Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszédom állatkínzó, mit...

A szomszédom állatkínzó, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A szomszédnak van egy gyönyörű malamutja. Ivartalan ugyan, de mivel alig foglalkoznak vele, szökik. Így amíg nincsenek otthon 7-től 6ig a kutya ki van kötve a tűző napra. Árnyékot csak délután 3tól vet a napocska neki.

Én 1x elengedtem, akkor a kutya kiszökött, egyszer pedig áthoztam magamhoz. Mind2 esetben leordította a szomszéd a fejemet. Próbáltam vele beszélni, mondtam neki, hogy párom hagy építsen a kutyának búvóhelyet legalább a nap elől, vagy hozza át a kutyát, a mi kerítésünk elég magas, nem tud kiugrani, de nem... én szívesen felvenném vele a harcot, feljelentém, elvetetném tőle a kutyát, de a helyzet nem ilyen egyszerű.

Van 4 cicám, akik régen benti tartásúak voltak. Viszont 3 éve muszáj vtam őket kipaterolni, amikor megszületett a kislányom, aki allergiás sajnos a macskaszőrre. A szomszéd viszont nem egyszerű eset, hobbija a kóbor macskavadászat, én ugyan akkor megkértem őt, hogy az enyémeket ne bántsa, viszont a minap megfenyegetett, hogyha mégegyszer átmegyek a kutyához feljelent birtokháborításért, és lelővi a cicáimat. Ettől borzasztóan félek....

Gondoltam már rá, hogy elviszem a kutyát, de vasláncon van tartva, nem tudna kiszabadulni magától, ha nem engedem el, és úgy is engem venne elő.

Nem tudom mit csináljak, kérlek segítsetek, megszakad a kutyusért a szivem, de nagyon féltem a cicáim is.


2016. aug. 4. 21:53
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Sajnos, nem nyűg neki. Már beszéltem erről vele, ő anno egy százasért vette, mondtam hogy odaadom az árát, adja el nekem. De nem, mert ő "szereti". Hát látom mennyire. A kutyával annyira van foglalkozva, hogy amikor hazaér ad neki enni, és kész. Még életében nem vitte volna sétálni, konkrétan a póráza is nálam van.

Egy bebetonozott vascölöpre van a lánc téve, és karabínerrel van a kutyához erősítve. És ugyan régen még nyakörv volt rajta, így akkor még meg tudtam vna azt csinálni, hogy a kutya kibújt belőle, de pont emiatt már hámban van a kutyus, abból meg nem tud kiszabadulni.

Sajnos nem egyszerű. Már minden meglenne a feljelentéshez, csak a cicáimnak kéne egy hely hosszabb távra, ez viszont bonyolultabb, mint gondoltam.

2016. aug. 5. 00:19
 12/13 anonim válasza:
Hát így tényleg lehetetlen magától megszöknie, pedig amit utóljára írtam, az a két emberes akció nagyon jó lehetett volna. Így viszont szerintem is csak a feljelentés marad, drukkolok hogy sikerüljön ideiglenes helyet találni a cicáidnak, és szerintem büszke lehetsz magadra hogy annyira érdekel az a kutya sorsa, sajnos nem sok ember mondhatná ezt el magáról!:)
2016. aug. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Egyik mondatodban azt írod, hogy 14-15 éves vagyok a másikban meg már 12. Hát ez egyik sem jött be. Nem tudom, hogy miért írsz többes számban mert egyedül vagyok akinek ilyen "nagy szája" volt.

Egyedül csak ennyit tudsz tenni,hogy feljelented. Mert,ha megint átmész akkor tényleg feljelenthet birtokháborításért. Bár írtad,hogy nem tudnád elvinni ,de ha el is tudnád akkor meg azért is feljelenthetne.

De amúgy valamit nem értek. Ha van kulcsod meg vitted sétálni akkor miért kiabált rád amikor átvitted magadhoz,meg miért fenyegetett meg,hogy ha még egyszer átmész hozzá akkor feljelent ?

2016. aug. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!