Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt tenyésztők! Hogyan...

Tapasztalt tenyésztők! Hogyan oldjam meg a kan kutyusommal a fedeztetéseket, ha "nem bírja berakni"?

Figyelt kérdés

Mielőtt lehurrognátok, külföldről hoztam be a kutyust, többszörös kiállítási győztes, HJCH, és szűrt az összes fajtájára jellemző genetikai betegségre. Tenyésszemléje is megvan, és csak is minimum tk-val és tszemlével rendelkező szukákat fedezünk!


Ebben a dologban eléggé tapasztalatlan vagyok, mivel nekem csak ez a kanom van, házi kedvencnek.


A problémám a következő:


Ha hoznak egy szukát, ő azonnal ráugrik, hágó mozdulatokat tesz, de akár napokat küszködhet, amíg sikerül berakni (bár egyszer 10 perc alatt ment neki). Hogy lehet a kutyákat "összeragasztani"? Mi ennek a technikája? Eléggé kényelmetlen, hogy 300 kilométerről eljönnek, és nincs eredménye (csak hogy a szuka utána nyálban meg előváladékban fürdik).


Mesterségesen én meg tudom termékenyíteni (van speciális poharam, pálcáim, fecskendő), ennek van eredménye is általában, de egyszerűbb lenne, ha ő maga fedezné be.


Légyszi, segítsetek!


2010. ápr. 17. 12:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Be kell neki igazitani, a szukát meg tartani kell. ha nagyon alacsony a szuka, akkor érdemes alátenni valamit, raklapot vagy ilyesmit.
2010. ápr. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!