Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szüleim nem akarják ivartala...

A szüleim nem akarják ivartalaníttatni a goldenünket! Már 9 hónapos. Hogy vegyem rá őket?

Figyelt kérdés
Olyan csőlátásúak ilyen szempontból, még azt se engedik, hogy elmondjam nekik az előnyöket és hátrányokat. Nagyon domináns a kutya, és tudom, hogy ezzel részlegesen megszüntethető lenne ez. Segítség!!!
2010. ápr. 17. 18:56
1 2 3
 11/26 Akiteki ***** válasza:
100%

Jaj, Te szegény, meg vagy áldva!

Nem elég a szüleid, még kifogtál egy hóthülye dokit is.

Én biztosan cselhez folyamodnék, de nem akarlak olyasmire biztatni, hogy hazudj a szüleidnek.

2010. ápr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Akkor biztos megölnének. De kíváncsi vagyok, mit tanácsolnál.
2010. ápr. 17. 19:48
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Az jutott eszembe,hogy esetleg el lehetne köttetni. Igaz nem annyira jó megoldás,mint az ivartalanítás,de lehet, hogy ebbe apudék is jobban belenyugodnának, hogy mégsincs csonkítva "szegényke". Amúgy szerintem nyomtasd ki ezt az oldalt a kérdéseddel meg a válaszokkal együtt és "felejtsd ott" az asztalukon, hátha elolvassák..
2010. ápr. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Az miből áll? Elköttetnek egy vezetéket?

Miért nem annyira jó?

2010. ápr. 17. 19:56
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
az azt jelenti, hogy elkötik az ondóvezetéket. az ondóvezetéket az ami a herét és a hímvesszőt úgymond összeköti. a műtét során ezt a vezetéket kötik el. állatoknál nem tudom hogy csinálják-e.
2010. ápr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt megtalálod az öszes lehetőséget

2010. ápr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
76%

Én most ivartalanítottam az enyémet, nagyon jót tett neki. mondd meg nekik, hogy kevesebb az esélye annak, hogy megbetegszik. hererákja sem lehet, meg hát jobb lenne neki, ha nem érezné folyamatosan a hormonokat...

Mondd meg apukádnak, hogy így nagyon ideges természete lehet, meg úgysem akarod pároztatni. gondoljon csak ő is bele, ha egész életében nem szexelhetne, nem jobb lenne ha nem is tudna róla, hogy ilyet lehet egyáltalán? ez egyfajta teher a kutyának, ha nincs mellette egy lány.

2010. ápr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

ez igazából nem a kérdésedre válasz, de gondolj bele hogyha szuka kutyád lenne, és akkor nem engednék. na annál nincs rosszabb, tapasztalat. egyidős vagyok veled, nálunk egy szuka tacsi volt, elég nagy kerítés, mégis beugráltak a nagyobb testű kutyák, persze terhes is lett, csak az utolsó pillanatban fogták fel apáék, hogy dokihoz kéne vinni ( mikor már szabályosan majd szétdurrant szegény, alig tudott menni, stb )

sajnos sok ilyen gondolkodású felnőtt van

2010. ápr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Az elkötés csak arra jó, hogy ne tudjon kiskutyákat csinálni, a dominancián semmit nem fog segíteni, hiszen a hormonműködése 100%-ig megmarad. Szerintem ablakon kidobott pénz.

Ha meg se hallgatnak, akkor a dugi ivartalanítás marad, csak nem helyes gyereket hazugságra biztatni. Vagy "véletlenül" előttük hagyni ivartalanításról szóló cikket, vagy "véletlenül" egy olyan emberrel az ivartalanításról beszélgetni, akinek nagyon sokat segített a kutyája dominanciáján.

2010. ápr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Ha a herélést a csonkítás miatt ellenzik, fel lehet ajánlani egy kevésbé drasztikus megoldást. Létezik egy implantátum, két perc alatt be lehet rakni bőr alá mint a mikrochipet, és fél évre kémiailag kasztrálja a kutyát. Ha látják a szülők hogy előnyösen hatott a kutyára (ugyanúgy lehiggad mintha herélték volna), talán belemennek. Lehet ismételni az implantot, de lényegesen olcsóbb ha egyszer kiheréltetik. A készítményt suprenolimnak hívják, kérdezd az állatorvosod.

Az elkötés tényleg nem old meg semmit, nem is csinálják.

2010. ápr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!