibújt a hámból és hazáig rohant. Mit ronthattam el?

Figyelt kérdés
Ma kimentünk a mezőre a behívást gyakorolni.Most kezdtük.Pórázon volt.Az egyik alkalommal mikor hívtam nem jött én pedig csalogatás képpen a játékát lóbáltam. Erre sem reagált ezért elindultam felé erre felugrott és játékból hátra felé ugrált aminek kibújás lett a vége. hiába kiabáltam bármit vagy csalogattam ő csak szaladt haza. nem értem utol sem. majdenm sírva fakadtam mivel a haza vezető út egy forgalmas út mellett haladt el. szerencsére nem csinált semmit csak haza szaladt. mit rontottam el hogy ilyet csinált? pedig alapból egy nagyon szófogadó kutya :(((
2016. júl. 1. 20:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Azt rontottad el, hogy olyan cuccban vitted sétálni, amiből ki tud bújni. A nevelése ezek szerint folyamatban van, abba ennyi alapján nincs értelme belekötni, tőlem is akart már meglógni kutya, amikor nem tetszett neki valami, csak én éppen azért esélyt sem adok rá, hogy kibújhasson.


Egyébként ha nevelési terveid vannak, akkor felejtsd el a hámot, és tegyél rá egy nyakörvet. És olyan szoros legyen, hogy két ujjad beférjen alá, de ne több - ha az egész öklöd bemegy alá, az biztosan nem jó. Ellenőrizni meg úgy tudod, hogy ki tud-e bújni, hogy megfogod a nyakbőrét, hátrahúzod, a nyakörvet meg megpróbálod lehúzni a fejéről. Kb. így szimulálod azt, amikor ő ki akar bújni. Ha rámegy akár csak az egyik fülére is, akkor ki tudja belőle húzni a fejét, tehát túl laza, meg kell még húzni.

A nyakörv legyen fémcsatos (mint a hagyományos övcsat), mert a műanyag könnyen törik, néha simán csak kinyílik, nem biztonságos.

És gravírozott fémbiléta állandó jelleggel legyen a kutya nyakában.

2016. júl. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen hála az égnek a nyakörv bilétával a nyakán volt. ettől kicsit megnyugodtam. Ezek után talán valóban a nyakörvet fogom használni. A hámból nem értem hogy tudott ilyen könnyen kibújni. :(((
2016. júl. 1. 20:31
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Plusz ne kergesd, hanem fuss az ellenkező irányba.
2016. júl. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem kergettem leültem mikor megállt de csak rám nézett és futott tovább. Szerintem nem fordult volna vissza :(
2016. júl. 1. 20:37
 5/14 anonim ***** válasza:
36%
Remélem hogy amikor otthon megfogtad akkor jól lecseszted. Vegyél méterest pórázt és ilyen gond nem lesz.
2016. júl. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
van egy 15 méter-es póráz azt vittem. és hát nem cseszhettem le a "megmentők" előtt de mikor bementünk a fenekére csaptam leordítottam és a helyére zavartam
2016. júl. 1. 20:52
 7/14 A kérdező kommentje:
Mégis mit tegyek? Ezek után teljesen elment a kedvem a kutya neveléstől :( ennyire szar gazdi lennék??
2016. júl. 1. 21:11
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért lennél ettől szar gazda? Csak több kihívás van még előtted, mint szeretted volna, ez előfordul :)

Ha nem tudod, hogyan lépj tovább, kérj segítséget kutyasuliban, vagy házhoz járó kiképzőtől. Sokat tudnak lendíteni rajtad, meg a kedveden is, hidd el :)

2016. júl. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi :)
2016. júl. 1. 21:19
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A kutyanevelés türelmet követel. Nem megy minden egyik napról a másikra. :) Kitartást és sok-sok türelmet, ismételgetés!
2016. júl. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!