Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kezdő kutya passzolna...

Milyen kezdő kutya passzolna hozzám?

Figyelt kérdés

Amit nyújtani tudok neki:

500 m2es kert

Napi 4-8 óra foglalkozás

Max 2 órás napi séta, hétvégente 4-5 óra túrázás gyalog, vagy lóval


Amit elvárok:

Nagytestű legyen

A bundája ápolása ne legyen túl macerás(heti 1x fésülés oké, de ne kelljen naponta)

Kinti kutya legyen(télen ha esetleg fázna a garázs fűtött, ott tudok neki kialakítani részt)

Ne legyen túl aktív(ne rohangáljon fel alá) de bírja a hosszabb sétákat

Ha házőrzőnek is jó előny, viszont elég ha csak jelez, legyen barátságos az idegenekkel mert sokan megfordulnak nálam(tudom, hogy ez elsősorban nevelés, de tudtommal vannak olyan kutyák, akik kicsit mogorvábbak az idegenekkel)


(Kezdésnek fajtatiszta kutyust szeretnék tenyészetből, nem menhelyes kutyust)



2016. aug. 3. 19:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Labrador, golden retriever, berni pásztor (bár utóbbi kicsit nagyobb).
2016. aug. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Szetterek (ír (vörösben, és vörös-fehérben is van) angol, gordon), vizslák közül szerintem inkább drótszőrűek közül válogass, ők jobban bírják a hideget, német juhász még, de náluk jól ki kell választani a tenyésztőt.
2016. aug. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

A hideg mint írtam nem probléma, padlófűtés van a garázsban is, ami alapon megy télen(nem tartozom azok közé, akiknek van türelmük járatni a kocsit, hogy bemelegedjen a motor, így kutya nélkül is fűt)

Ami még fontos lenne, és eddig kimaradt, hogy én kertépítő mérnök vagyok. 2 éve csinálom a házat most lett kész, és egy évem van abkertemben...nem szeretnék semmiképpen egy kis kertszobrászt, akik mindenhova lukakat akar kaparni. Tudom, hogy ez 100%osan nem kerülhető el, és hogy nevelés kérdése, meg a kölykök még lükék, ezzel nincs is gondom, de nem szeretnék olyan kutyust, aki fajtájától fogva szeret ásni(már ha van ilyen)

A vizslák amúgy kifejezetten tetszenek, főként a weimari, ők mennyire könnyen nevelhetők? Mik az igényeik? A szetterek is tetszenek, nagyszüleimnek 2 is volt, nagyon okosak, és kedvesek voltak. Sokat labdáztam és úsztam velük gyerekként.

2016. aug. 3. 21:33
 14/17 anonim ***** válasza:

A vizslák pl. kimondottan szeretnek ásni, és baromi aktívak. :) Ám ha megkapják a megfelelő mozgatást, lefárasztást, akkor meg lehet tanítani őket, hogy otthon nincs ásás. Alapvetően a túl energiadús (nem lefárasztott, unatkozó) kutya ás, fajtától függetlenül.

Rövid szőrű kutyát még fűtött garázzsal sem ajánlanék kinti tartásra.

Ha vadászkutya (pl. vizsla), akkor drót-vagy hosszú szőrűt javaslok.

A berni pásztorra nem reagáltál. Szerintem eléggé megfelelne neked.

2016. aug. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Pumi
2016. aug. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Berni,viszont vaskezű,következetes nevelésre van szükség! 1. Kutyám Berni volt. Nagyon szerettem,ő is engem. A nevelése a te esetedben szerintem nem lesz nehéz. Hisz rengeteg időt tudsz rászánni. Nagyon családcentrikus fajta.
2016. aug. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Azért nem reagáltam rá, mert totál ismeretlen a fajta.

Eddig szetter, retriver, komondor, vizsla, NJ, tacskó, mastiff, yorkie, westie, és dalmata volt a köezelembe, velük sikerült megismerkedni rokonok, ismerősök által. A bernit nem ismerem sajnos, amennyire gyorsan utána tudtam olvasni, nagyon szimpatikus, majd keresek egy tenyésztőt, és utánakérdezek a fajtáról, illetve utánaolvasok még neten.

De igen valóban remek tippet adtál, köszönöm, számomra kifejezetten jónak tűnik.

Amúgy még mielőtt vki félreérti, nem úgy vagyok kezdő, hogy életemben nem volt a közelemben kutya, volt kicsi koromtól, tanítgattam is őket, de a nevelés ororszlánrészét valamelyik felnőtt családtag végezte. Sajnos amikor kiskutya került a házhoz, már egyetemre jártam, így csak párhetente, és nyáron találkoztam vele, viszont nyáron segítettem a kutyát tréningezni. Vidzont mivel teljesen egyedül most fogok belevágni először, így kezdőnek tartom magam, ezért már felkerestem egy kutyatrénert, aki majd segít nekem magánban a suli melett,

Ha a vizsla kertész, akkor már ki is zárom a listáról. Ugyan valszeg le tudnám mozgatni, de jobb nem kockáztatni :D

100 000 euro ment rá, hogy teljesen befejezzem a kertem, nem akarom, hogy egy kis cukorfalat szétrombolja, mert akkor kitépem a hajam, és ha már nem maradt, megkopasztom a kutyát is :D.

Mint mondtam egy kis rendetlenség belefér, de pl mamámék tacskója egy konkrét alagútrendszert kapart a kertbe, na ilyet nem akarok. :D

2016. aug. 3. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!