Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatnám meg a...

Hogyan taníthatnám meg a kutyámnak hogy a szemembe nézzen?

Figyelt kérdés

Szeretném hogy ne a kajára figyeljen hanem rám. Már próbáltam ezt elérni de mintha félne a szemembe nézni. Tanítás közben is csak a kaját lesi, ha elrejtem akkor pedig keresi, de még véletlen sem néz rám. Láttam egy nagyon jó videót és ki is próbáltam, de az én kutyámnál nem működik mivel nincs megveszve a kajáért mint egy labrador vagy goldi :(

Valakinek van ötlete?



2016. júl. 9. 20:53
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Nem olvastam vegig, de lehet lesz benne hasznos informacio (nem utolso sorban alatamasztja amit en mondtam, hogy a szembenezes erositi a kapcsolatotokat):

[link]

2016. júl. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Igazából én azt nem értem, hogy miért kellene, hogy a szemedbe nézzen? A kutyáknál a "szemezés" az kihívás. Ő megalázkodik előtted, ezért fordítja el a tekintetét.
2016. júl. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Utolso: Javaslom neked is fenti linket. Szemkontaktus azert kell, mert a kutya megtanul rad es csakis rad koncentralni. Ebben semmi kihivas nincs, mas kutya eseteben sem csak a szembenezes lesz az ami esetlegesen egy agressziv reakciot valt ki a kutyabol.
2016. júl. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Nagyon hasznos az a link.
2016. júl. 10. 09:45
 15/30 anonim ***** válasza:
40%

A kutyánál olyan nincs hogy gazda. Olyan van hogy falkavezér és a falka tagja akik felette állnak.(lehet kutya/ember).

Amikor a kutya a gazdára néz/lehet vele szemezni ahhoz vagy dolgozni kell vele(pl BH vizsga) vagy szagolgatja az arcod amikor guggolsz. Egy akitánàl felesleges ezt tanítani mert nem egy border collie vagy hasonló.

2016. júl. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
64%

Leülteted magad elé, elrakod hátra a kezedet, hogy ne lássa, szólsz neki egy "figyelj" vezényszóval, ezt jellemzően értik a kutyák, hisz minden ember használja, vagy pisszegsz, fütyülsz, bármilyen érdekesebb hangot kiadsz, és ahogy a szemedbe néz csak egy tized másodpercre, már klikkelsz/dicsérsz és megjutalmazod. Majd ezt megcsinálod még kb. 30 alkalommal. Utána kezdhetsz időt növelni.


Vagy ha így sem megy, ételt veszel a szádba, szólsz a kutyának és ahogy figyel rád, azonnal köpöd neki az ételt.

2016. júl. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
64%

Nem mindegy minek hivja? Regen gazdi volt most meg divatosan falkavezer. Lenyeg o az aki utatmutat a kutyanak az elet nagy korforgasaban.


A masik nekem mondjuk ugy akita jellemu kutyam van, iskolat sosem latott aztan megis a szemembe nez. Barmikor, ha etelt adok neki ha eldobok neki egy botot. Szoval az, hogy az akitat nem lehet ra megtanitani(illetve felesleges) netto baromsag. Mar miert lenne felesleges? Valoban nem egy BC, viszont a hiedelemmel ellentetben siman van annyi esze mint egy BCnek (sot sok mindenben tobb is).

2016. júl. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
40%

# 17 Hát te sem értesz a kutyákhoz. Nem mindegy mert a kutyának nincs gazdija. Most is gazdi a kutyatulaj de a kutyaszemében nem. Itt ez a lényeg.

A gazdi/falkavezér parancsot ad.

Mit jelent hogy akita jellemű?

Volt már akitád? Vagy akita jellegű?

Akkor nincs szocializálva feltéve ha nincs több kutyád.(mondjuk ez mástól is függ)

Minden kutya a szemünkbe néz ha nálunk kaja van vagy szórakozunk vele. Itt vezér-alárendelt kapcsolat miatt nem néz a kutya a kérdező szemébe. De ha a kérdezőnél kaja van biztos hogy a kutya a szemébe néz. Azt hogy parancsra nézzen a szemébe azt nem fogja neki megtanítani mert ha ez sikerül akkor ott a kutya dominál. Tehát ezt abból is lehet látni hogy ül a kutya én közel megyek hozzá és ő arrébb húzódik. Ez a normális hogy a kutya nem néz a szemünkbe és arrébb megy. Felesleges próbálni kiveszi a fejét a kezünkből vagy elveszi onnan. Itt nem az észről van szó csak arról hogy jól nevelt a kérdező kutyája.

2016. júl. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Séta közben mikor mellettem sétál fogjuk rá hogy rám figyel (igazából az övtáskámat nézi amiben a kaja van) Már mindenhogy próbáltam de ha ő nem akar a szemembe nézni akkor nem erőltetem. Én már nem értem mit csinál ez a kutya mert a szemembe max. véletlen néz bele és rögtön elfordul vagy félre néz. Ha megyek felé nem megy arrébb, akár át is eshetek rajta nem mozdul meg. Furcsa jószág :D habár biztosan van értelme a viselkedésének csak még hülye vagyok hozzá. Köszi a válaszokat. Lehet hogy nem a legjobb de engem már nem érdekel hogy inkább a kaját figyeli. Amíg megcsinálja amit kérek addig nem igazán érdekel. Lenne egy kérdésem. Hogyan tudom elterelni a figyelmét? Mármint séta vége felé általában elfogy a juti falat és ha kutya ugat rá akkor legyökerezik és nem csinál semmi csak figyel. Hiába bökdösöm,akár lapáttal is oldalba verhetném meg sem mozdulni, ha a pórázt rántom nem reagál, ha szólok neki az sem érdekli. Ilyenkor kb. 1 percig kizökkenthetetlen. Mit lehet ilyenkor csinálni?
2016. júl. 14. 20:03
 20/30 anonim ***** válasza:
Sétához ne vigyél párszor kaját vagy most valamilyen zacskóba tedd és egy táskába....persze érzi de nem lesz annyira nagy inger neki. Vagy ha elfogyott mutasd meg neki hogy nincs több.
2016. júl. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!