Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy japán akita...

Szeretnék egy japán akita inu-t. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Első kutyám lenne. Ez a fajta a szerelmem mindent tudok róla. Főként olyanok válaszát várom akik tartottak már ilyen kutyát. Tudom, nem ajánlott első kutyának, de én nem szeretnék más fajtát. A kérdésem:


-Mennyire nehéz egy ilyen kutyát megnevelni?

-mi a véleményed erről a kutyáról (ha már tartottál ilyet)?

-bármi más is érdekel ami hozzá kapcsolódik. Lehet tudtok olyat mondani amit még nem tudok.

Előre is köszi!



2016. júl. 8. 08:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Hany eves vagy?

Ha mindent tudsz rola,miert van kerdesed? :)

Tenyesztokkel beszeltel,kerestel kenneleket, kineztel esetleg egy konkret kennelt?

Szerintem azzal kezdd, hogy felveszed a kapcsolatot egy tenyesztovel,elmesz par kialitasra,beszelgetsz veluk,megmezed a kutyakat, kigondolod melyik vonal tetszik stb...

2016. júl. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy ezt mondom, de amíg csak elméletben tudsz kutyát nevelni, addig tényleg ne akitát. El fogja venni a kedved az egésztől, csalódás lesz, feszült leszel, érzi majd a kutya is és kész a neveletlen, agresszív kutya. Amíg nem megy a gyakorlatban is, legyél inkább ideiglenes befogadó, ott tudod majd "problémásabb" kutyákon alkalmazni az olvasottakat, és lesz egy képed arról, hogy mivel jár, ha épp egy nehéz természetűvel találkozol. Ha ő az álmod, akkor arra áldozni kell, és nem való olyan kézbe, ami még bizonytalan. Nagyon el lehet rontani az aktitákat, de ezt te is tudod, ha utána olvastál, szerezz előbb tapasztalatot. Neked is és a jövendőbeli kutyának is sokkal jobb lesz. Nem mellesleg, első kutyával, még egy goldi kölyök mellett is ki lehet szaladni a világból néha. Csak akkor tudod meg, mivel jár egy kutya, amikor már ott van, egy kölyök pláne, egy akita pláne. Kérlek, légy előrelátó, még ne tarts ilyen kutyát.
2016. júl. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnálatos hogy ez az oldal már semmire sem jó. Valóban nem neveltem még kutyát de kutyák között nőttem fel. 20 éves vagyok. Beszéltem tenyésztőkkel, láttam kiállításokat és lett egy akitám. Az állításotok helytelen. A kutyám már 2 hónapja itt van és még nem találkoztam megoldhatatlan problémával. Nincs rajta mit nevelni. Nem értem miért kell így eltúlozni a dolgokat. Tudom hogy 5-6 hónaposan jön a java de ez nem csak az akitára vonatkozik. Csak arra voltam kíváncsi hogy mit mondanak mások akinek már volt ilyen kutyája. Ha rendes kérdést teztem volna fel még ezt a 2 választ sem kaptam volna amit egyébként köszönök. Bocsi.
2016. júl. 8. 12:10
 4/11 anonim ***** válasza:
27%

Itt te írtál hülyeséget kérdező.


Szeretnék egy japán akita inu-t. Tanácsok?

Első kutyám lenne. Ez a fajta a szerelmem mindent tudok róla. Főként olyanok válaszát várom akik tartottak már ilyen kutyát. Tudom, nem ajánlott első kutyának, de én nem szeretnék más fajtát. A kérdésem:


-Mennyire nehéz egy ilyen kutyát megnevelni?

-mi a véleményed erről a kutyáról (ha már tartottál ilyet)?

-bármi más is érdekel ami hozzá kapcsolódik. Lehet tudtok olyat mondani amit még nem tudok.

Előre is köszi!


Ebben hol írod,hogy már van kutyád?

Gondolkozz,mielőtt kiírsz egy kérdést,és akkor normális válaszokat fogsz kapni.

2016. júl. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%

Megis milyen valaszt vartal?


Hogy kiraly gyerek vagy vegyel akitat mert elmeletben tudsz mindent.

Tessek. Ugyes vagy.

2016. júl. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Bocsáss meg félre érthettél valamit. Szándékosan írtam így a kérdést. Nem írtam hülyeséget ahogy más sem. Csak az zavar igazán hogy ha százféle képen írom ki a kérdést akkor sem válaszol olyan akinek olyan tapasztalata van mint ami engem érdeke. Hogy miért? Talán mert itt már senkit nem érdekelnek a normál kérdések de a szaporítós, túl fiatal kölykökről szóló kérdésekhez százával írnak tapasztaltak, tapasztalatlanok. Senkit nem hibáztatok mert ez egy ritka fajta, viszont borzasztóan zavar hogy eddig bármit kérdeztem itt vagy lehurrogtak, vagy leszóltak vagy csak simán nem írtak mert hát nem szaporításhoz volt köze a kérdésnek... borzasztóan bosszantó.
2016. júl. 8. 13:51
 7/11 A kérdező kommentje:
De hol kérdeztem hogy vegyek-e? Én még mindig csak tapasztalatokat kérdeztem de itt mindenki csak a háttérsztorival foglakozik...szövegértés nem megy??
2016. júl. 8. 13:53
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyreszrol azert, mert sokszor kibukik a hattersztoribol,hogy semmilyen kapacitasa nincs kutyat tartani a delikvensnek, es erre jobb idoben felhivni a figyelmet. Akkor is ha nem erunk el vele semmit.

Masreszrol az akita nehez ugy.

Azzal kezded,hogy mindent tudsz, de az elso kerdesed, hogy mennyire nehez nevelni?

Ez uti egymast.


De hogy valaszoljak:

Akitat nevelni nem egyszeru. Ha mar azt kerdezted,hogy mennyire..akkor: nagyon nehez.

(De nyilvan,mint mindenhol vannak konnyebb meg nehezebb esetek.)

Velemenyem:

Tul sok olyan ember tart ilyen kutyat,akinek nem kellene. A kutyafajta maga nem az en esetem. En a terriereket szeretem. Sajat kutyam nem volt akita. Menhelyen dolgoztam, ahol volt akita. Elvoltunk, hallgatott ram, de nem lettunk legjobb baratok.


Barmi mast mar leirtam az elso hozzaszolasban,annak tudataban hogy azt

irtad, hogy szeretnel ilyen kutyat, de meg nyilvan nincs.


Igy, hogy kiderult, hogy mar van... nem tudom mi erdekel.

2016. júl. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2016. júl. 8. 14:07
 10/11 A kérdező kommentje:
Üdv. ha még valaki olvasná a kérdést szeretnék bocsánatot kérni én voltam a bunkó, el sem hiszem hogy ezt én írtam. A kutyámmal jól haladok, nem agresszív, szót fogad(már amennyire egy akita szót tud fogadni), szóval minden jó.
2016. okt. 16. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!