Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 10 éves kan angol cocker...

A 10 éves kan angol cocker spánielem még meg tud termékenyíteni egy szukát hogy egészséges utódokat hozzon világra?

Figyelt kérdés

A kan kutyánkat szeretnénk fedeztetni egy 3 éves szukával ősszel. A gazdáival meg van beszélve , mindketten tenyészetből valóak, törzskönyvesek.

A kan még sikeresen megtudja termékenyíteni a szukát?

Az egyik kölyköt megegyezés szerint hazahoznánk és megtartanánk hogy ne legyen egyedül a kutyus. Bár most 6 cicánk van velük is játszik de szerintünk jó ötlet.



2016. júl. 6. 10:31
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Az utolsó kommentelőknek kössz de nem ez a kérdés. Nem ezekre vagyok kíváncsi. Ilyenekkel kíméljetek.

A többieknek köszi. Bár még nem igazodtam el teljesen. Jöhetnek még tanácsok :)

2016. júl. 6. 17:10
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Az,hogy rendszeresen oltva van és az állatorvos ránézésre megállapította,hogy egészséges,semmit nem jelent.Öröklődő fajtabetegségekről hallottál már esetleg?Azokhoz speciális és nem is olcsó szűrések kellenek.
2016. júl. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Nem most jöttem le a falvédőről. Voltunk 3 szűrésen 1,5 1 és 0,5 éve.

Nincs betegsége.

2016. júl. 6. 17:36
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szűrésen?
2016. júl. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Melyik szűrései vannak meg, ez engem is érdekelne.

Mert több van, mint 3. HD, ED, PL, HC, PRA, RD, glaucoma, ectropium, entropium, trichiázis, KCS. Ezek persze a szukának is kellenek.

2016. júl. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Allatorvosi rendeloben dolgozom asszisztenskent. Hetente tobbszor hoznak cukimuki kutyakat (tobb spanielt is) hogy kolykoket akarnak toluk. Szerencsere leliismeretes es nem penzhajhasz a doktornom, igy mindenkit lebeszel, mert semmit setudnak a kutyakrol, csak osszeraknanak 2 kutyat oszt' jovan. Zommel sikerul az ertelmes embereket lebeszelni errol. Akik igenyesek es szeretik a kutyakat, azok felfogjak, hogy ez nem orom egyik allatnak se. Sok penzbe kerul, a fent emlitett vizsgalatok (mind a 2 kutyara)a herpesz oltasok... ezek 2 kutyara 100 ezres tetelek. Aztan a kolykok ellatasa. 8 hetes korig a taplalas 6 hetes kortol az oltasi program kezdese (bizony a tulaj dolga) mint ahogy a chippeles is. Ezek utan 8 hetes kortol gazdasithatoak fajtajellegu keverekkent, ha nincs torzskonyvuk. Marpedig nem lesz, hiaba tk-s mind a 2 szulo, nem vagytok bejegyzett tenyesztok, nem tudtok tk-t igenyelni. Az alomszam akar 10 kutya islehet..(ezeket mind oltatni min.2 oltas a tulajnal+chipelni kb ez is veri a 100 ezret) es fajtajelegu keverekkemt eladni...azert max az oltasok,chip arat illik elkerni... es akkor meg nem kellett csaszarozni, nem beteg egyik se, nem orokit betegseget,a kolykokkel sevolt baj.

Mindezt azert, mert nektek kell 1 kolyok?


Onzoseg.

2016. júl. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
24%
Nem mindenki löki utcára a kutyákat ,úgyhogy ne magatokból induljatok ki. A kérdező írta,hogy voltak szűrővizsgálatokon,akkor meg mit kukacoskodtok itt ?
2016. júl. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Álatlánosan 8 éves a max kor, amivel még fedzetetünk, aztán "nyugdíjjazni" kell a kutyust. Az örömhír, hogy teljesen egészséges, legalább még veletek lesz egy darabig, de én is azt ajánlom, hogy ha szeretnél kutyust, akkor máshonnan szerezz. Menhelyeken is lehet kapni kölyök spánit is, fajtamentésnél tudnak neked segíteni, hogy a fiatal 1-2 éves kutya cicákhoz van-e szokva, és akkor már szoktatni sem kell. Ha pedig semmiképp nem szeretnél örökbefogadni inkább vegyél. Akár beszéld meg a mostani szuka tulajával is, hogy ha nem is te fedezteted, igényt tartanál egy kutyusra(bár én személy szerint a szaporítók ellen vagyok, és nem támogatnám őket, de tudom, hogy sanjos nagyobb százalékban megfelel az embereknek a "jófogásos" állat)
2016. júl. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

Kérdező, mit nem értesz azon, hogy öreg a kutyád a fedeztetéshez?!

Az a baj veled, hogy itt akárki akármit ír, úgyis fedeztetni fogod. Az ilyen felelőtlen emberek miatt vannak tele a menhelyek. Ahelyett, hogy az öreg kutyusod kihasználod, nemhogy elmennél és örökbe fogadnál egy pici kutyust. Több jót tennél vele, mint ezzel a meggondolatlansággal...ezért mondom én mindig, nem mindenkinek való kutya.

2016. júl. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!