Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyam megfilladt, hogy...

A kiskutyam megfilladt, hogy lejet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés
A kutyus 10 hetes volt. Csak ket hete volt nalunk de nagyon megszerettuk. Ma valamit felrenyelt. En dolgoztam a ferjem rohant vele a dokihoz de nem tudtak segiteni. Itt sirok mar 3 oraja. Mit lehet tenni? Eltemettuk kapott keresztet viragot gyertyat. De egyszeruen nem tudok megnyugodni. Mit lehet tenni hogy jobb legyen?

2016. júl. 15. 15:21
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:
Majd kesobb leirom hogyan tartottuk a kutyust milywn ovintezkedeseket tettunk az erdekeben es hogy hogy tortent a baleset. Ha utana is mi vagyunk a hibasak ok. De megnyugodhattok a ferjem epp elegge okolja magat mert o volt ott. De en nem okolom ot mert tudom h nem az o hibaja.
2016. júl. 15. 18:08
 22/51 anonim ***** válasza:
78%

Nem egy esetet tudok, ahol véletlen baleset történt. Pl dobott labda lecsúszott a torokra. Vagy méhecske került a kutya szájába.

Sajnos vannak kivédhetetlen esetek is. Pl ezerszer játszik egy kutya faágakkal. Aztán egyszer rossz szögből veszi fel rohanás közben.

Gyászolni természetes dolog. Az idő pedig segít kissé elhalványítani a hiányt.

2016. júl. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
57%
"Kedves" 9-es válaszoló! Miért kell belekötni szerencsétlen kérdezőbe? Így is nagyon bántja, hogy elpusztult a kutyája. Nem kellene még fogoznod is benne a bűntudatot...
2016. júl. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
*fokoznod
2016. júl. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
40%

22: De a kerdezot meg az sem erdekelte mibe halt bele szerencsetlen joszag. O maga irta.


"Ezt nem tudjuk. Kiszedte a doki de oszinten nem foglalkozott vele senki. Valami termeszetes cucctol. Bot darabka mag vagy ilyesmi.

"


Vannak balesetek, de azt sem tudja mitol halt meg, honnan, de valtig allitja nem az o hibajuk. Erted a gondom?

2016. júl. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
44%

Egy 10 hetes kutya NE játszon bottal. Egy kölyökre fokozottan (!!!) kell ügyelni!

A mi kutyánkat 3 hónapos koráig időközönként szájkosárban vittem a parkba, pont azért, hogy ne zabáljon fel kavicsokat, botokat, hogy ne fulladjon meg.

Szerintem is okés dolgokat ír a 79%-os.

2016. júl. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
56%

Nos, 79 %-os, ezt eléggé benézted, mert ezt a kijelentést a kérdező azUTÁN tette, miután te már ezerrel elkezdted támadni. Ilyen esetek vannak, tény, hogy elég fura egy dolog, de szerintem leginkább a kutyával lehetett valami gond, mert egy átlagos kutya tényleg megéri a felnőttkort, nem is értem, hogy tudott úgy félrenyelni. Tényleg nagyon sajnálom szegényt, és téged is kérdező. Tudom, milyen az, amikor már előre gondolkozol, hogy milyen lesz majd a kutyus felnőttként, stb, aztán egyszer csak nincs többé...:(

A 79-essel meg ne foglalkozz, tipikusan olyan ember, aki még életében nem követett el hibát, mindig mindent előre lát, egyszóval maga a tökély :) Ő gondolom, gereblyével minden egyes kavicsot, fadarabot, makkot felszedett volna, mielőtt elengedi a kutyáját. Kívánom, hogy neki ne kelljen hasonlót átélnie!!!

2016. júl. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
34%

"de szerintem leginkább a kutyával lehetett valami gond, mert egy átlagos kutya tényleg megéri a felnőttkort, nem is értem, hogy tudott úgy félrenyelni."


Ez most komoly??? LOL :DDD


S mégis, szerinted, mi lehetett a gond a kutyával, a hanyag gazdáit leszámítva?

2016. júl. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 A kérdező kommentje:

Álmomban nem gondoltam, hogy szükséges lesz mindezt leírnom, de ám legyen!


Hogy történt a dolog? Mennyire is vigyáztunk rá?


Konkrétan mint a szemünk fényére.


Hazahoztuk, és boxban altattuk, nehogy éjjel míg alszunk, megrágjon BÁRMIT, amiből baja eshet. ez, aki már csinált ilyet konkrétan tudja, hogy azt jelenti, éjjelenként kétszer- minimum fel kellett kelnem, mer a kutya nem piszkít a helyére tehát ki kell vinni.


Mikor reggel elmentünk a konyhában hagytuk, ahol minden hosszabítót kihúztunk, azt is amit el sem érhet csak a hűtő volt bedugva és ellenőriztük a földet nincs-e bármi leesve- pl. egy toll kupak, vagy palack kupakja....stb.


Mivel oltáskor a doki azt mondta nyugodtan vigyük ki a kertbe, ki is vittük és FELÜGYELETTEL. Ső a pórázon menést is ott gyakoroltuk. Természetesen nem voltunk mindig a kutya 1 m-es körzetében, mivel elgurítottuk neki a labdát utánafutott, játszott, szaladgált.


Mi történt ma?


Én reggel bevettem az ágyba kicsit birkóztunk, simogattuk, majd kimentünk, pisi, kaki, aztán reggeli- megjegyzem, hacsak egy tápot is benn hagyott, azt is mindig eltettem, pont ezért, nehogy baj legyen, mikor nem vagyunk itthon.


Aztán én a felelőtlen gazda, elmentem dolgozni, hogy legyen miből megvenni a (prémium) tápot a kutyusnak. A férjem dolgozgatott, mivel szabadnapos volt, a kutya meg bent volt addig. Sosem hagyta kint, pont azért mert aggódott érte, ha nem látta.


Ebéd után kivitte játszani. Úgy szoktak játszani, hogy a férjem felemeli a lábfejét és csak a sarka van a földön és mozgatja jobbra-balra a lábát. A kutya ettől teljesen bepörög, ugrál, futkos, morog. Na most is ezt csinála, majd egyszer csak a férjem elmondása szerint összeesett. Tehát konkrétan az ő 3méteres körzetében volt.


Ekkor azonnal rohantak a dokihoz. Ebből én arra következtetek, hogy azt csinálta a kutya, ami már többször előfordult, hogy mikor játszik lesunyja a vállát és a fenekét meg a mahasba dobja. Gondolom ekkor felkapott valamit a földről és elkezdett vele futni, de futás közben félre nyelt :(


ha azt hiszed nem vagyunk összetörve, tévedsz.


Nekem nincs bűntudatom, mert itthon sem voltam, a férjemnek van bűntudata és folyamatosan bocsánatot kér tőlem. De szerintem nincsen miért. Ott volt mellette, a szeme előtt történt, és rohant vele a dokihoz. Mit kellett volna még tennie?


Akárhogy gondolkodom, nem lehetett volna másképp csinálni, csak ha nem visszük ki egyáltalán, vagy szájkosárral, ahogy az egyik válaszoló írta.


Oké, tudjátok mit? Felelőtlenek vagyunk mert a saját kertünkbe nem szájkosárral visszük a kutyát. De ennyit tudok mondani, mert mást nem lehetett volna tenni.


Én azért nem tudom, mit nyelt le a kutya, mert nem voltam itthon és a dokinál sem, mivel messze dolgozom, mire hazaértem, már itthon voltak. A férjem azért nem tudja, mert míg apósom vezetett ő folyamatosan próbálta a kutyát újraéleszteni, pumpálta a szívé, fújta a levegőt a szájába. A doki kiszedte az idegen tárgyat amit letett valahova majd egy szurit szúrt a kutya szívébe, hátha.... de nem. Erre a férjem összeomlott, és hívott engem telefonon, aki 100-al tépett hazafele, hogy nem sikerült. És miután ő is órákig csak bőgött, gondolom pont nem jutott eszébe megkérdezni, hogy botot, dióhéjdarabot, kavicsot, vagy fakéregdarabot sikerült-e félrenyelnie a kutyának. De ha ettől megnyugszik a lelketek, akkor felhívhatom a dokit, mi volt az idegen tárgy. Engem megmondom őszintén nem érdekel, mert nincs jelentősége... Attól hogy tudom, hogy egy fakéregdarab volt, attól feltámad a kutya? Vagy jobb gazda leszek?


Utólag természetesen már mi is feltettük a kérdést, mi lehetett, de ez már valószínű, nem fog kiderülni.


A férjemnek bűntudata van, "miért nem mentünk be korábban"? Jah, mihez képest korábban?


Érdekes, hogy senkinek a barátaim és az ismerőseim közül meg nem fordult a fejében hogy nem vigyáztunk rá, mert tudták, hogy igen! A kutyás barátainkkal kezet mosattunk, mielőtt hozzányúltak, a rokon gyerekekkel is, meg nem hozhatták be a cipőjüket, amiben a lakótelepi homokozóban játszottak.


Viszont egy barátnőm felhívott, hogy sajnos van ilyen, nekik felnőtt kutyájuk járt így. Kinti, kerti kutya. Játszott, dobálgatott valamit és puff, rosszul kapta el.


Sajnálom, hogy ezen az oldalon ez a színvonal, és egyesek Istennek képzelik magukat, mert sajnos nem mindent lehet kivédeni... És meglátásom szerint ezt most nem lehetett. És igen, nekem is bűntudatom lenne, ha én álltam volna mellette, de nem én álltam mellette hanem a férjem, aki elképzelni sem tudom min ment keresztül, amíg a dokihoz értek.


És akit láttam a kutyánk holttestét szorongatva zokogni, mielőtt eltemettük. Mert rossz gazdák vagyunk.

2016. júl. 15. 19:36
 30/51 anonim ***** válasza:
65%
Hagyjad kérdező, úgysem fogják fel. Mindig is lesznek rosszindulatú emberek akiknek az okoz örömöt, ha másba beleköthetnek. Nem kell velük foglalkozni, mert csak felidegesíted magad.
2016. júl. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!