Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatnám meg a...

Hogyan taníthatnám meg a kutyámnak hogy a szemembe nézzen?

Figyelt kérdés

Szeretném hogy ne a kajára figyeljen hanem rám. Már próbáltam ezt elérni de mintha félne a szemembe nézni. Tanítás közben is csak a kaját lesi, ha elrejtem akkor pedig keresi, de még véletlen sem néz rám. Láttam egy nagyon jó videót és ki is próbáltam, de az én kutyámnál nem működik mivel nincs megveszve a kajáért mint egy labrador vagy goldi :(

Valakinek van ötlete?



2016. júl. 9. 20:53
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Csinálja ő kaja nélkül is csak úgy csökken a motiváltsága és látszik hogy csalódott :)
2016. júl. 14. 20:07
 22/30 anonim ***** válasza:
82%

Hallod 18as inkabb NE adj tanacsokat. Komolyan. Mondom mit szamit minek hivod a lenyegen nem valtoztat, de gondolom te is egy voltal nehany tukorsuli oran es nyomatod az eszt. Az elnevezes semmit nem szamit a mogottes tartalom annal inkabb. Hivahtod piros zsebkendonek is magad, nem ez hatarozza meg.


Valoban megmagyarazod neki, hogy ha szemedbe nez akkor tiszteletlen es DOMINANS (nem tagadom neha nagyon agressziv kutyak eseteben elfordul, de normalis kutya eseteben ez nem valos)? Az en kutyam parancsra a szemembe nez, kajaval vagy anelkul, ez nem dominacia, hanem feladat ennyi, mint a pacsi (plane egy osi-tipusunal ALAPSZABALY semmi nincs ingyen). Az en kutyam sem lett dominans, pedig ha labdat dobok neki RAM kell figyeljen nem pedig a labdara mert VELEM jatszik nem a labdaval. Az, hogy parancsal magadra tudod vonni a figyelmet nem keves esetben hasznos, de neked kar is bizonygatom, a szembe nezes kapcsolatot erosit nem feltetlen jelent dominanciat. Linkelhetnek jopar linket, de kar lenne, mert ugysem erdekel, csak nyomod fullba a kretent.


A masik: kedves kerdezo, ha a kajat lesi egyfolytaban az nem jo. Tehat a kutyad nem csalodott, csak leszar, semmit nem tudsz neki ajanlani a szemelyes varazsod pedig semmit nem er neki. Nem te vagy a kozeppontban hanem a kajas zacsi. Az akita kulonosen hamar meg tudja tanulni, hogy miert jar kaja es miert nem. Ha "tuljutalmazod", elered nala azt, hogy le fogja szarni azt amit akarsz tole, mert ugy van vele, "majd masert ugyis kapok". Javaslom a veletlenszeru jutalmazast, akkor nem tudja megtanulni mikor es miert kap. Sokkal nagyobb lesz az "ereje" a jutalomfalatnak, ha nem tudja kiszamitani mikor kap.


A masik jutalmat akkor adj neki ha tanulasi fazisban van aztan hagyd el vagy tedd ritkabba.


Az akitanal sajnos fel kell keszulni arra, hogy mindig ki kell talalni kerulo utakat, hogy elerd a celod, nem olyan egyenesvonalu mint egy NJ vagy egy Labrador. Trukkozni kell. (pl. megkotesnel, mi ugy gyakoroltuk vele az elejen, hogy elengedtuk megkotottuk setaltunk vele picit megint elengetunk, hogy NE tudja megtanulni, hogy a megkotes = a hazamenetellel, mert ha megtanulja es neki nincs kedve el fog szaladni es esze agaban nem lesz visszajonni.) Irtam mar masik Akitasnak is el kell erned nala, hogy o is ugy gondolja neki az jo, tok mindegy mi az, ha o ugy gondolja az neki nem jo meg gebedhetsz akkor sem fogsz nala celt erni.


A kizokkentes: Itt azt tudom javasolni atementileg, hogy kezd el megkeresni a gyengejet. Lehet ez valami specko jutalom falat (maj) vagy jatek (nekunk szimpla bot) amivel izgatott allpotba tudod hozni.


Nekem is volt olyan, hogy megmakacsolja magat (mai napig van) es nem jon, ilyenkor fogom es otthagyom(poraz nelkul setalunk), nem szolok semmit, nem is hivogatom csak megyek elore. Mivel latja hogy a hisztije nem erdekel szep lassan megtanulta, hogy vagy jon vagy ott marad, viszont itt bejon hogy en szamitok neki valamit es nem akar leszakadni ezert jonni fog (mar). Regebben viszont bevallom volt, hogy utana mentem es megraztam ha valami ordas nagy hulyeseget csinalt (pl. lelepett az uttestrol). Szep lassan megertette, hogy a seta ugy lesz ahogy en akarom, en pedig megertettem vannak igenyei amiket ki kell elegitenie (szaglaszas, bogarra vadaszas), tehat csak akkor parancsolgatok neki mikor valoban fontos amugy hagyom, hogy a fuggetlensege "ne seruljon" felelsegesen, mivel nem egy bio robot es azt sem szabad elfelejteni a Akita talan az egyik legfuggetlenebb kutyafajta. En hiszem, ha te megerted az o igenyeit es kielegited (ami nem feltelten napi 20 km futas, mint irtam az enyem imad bogaraszni, meg uszni) nem lesz miert makacskodnia.


En jelenleg a kutyammal, el tudok menni barmilyen kutyas kozossegbe, tudok vele etterembe menni, tudok barhol szallast foglalni, poraznelkul setalni, es kb 20 fele parancsal szoban es kezjelre koordinalni. Ami nalam is hibadzik a labdalopas (mondjuk 10bol 4x nem adja oda hanem elszalad vele, mert jo moka a kergetozes, ezen rajtavagyunk).

2016. júl. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Huha ezt jól össze foglaltad. Sok idő lehetett nagyon szépen köszönöm. Hát a szemezéssel még annyi baj van hogy sunyi és nem látom hogy mikor néz rám vagy esetleg épp a hasam bámulja... Na most újra kezdtük és 10 perc alatt szemmel látható haladást értünk el :D A többi tanácsod is megfogadom és hasznosítom ahogy tudom. Talán még a kutya iskola jól jönne itt ahol lakok szerintem egész jó sulik vannak. Csak hát nem beszelem teljesen a nyelvet ezért kicsit félek :( Köszi mindenkinek még 1x
2016. júl. 14. 21:21
 24/30 anonim ***** válasza:
58%

#22-es


Nem kell magyarázni mert tudja magától. Bár ahogy látom te nem értetted meg azt amit írtam. Az a te kutyád,nekem egyik sem meg egy kutyával nem találkoztam aminek a szemébe lehet nézni kaja vagy hasonló segítsége nélkül. Vagy csak nem tudod hogy az. A labdás butaság. Hát kapcsolatot esetleg két ugyanazon a helyen lévő(rangsorban) kutyànál erősít?

Magamra tudom vonni a kutyáim figyelmét.

Elolvasom nem vagyok bunkó ne magadból indulj ki.

Miért ne adjak tanácsokat? Voltam és?

Azért is hogy még többet tanuljak meg a kutyáknak is jó. Mögöttes tartalom van. Kuvaszok és vizslák közé születtem. Láttam párat születni,felnőni majd sajnos elpusztulni. Magamat nem hívom sehogy,de a kutyáim tudják hogy felettük állok.

Hát volt pár butaságod.(nem az akitás mert olyanom nem volt meg nem lesz)

Minden kutya hamar megtudja tanulni csak foglalkozni kell velük. A túljutalmazás szintén esedékes minden fajtánál.

2016. júl. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Hát a többi fajta kutyákról nem tudok sokat de hallottak alapján elmondhatom hogy a Shibák és az Akiták nagyon egyéni esetek :DD Nem könnyű velük. Nem lehet őket átlag kutya ként kezelni. Mindent magad kell kitalálni hogy hogyan tanítod meg neki. És nem lehet őket 100%-osan befolyásolni és irányítani. Láttam egy magyar kiállítást ott voltak akiták és mit ne mondjak ugráltak, forogtak....mindent csináltak. Nem lehet őket megállítani hogy szoborként díszelegjenek. Na nem szeretnék okoskodni bocsi. Hozzátenném hogy nagyon sok Akitás videót néztem már és eddig nem nagyon láttam olyat hogy a kutyát leengedték volna a pórázról pedig nagyon engedelmes kutyák voltak :)
2016. júl. 14. 21:47
 26/30 anonim ***** válasza:
Akkor ne tedd. Főleg ha agresszívan viselkedik más kutyákkal meg amíg nem tudod kizökkenteni.
2016. júl. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem mondtam hogy agresszív. Még legminimálisabb mértékben sem agresszív és soha nem is volt. Nagyon érdeklődő és barátságos. Még fiatal és érdeklődik más kutyák iránt, ha a másik kutya nyugodt akkor semmi gond, de ha ugat akkor figyel és ritkább esetekben még vakkantgat.
2016. júl. 14. 21:53
 28/30 anonim ***** válasza:
82%

22: em volt akitad, de azert te tudod, hogy kell banni veluk sot tanacsot is adsz, holott akinek van egy kis fajtaismerete pontosan tudja ez nem VIZSLA meg KUVASZ.


Ezert nem is tepem a szam neked, mert utana sem nezel, de maris leszolod a szembenezest, pedig keress ra (eyecontact dog -> google kereso) ha a kb felszaz talalatbol is hulyeseg most erre mit mondjak. Szerintem maradj meg a munkakutya vonalon es komolyan kerlek ne beszelj butasagokat, ugy hogy eletedben nem volt Akitad (bar tudom mindjart lesz egy ismerosod akinek van). Veled ellentetben nekem van tapasztalatom veluk.


Ez nem egy 100-150 eve kikevert fajta, hanem laza 3000 eve biztos az ember szolgalataban van, azota azert megvaltoztak az igenyek, nem veletlenul van kulon fajtacsoport a primitve breedeknek.

2016. júl. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

# 28

Én egy árva szót nem írtam az akitákról. De az akita is munkakutya,már ha ennyire értesz a fajtához. Hát sem a kuvasz sem a vizsla nem a 100-150 éve kitenyésztett kutyák közé tartozik. Van és volt is ázsiai kutyám. Volta kau,káj (ők sem a 100-as kategória)meg persze vizsla meg mások. Jelenleg van egy tosa/tosza inu-m és egy tibeti masztiff-om. Mindkettő kan, nem ivarosak és nem kicsik. Velük is lehet nyugodtan sétálni nyitottabb helyen póráz nélkül. Meg bunyó is csak a játékos van. Nyugi,én is ismerem az ázsiai fajtákat. Nem ismerek senkit akinek akita inu vagy nagy japán kutyája lenne. (jaja jól látod most nincs vizsla de hamarosan lesz)

Na milyen butaságot beszéltem?

2016. júl. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Az akita sosem volt munkakutya. Az egy kőkemény vadászkutya abból is nem az volt a tenyésztés célja hogy pacsit adjon, hanem hogy elkapja a medvet, meg ugy kb bármit ami el es mozog es nem a falka tagja. Hidd el nekem az akita NAGYON mas fajta mint amivel az emberek általában talalkoznak.
2016. júl. 15. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!