Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szökés ellen jó megoldás?...

Szökés ellen jó megoldás? Hogyan szoktathatnám le a szomszéd csirkéinek legyilkolásáról?

Figyelt kérdés
Egy éves boxer kanommal egyre kevésbé bírok:( Sajnos nincs rá anyagi keret, hogy az egész kerítést kicseréljük, mindig megtalálja a módját, hogy lelépjen.. ráadásul a szomszédba, ahol öli a csirkéket:( A mi állatainkkal már végzett, egyszerűen hiába próbálom szoktatni, minden mozgó jószágot lefog. A kisebb testű kutyákat nem tekinti fajbelinek, inkább zsákmányállatnak, minden előzmény nélkül rájuk hasal és leszorítja a földhöz. Miért csinálja ezt vajon? Van remény, hogy leszoktatható? Családiházban lakunk, nem szeretném láncon tartani. Kennelt már tervezünk, de még nem jött össze rá a pénz:( Segítsen valaki, aki hozzáértő, nem szeretném, ha baja esne a szökésekből, vagy képes agyoncsapni a szomszéd, ha tetten éri tyúkozás közben:(((
2010. ápr. 15. 00:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
48%

Hogy itt mindenki milyen okos. Kettő darab normális válaszoló volt. Ha a kérdező nem gondolkodna felelősen, nem is tette volna fel a kérdést.

Én magam nem tudom ugyan, mi a megoldás és ezt be is ismerem. Amit tanácsolni tudok, hogy fáraszd le minden nap alaposan a kutyát, hátha nem lesz annyi fölösleges energiája a vadászathoz. Olvasgass a szocializációról is és a falkavezérségről, Jan Fennell: Hallgassunk a kutyánkra c. könyvében is vannak nagyon jó dolgok és még ha jól emlékszem tiédhez hasonló esetekre is van tanács benne.

2010. ápr. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Akiteki ***** válasza:
100%

Szia!

Ugyanez volt a gond nálunk 4 évvel ezelőtt. A kutyám simán átmászott a kerítésen és két házzal arrébb a teljes csirke és nyúlállományt kiirtotta 15 perc alatt, mire sikerült nekem is bemásznom utána és megfogni.

Nálunk is egy vagyon lett volna a kerítést kicserélni (saroktelek), a kennelre ráköltöttem eddig 150 ezret és még nincs kész. A villanypásztor segített, 50 ezer forint volt a készülék és az összes tartozék együtt.

1 nap alatt megtanulta, hogy nem megyünk a közelébe, mert bánt. Egy idő után már be sem kell kapcsolni, mert megszokták, hogy nem mennek oda.

2010. ápr. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!