Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt tenyésztők! Hogyan...

Tapasztalt tenyésztők! Hogyan oldjam meg a kan kutyusommal a fedeztetéseket, ha "nem bírja berakni"?

Figyelt kérdés

Mielőtt lehurrognátok, külföldről hoztam be a kutyust, többszörös kiállítási győztes, HJCH, és szűrt az összes fajtájára jellemző genetikai betegségre. Tenyésszemléje is megvan, és csak is minimum tk-val és tszemlével rendelkező szukákat fedezünk!


Ebben a dologban eléggé tapasztalatlan vagyok, mivel nekem csak ez a kanom van, házi kedvencnek.


A problémám a következő:


Ha hoznak egy szukát, ő azonnal ráugrik, hágó mozdulatokat tesz, de akár napokat küszködhet, amíg sikerül berakni (bár egyszer 10 perc alatt ment neki). Hogy lehet a kutyákat "összeragasztani"? Mi ennek a technikája? Eléggé kényelmetlen, hogy 300 kilométerről eljönnek, és nincs eredménye (csak hogy a szuka utána nyálban meg előváladékban fürdik).


Mesterségesen én meg tudom termékenyíteni (van speciális poharam, pálcáim, fecskendő), ennek van eredménye is általában, de egyszerűbb lenne, ha ő maga fedezné be.


Légyszi, segítsetek!


2010. ápr. 17. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Be kell neki rakni, megfogod, és odasegíted. Ha végképp nem megy, akkor marad a mesterséges út. Milyen fajta?
2010. ápr. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Közepes termetű, hosszú szőrű, és kellene tudni magától is fedeznie. Nem szeretném leírni, milyen.
2010. ápr. 17. 12:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Bassetekkel kapcsolatban hallottam már ilyet. Tényleg, milyen fajta a kutyus?
2010. ápr. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Meg kell tartani a szukát a hasa alatt a tenyereddel a kant pedig be kell igazgatni a lyukhoz de várd meg amíg ráugrik a szukára!Amikor a célhoz közel van akkor egyet löksz a kutyusod farán a másik kezeddel hogy bemenjen neki!Nálunk így jött össze elsőre legközelebb már ment neki segítség nélkül is!:)
2010. ápr. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jah, bocs, akkor nem kérdezem :))) Furcsának találom a dolgot, még a hosszú hát sem magyarázza a sikertelenséget...Marad az inszeminálás.
2010. ápr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Miért olyan nagy titok,hogy milyen fajta?
2010. ápr. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem titok, de ha kiírnám, egy perc google, és kidobná, ki vagyok :) Az meg elég égő, hogy egy tapasztalt, kiállítások világában ismert fedezőkan gazdija ilyet kérdez :)


Hát, 2 hét múlva lesz alkalom kipróbálni. Tud ő egyedül is fedezni, csak hát soha nem talál be. Köszi a válaszokat!

2010. ápr. 17. 15:26
 8/11 Akiteki ***** válasza:

Lehet betegség is az oka. Esetleg fáj a lába. Hány szukával próbáltátok?

Szerintem jobb megoldás a mesterséges. Én nem is mennék egy sokszor fedezett népszerű kanhoz csak mesterségesre. Ki tudja mit szedett össze valamelyik előző szukától.

2010. ápr. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szia! A betegség teljes mértékben kizárható, mivel előzetes orvosi vizsgálatokhoz kötjük a fedeztetést. Ebbe beletartozik a herpesz vírus, és minden egyéb alap.

A lába nem fáj, diszpláziája nincs (könyökben sem), egyszerűen nem tudja betenni, és a szuka alatt vagy a hátán hág.

2010. ápr. 17. 17:56
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát bizony vagy besegíted neki (nővéremnek pici kutyája van, neki is ezt kellett tennie, és a nagyon nagy kutyáknál is előfordul) vagy pedig mesterségesen. De azért lehet hogy majd belejön.
2010. ápr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!