Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyát ingyen vagy...

Kölyök kutyát ingyen vagy jelképes összegért már nem is lehet kapni?

Figyelt kérdés

Pár éve még rengeteg helyen láttam, hogy kölyök kiskutyát - ami nem törzskönyvezett - hiába fajtiszta szülők ingyen elvihetőek. Max az oltást és féregtelenítés összege, ami pár ezer ft volt. Most keresnék egy kiskutyát csongrád megyében és nem találok seholse, az állat menhelyen sincs és ott bonyolultabb mint venni egyet 10.000. Viszont találtam 180.000-ért mopszot meg 200.000-ért francia buldogot(barnát)...

Valaki ötlet, hogy hol keressek kiskutyát Szeged környékén? 10-15 ezret szánnék rá maximum, de az az egy amit találtam husky-akita keverék 9.000 ft-ért (oltások ár elv) elment seperc alatt.

Nincs bajom a keverékkel, nem is törzskönyves kutyát szeretnék, de van pár fajta, ami kifejezetten tetszik. Ötletek?



2016. aug. 3. 20:43
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem tölti a nap 24 óráját a kutyájával, de az alap dolgokat megadni neki egyszerűen alap, nem dicsőség.


Ha a lehetőségek meg az anyagiak olyanok, akkor meg nem kötelező kutyát tartani.


Mondjuk ha telefonra, cipőre, meg gondolom netre, számítógépre telik, nem értem miért sajnálod a pénzt egy menhelyről befogadott kutyáért, aki 10-15 évig ott lesz melletted...

2016. aug. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Augusztusban akarok venni, ha később venném akkor többet költenék rá. Viszont ne mondjátok, hogy ami 10-15 ezerért van kutya az már nem is kutya?!
2016. aug. 4. 15:04
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Van jelenleg jó pár kölyök is (dél-alföldisek), ami kinti tartásra is teljes mértékben ajánlott. Alapvetően nem azzal van a probléma, hogy ennyiért szeretnél kutyát, teljesen rendben van, amennyiben ennyiért egy keveréket hozol és nem támogatod bármely fajta módszeres tönkretételét. Általában ott szokott a gond kezdődni, hogy 10-20-30 ezerért akar mindenki fajtatiszta kutyát, holott ennyiért csak a szaporítóktól lehet kapni jobb esetben fajtajellegű keveréket (pl. olyan francia bulldogot amilyet az egyik barátnőm vett, most 2 éves a kutya és legalább fél millát ott kellett hagyni az állatorvosnál, és még mindig azt mondja, hogy nem kell hozzá a papír, pedig kiderült volna hogy mennyire beltenyésztett) és utána tényleg ott lehet hagyni a százezreket a dokinál.
2016. aug. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Te tudsz olvasni, kérdező?! Értsd már meg, hogy a kiskutya amit "magánszemélytől" veszel meg ennyi pénzért, az valszeg beteg, férges, oltatlan, bolhás, stb, tehát majd szaladgálhatsz vele az állatorvoshoz és TÖBB TÍZEZRET hagyhatsz ott! Ahelyett, hogy elmennél egy menhelyre és mondjuk francos 5 ezer forinttal többet kell fizetned, de legalább az a kiskutya normális állapotban lesz! Senki nem a "kutyásságát" kérdőjelezte meg a dolognak!
2016. aug. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

A Tappancs menhellyel mi a baj?

Pest megyében is tudok egy jó pár kölyökkutyát, de az gondolom, messze van neked.

2016. aug. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Kaptunk egy kutyát 5000 ft-ért. Féregtelenítve van, nem bolhás és holnap megkapja az oltásokat, amire 20.000 ft-ot gondoltam és a doki szerint 5 ezerből kijön. A csik később jön :) Köszönöm a sok negatív dolgot, h milyen hülye vagyok.
2016. aug. 8. 00:26
 27/29 anonim ***** válasza:
70%

5 ezerből kijön a 4 oltás?!

Hol van ez az állatorvos? Én is oda fogok járni. Nekünk darabja van 5 és 8 ezer között.

2016. aug. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
80%

"Pár éve még rengeteg helyen láttam, hogy kölyök kiskutyát - ami nem törzskönyvezett - hiába fajtiszta szülők ingyen elvihetőek."


Ezeknek a hirdetéseknek 99%-a kamu volt. Lehúznak ezzel-azzal (oltás, szállítás stb), kutya meg nem is létezett.

2016. aug. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Sophia Ajutthaja válasza:
Tappancs állatmenhely (Szeged)
2016. aug. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!