Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem eszi a száraz tápot...

Monos Gábor kérdése:

Miért nem eszi a száraz tápot a kutyám?!

Figyelt kérdés

Első kutyám, 1 éves Szuka Bull terrier 6 hónaposan került hozzánk. Szárazat kapott a tenyésztőnél is csak mi kezdő kutyatartóként elrontottuk, hogy majd mindig főzünk neki csak ez nem megy. 1 hónapja szeretnék áttérni visszatérni kizárólag száraz táp etetésére mert nagyon érzékeny a gyomra, állandóan fosott, plusz ezt tartom a legmegfelelőbbnek számára. Korábban vegyesen adtam neki de kiválogatta a marha szeleteket ha rizs ha szárazzal volt keverve. Most Acana grasslandet adok neki az első 5 napban egyáltalán nem ette és most sem eszi meg a napi adagját ami másfél pohár lenne, jó ha egy fél pohárral eszik, nagyon lefogyott. Pedig, mozgatva van rendesen és napi 1szer adok neki és nem hagyom előtte. Azt olvastam valahol, hogy a legmakacsabb kutyát is 2 hónapa alatt lejesen át lehet szoktatni!


Kérdésem, hogy tartsak még ki, legyek következetes továbbra is? Valaki találkozott már ilyen jellegű és szintű problémával? Vagy ez teljesen reménytelen már? Esetleg ötletek?


Köszönöm előre is.



2016. aug. 1. 10:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, én megértelek, ez csak néhány ember bebeszélt képzelgése, hogy a kutyának változatosan kell kaját adni, mert a táp milyen rossz... Hát a vadonban a farkasok se válogattak, hogy "ó ma nincs kedvem a fácánhoz, inkább szarvast ennék", hanem azt ették amit találtak, ha nem volt más, akár az elhullott tetemet is megették. Persze, hogy szívesebben enné azt amit az ember is eszik, egy óvodásnak is az a játék kell, amelyik épp a másiknál van, "a szomszéd kertje mindig zöldebb" alapon. És jól írtad, a kutyánál teljesen mást jelent az evés, mint az embernél. Például, hogy az ő gyomruk az állandóságra van beállva és nem tesz jót nekik az, ha pl naponta mást kap enni, mert hasmenés és gyomorbajok lesz a vége.


DE! Természetesen mivel a kutyák is személyiségek, náluk is van olyan amit kimondottan szeretnek és amit kevésbé. Például az én kutyám nincs oda a banánért, se a dinnyéért, se a répáért, másnak a kutyusa meg pillanatok alatt bepuszilja, mert imádja. Szóval ha nem eszi a tápot már elég hosszú ideje, akkor lehet hogy tényleg nem jön be neki. Ilyenkor lehet tápot/ízt váltani, kísérletezni. Egyébként az Acana elég jó minőség, esetleg próbáld meg a bárányos-almás változatát, azt még a mi extra-válogatós kutyánk is elkezdte enni, de még a halasat is dicsérték, lehet végül arra fogunk váltani. Ezek mellé a tápok mellé fölösleges bármit adni, mert bennük van minden, amire a kutya szervezetének szüksége van.

2016. aug. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

"Reméljük azt is elolvastad, hogy nem tömheted a kutyát mindenféle olcsó, ízfokozóval teletömött táppal, hanem csak jó minőségűvel."


Nem hiszem hogy az Acana egy olcsó, ízfokozóval teletömött táp lenne, de lehet nem olvastad végig figyelmesen amit írtam úgy felizgattad magad. Kutyának ízlése meg nyilván van ezt senki nem mondta, hogy nincs, csak annyit, hogy nem elsődleges mi ízlik neki is mi nem. Amúgy meg IGEN kezdő kutyásként sok szégyenletesen magát tapasztalt kutyásnak nevelő kutyatartónál tapasztaltabbnak gondolom maga, és kioktatni meg csak azt lehet akár itt akár máshol aki nyíltan balgaságot le mer írni.

2016. aug. 1. 13:20
 13/14 anonim ***** válasza:
Nagyon nagyra vagy magaddal de egy tapasztalt kutyás ilyen problémával nem itt kérdez mert tudja mit kell tenni. Én is fogjuk rá hogy kezdő vagyok. A kutyám nem nagyon ette a tápot ezért kellett kísérletezni nem pedig nézni ahogy a kutya elfogy mert nem eszi a kaját ami szerinted jó neki. Nem kell váltogatni mert az nem jó, egy fajtát kell adni de azt szeresse. Olyan is van hogy évekig eszik egy tápot aztán egyszer csak megunja és váltani kell, nem csont soványra fogyasztani a kutyát.
2016. aug. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
senki sincs nagyra magával és senki se mondta hogy tapasztalt vagyok csak azt, hogy van egy két beírás ami vicc kategória és azt egy kezdő kutyás is tudja, hogy hülyeség. Én kérdeztem valamit amire egyenlőre 3 értelmes válasz érkezett mindenfajta kioktatás nélkül, olyan válasz ami segíthet....érted már?! Az meg hogy 1 hónapja váltottam és következetes vagyok nem azt jelenti, hogy fél éve kínzom a kutyámat és csont sovány....de nyilván nem megy a váltás az egyik pillanatról a másikra.
2016. aug. 1. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!