Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6hetes német juhászomnak MEGY...

6hetes német juhászomnak MEGY A HASA? Mit lehetne neki adni? Ki mit ad egyébként egy hetes kutyának?

Figyelt kérdés
én konzervet és tápot+főtt húst, levest, tésztát ilyeneket adok, néha egy nap többször is evett és szerintem több mindent összekavartam neki anap folyamán és szerintem ettől megy neki, v lehet beteg lesz? étvágya már este fele megjött
2010. ápr. 16. 22:34
 1/10 Akiteki ***** válasza:
Anyatejet. Oltásokkal hogy áll?
2010. ápr. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

egy ennyi idős kiskutyának egy nap 4szer kell enni adni, de még az anyja, meg a testvérei közt lenne a helye:S

egyébiránt mért eteted össze-vissza mindennel? egyfélével etesd, lehetőleg minőségi puppy táppal!

2010. ápr. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

A 6 hetes kölyöknek ne adj főtt húst, levest, tésztát és ilyeneket, mert nem tesz túl jót neki. Junior táp, de főleg anyatej, ahogy előttem írták, és nem össze-vissza! Meghatározott időben egyen! Lehet egy nap többször, de ne túl sokat. Sok folyadékot igyon, mert azt veszít, ha megy a hasa. Vidd el állatorvoshoz, nézze meg, és az oltások is mindenképp legyenek meg.

Féreghajtót is kapnia kell majd, de az állatorvos úgyis tudni fogja, mi a teendő és mit mikor kell, én sajnos nem vagyok az.

2010. ápr. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
6 hetesen miért nincs még a mamájával a kutyus? Az én német juhászomnak is volt egyszer kis korában hasmenése, ő akkor főtt, darált csirkemellet, meg főtt rizst kapott. Igaz, akkor ő 3 hónapos volt. Az állatorvos javasolt még széntablettát. De mindenképp vidd orvoshoz a kutyust, majd ő megmondja, hogy mit kell vele csinálni, meg biztos szurit is ad neki, amitől meggyógyul, meg szoktak bőr alá valami folyadékot, hogy ne száradjon ki.
2010. ápr. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, elírtam, már 8 hetes, hat hetesen hoztuk el!de már egyre többet eszik.
2010. ápr. 16. 22:53
 6/10 Akiteki ***** válasza:
38%

ja, persze.

Vidd orvoshoz.

2010. ápr. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

talán megdöbbentő a tény de az állatoknál is van olyan hogy gyomorontás. valszeg te is gyakran látogatnád a mellékhelységet ha pörköltet ennél lekváros kenyérrel és ráinnál 2 pohár tejet. ráadásul egy kölyöknek még nem olyan fejlett az emésztőrendszere mint egy kifejlett kutyának. szóval ne kevergesd a kajáját. válassz valami és egy nap csak azt add neki. ahogy írtál abból az jött le hogy a házikoszt része a dolognak maradék a ti ételetekből. Namost felnőtt kutyáknak se, de kölykök gyomrának meg főleg megárthatnak a fűszerek, az olaj ami az ételben van. Az se mindegy hogy hány napos maradékkal eteted. Olyat amit már te sem ennél meg ne adj neki.

Megértem, ha felnő és sokat eszik szeretnéd ha pl a kajája nagy részét a ház526szt tenn- 25, -s ne0 a2ar6d h6gy te31esen rászokjon az előre gyártott kutyakajára, de amíg ilyen kicsi a házikoszt a kajája max egy negyedét tegye ki.

2010. ápr. 17. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
főzzetek neki rizst annak hasfogó hatása van.
2010. ápr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"néha egy nap többször is evett "

Te jó ég! Egy 8 hetes kiskutyának még jó, hogy egy nap többször kell ennie!

Naponta 3x adj neki enni, egyszerre csak kis adagokat. Ne váltogasd a kajáját, az megviseli a gyomrát. Adj neki jó minőségű tápot, esetleg rizst, húst, főtt répát még. De ne össze-vissza, hanem pl. reggel és este táp, délben főtt kaja. Lényeg a rendszeresség és a kiegyensúlyozottság.

Fél éves korától naponta 2x, 1-másfél éves korától naponta 1x.

Konzervet egyáltalán ne adj neki, csak víz van benne meg mesterséges ízfokozók. Az igazán jó minőségű konzerv árából pedig már húst tudsz venni neki.

Minél jobb minőségű táplálékkal etesd, ez nagyon sokat számít, hogy felnőtt és idős korára is erősek, egészségesek legyenek a lábai.

2010. ápr. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Állatorvoshoz vele azonnal!!!Míg nagy baj nem történik (pl: kiszárad)
2010. ápr. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!