Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát panelbe?

Kutyát panelbe?

Figyelt kérdés
Évek óta szeretnék kutyát tartani, de sajnos panelben élek, így nem tudom hogy lenne-e rá lehetőség..Esetleg van-e olyan kutyafajta, amit tudnék szobában tartani, és elég lenne neki 2x séta egy nap? Fontos szempont az is, hogy ne legyen ugatós, és ha dolgozok (reggel 9-től délután 4-ig) akkor egyedül is ellegyen otthon..Én mopszra gondoltam, csak azt hallottam róla, hogy nagyon könnyen megbetegszik és nem tudnám hetente orvoshoz vinni..Ja és lehetőleg kistermetű kutyát szeretnék. Előre is köszönöm a válaszokat.
2016. júl. 24. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

2 seta semelyik kutyanak nem eleg 1 nap (kiveve ha ezek nagy setak es az eü seta ezen felul van).


Szerintem ne fajtat keress, hanem energia szintet, erdemes megnezni a menhelyeket es ott tudnak neked segiteni es nem utolso sorban nemes feladatot valalsz magadra, penzben is jobban kijossz.

2016. júl. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
3%
Panelbe kutya?Igazi jó felfogás -.-
2016. júl. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szobakutyára gondoltam..És ha naponta 3x vinném sétálni, akkor egy séta hány perces kell legyen?
2016. júl. 24. 18:58
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Na akkor először is jó lenne tisztázni hogy te mit tudsz nyújtani a kutyának 10-15 évig.


1. Szobában tartani? Ugye nem szobát bérelsz? Mert egy 30+ nm2-es lakásban még oké, elvan egy pár kilós kutya, de azért egy szobában...


2. Az hogy egy kutya ugatós meg elvan egyedül, ez a gazdán múlik, nevelés kérdése. Ha nem tanítod meg rá, hogy ne ugasson, meg hogy egyedül is ellegyen, akkor persze hogy hangos lesz. Ez valszeg nem két nap és nem is egy hét lesz, főleg ha bébikutyáról van szó, hetekig is eltarthat amíg hang nélkül meg lesz nélküled... Addig meg igen, lesz hangja.


3. Napi minimum 3 séta kell minden kutyának (a mi 2 kilós kutyánk is napi másfél órát mozog), egy kölyköt meg 3 óránként le kell vinni mert bepisil/bekakil. Ha ezt nem tudod biztosítani neki télen, nyáron, hóviharban, kánikulában 10-15 évig, akkor ne vegyél kutyát.


4. Mint minden kutya, a mopsz is akkor lesz beteges, ha szaporítótól veszed (jófogásról, "baráti áron", törzskönyv nélkül). Egy egészséges, fajtatiszta, tenyésztőtől vásárolt kiskutya ára 100 ezer forint minimum, ami ettől olcsóbb és "fajtiszta", az már gyanus...


Nem lenne ideálisabb inkább egy cica a számodra?

2016. júl. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Persze az egész lakásban szabadon mozoghatna..a cicákat nem szeretem amúgy..de akkor lehet hogy inkább ellátogatok egy menhelybe, hátha ott tudnak segíteni.
2016. júl. 24. 19:14
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kutyát panelban tartani, sőt néhány nem is való kinti tartásra. Rengetegen tartanak. Nem mindenkinek lehet kertes háza és sok ottani kutyának még rosszabb sora van. Utcában is láncon élte le életét egy német juhász. Másikhoz pedig csak etetni ment ki a gazdája.

Nekünk 2 kutya van nem kertes házban és boldogok.

Tacskókeverék, yorkie, bichon, kínai meztelen, cavalier, uszkár, papillon, bulldog, boston terrier jól érzi magát lakásban, mivel rengeteg példát ismerek rá.

2016. júl. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem.:) és hol érdemes nézelődnöm? Esetleg valami megbízható tenyészet weboldala?
2016. júl. 24. 19:22
 8/11 anonim ***** válasza:
11%
Nem tudom, mert legtöbben nem tenyésztőtől vették. Ez kockázatos lehet, de eddig mind egészséges. A tacskót mi is 1000 ft-ért vettük és 17 évig élt. Orvost alig látott.
2016. júl. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Napi 3 sétával lehet nyugodtan panelban kutyát tartani. Az egyik séta a 3-ból hosszabb legyen, futkosós, pórázról elengedős, más kutyával bandázós. A hosszú séta legalább 1-2 óra legyen. A többi lehet 20-30 perc eü. Szerintem ne kölyköt válassz, hanem mondjuk 1-2 éveset, mert nekik már elég ez a séta. A kölyöket, éjjel-nappal 3 óránként le kell vinni, és eleinte nagyon szívszorítóan tudnak sírni ha egyedül hagyod őket.
2016. júl. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Idióta aki panelbe kutyát tart,lehet lepontozni,ez tény.
2016. júl. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!