Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van nekem egy 2 éves németjuhá...

Van nekem egy 2 éves németjuhászom és egy kölyök angol agaram és a nagy németjuhász neki ment és nagyon fáj a lába sántit és kicsit furcsán áll a lába most történ SÜRGÖÖÖÖS lenne. MIT TEGYEK?

Figyelt kérdés
ennyi nem irok ide semmit ..............ide mielöbbi választ szeretnék

2016. júl. 3. 21:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Aki lepontozta a 9. válaszolót az olvassa el ezt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__7905227-van-2..


A kérdező egyik előző kérdése.

2016. júl. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
hát én nem tudom ki pontozta le mert öszintén énis le szidtam volna azt aki ilyen helyzetbe lenne ugyhogy megértem a szidásokat bocsi ha kicsit bugyután értelmeztem uiment neki a zöld pipa
2016. júl. 3. 22:27
 13/24 anonim ***** válasza:
69%

Nem hat meg, ha megint lepontozol, a 13 évesek így intézik, de továbbra is tartom a véleményem. Ostoba vagy.

Ugyan, áruld már el, hogy hogy húzódik meg attól a lába, ha megharapja? Neked akkor áll csálén a kezed, amikor meghúzódik, vagy attól, ha eltörött?

A 2 éves kifejlett németjuhász szerinted, ha csak oda is kap, egy kölyök agárról beszélünk, a vékony kis lábaival... Növessz már egy kis agyat, az isten áldjon meg! Vágod, hogy lehet, hogy még ma éjjel, vagy bármikor meghalhat a kiskutyád? A nagynak csak kicsit kell, hogy tele legyen a töke, úgy és akkor öli meg, amikor csak akarja. Ha te lennél a falkavezér, vagy nem venne szarba a nagy kutyád, rá se merne nézni a kicsire, ha megtiltod neki. Az meg külön csúcs, hogy odaengeded a kicsit a nagy tálkájához és csodálkozol, hogy odavág neki! Ásd el magad, a kutyákat meg juttasd olyan helyre, ahol értenek hozzájuk!

2016. júl. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
nem pontoztalak le nézd vissza mit irtam és nem aharpta meg hanem rá lépet a németjuhász és csak megsugom hogy együt játsztoak mikor stb mikor nem vagyok ott de mikor oda megyek akor kezd el féltékenykedni tehát csak féltékeny olyan halálosan nem utálja és nem tudom mért kel indig aza örökös szidás különben mindig jó indulattal irok mindenkinek de mind1
2016. júl. 3. 22:37
 15/24 anonim ***** válasza:
89%

Én meg olyan stílusban írok, amiben az emberek felfogják, amit mondani akarok. Látod, sikerült neked is. Az együtt játszás is eldurvulhat, a kiskutya még nem ismeri a szabályokat, a nagy meg hiába küld neki figyelmeztető jeleket, hogy most már elég, a kicsi nem fogja megérteni, ezért akkor is odavág neki a nagy. Ha nagyon felbosszantja, nem feltétlenül marad finom vele. Ha meg volt már rá példa, hogy agresszívan lépett fel a kicsivel szemben, ne engedd őket felügyelet nélkül még csak játszani sem. A kiskutya, legyen bármilyen, pofátlankodik a naggyal, teszteli a határokat, a nagy viszont nem az anyja, hogy finoman utasítsa rendre.

Ha csak rá is lépett, amit nem láthattál 100%-ig biztosan, ficam is lehet. Tudod, a nagynak súlyos a lába, ha épp rajta állt, amikor a kicsi rántotta volna el, már kész is van a dolog.

A nagy féltékeny, igen.

Játszol vele úgy, hogy a kicsi nincs ott? Lefárasztod eléggé? Próbáltok szépen játszani együtt is? Rászólsz a nagyra, amikor nem enged teret, vagy féltékenykedik? Elzavarod a kicsit, amikor pofátlankodik a naggyal? A nagy tudja, hogy te vagy a főnök? Ivartalanítva van? Sok kérdésem lenne még, de tényleg, őszintén és szívből ajánlom a naggyal a kutyaiskolát, a kicsivel meg ovit és utána iskolát. Nem csak nekik tenne jót, hanem neked is. Ezek pénzbe kerülnek, igen, de így lehet, hogy lesz két kiegyensúlyozott kutyád, akik nem bántanák egymást. Így meg lehet, hogy lesz egy halott kiskutyád. Tedd a szívedre a kezed, a nagyot hibáztatnád, vagy magadat? Sajnálom, de tényleg nem úgy tűnik, hogy értesz a kutyákhoz, kérj szakszerű segítséget. És nézz sok Cesar Millan-t.

2016. júl. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
igen én szivesen elviném csak nagyon messze van budapest 300 km innen ahol én lakok
2016. júl. 3. 22:51
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Negyeszékhelyeken általában szokott lenni kutyaiskola. Nem szükséges pestre menni. Keress rá neten, hogy a térségedben hol található. Van tréner, aki házhoz is megy, neked is van szükséges a tanácsaira és az útmutatásra, nem csak a kutyáknak. Neked is tanulnod kell.


[link]


Ezt találtam hirtelen, remélem, élnek a linkek. Tőle is sokat tanulhatsz, kutyapszichológiáról is.

Első lépésnek határozottságot. Itt nem a lelküket kell a leb*szás miatt félteni elsősorban, hanem a testi épségüket.

2016. júl. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
köszi szépen igérem megnézem és aztis külön megköszönöm hogy nem ugyjöttél te hülye gyerek add oda valaki másnak a kutyád ha nem segiteni probáltál ugyhogy kösszi
2016. júl. 3. 23:07
 19/24 A kérdező kommentje:
utána néztem és ténleg van a megyeszékhelyen kettö is de azok nem kérnek el 100 ezreket ?
2016. júl. 3. 23:10
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Honlapon nem ír árat? Fel is hívhatod őket. Ha telefonon elmondod a helyzetet, még ott tudnak segíteni választani is. Nem 100 ezer, pesten a felére azért számítani lehet, vidéken olcsóbb. Tényleg nem engedhet meg magának mindenki ekkora kiadást, de láthatod, hogy a te esetedben sajnos szükséges. Talán elég lehet, ha csak a nagyot viszed. Egyrészt, tanul a kutya, szocializálódik is, szokja és tanulja, hogy mi-merre más kutyák társaságában, másrészt te is tanulsz. Ha alkalmazod a kicsin is, vele lehet, hogy már nem fog kelleni. Tényleg meg kell tanulnod falkavezérnek lenni, akkor a nagy is kiegyensúlyozottabb lesz, a kicsivel meg már alapból úgy fogsz bánni, ahogy kell. Ez így azért szerintem megér egy egyszeri nagyobb beruházást. 50ezer körül lesz. Sőt, láttam helyet, ahol van 10 alkalmas egyéni foglalkozás is, 27ezerért. Használd a google-t és a telefont! :)
2016. júl. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!