Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kijátszik a kutyám! Mit tehetnék?

Kijátszik a kutyám! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Imádjuk a kutyánkat és valahol jól is szórakozunk, sőt néha el is képedünk mennyi esze van a hülyeséghez. Az utóbbi időben elkezdte az általunk felállított szabályrendszert kikezdeni, hozzáteszem kiválóan.


Itt egy példa: "Mikor unatkozik játszani hív, ebben nincs semmi különös, szeretek is vele bohóckodni, de értelemszerűen nem tudok mindig mikor a kisasszonynak kedve van, meg nem is akarok. Ekkor elkezdi felborogatni a szabályokat és közben mindig rám néz mit reagálok (nem megy fel a kanapéra, ilyenkor felteszi a két mancsát, nem kukázik sosem, de ilyenkor odamegy és finoman zörgeti a zacskót, soha nem bántja a cuccaim, de ilyenkor fog egy darab zoknit (vagy más ruhadarabot) és viszi körbe), hogy ő most rosszat csinál tessék "megbüntetni". Semmi másra nem pályázik csak figyelmemre és ha ezt megkapta elégedett. Ezzel az a bajom, ha szólok neki akkor ő nyert, mert megkapta a figyelmem, ha nem szólok neki nem vagyok következetes gyakorlatilag engedélyt adok neki a "rosszaságra". A nagy plusz az egészhez, hogy elkezdte felépíteni, kezdi apróságokkal és elmegy amíg tud, ha elérte a határt újabbat eszel ki. Mostanság egy üres ásványvizes palackkal lökdösöm odébb rá sem nézve, ez egy darabig segített, de rájött a trükkre úgyhogy ez is a múlté.


Nagyon sokat mozgunk vele (túrázunk) napi 6-7KMert "beleteszünk" a kutyába. Rengeteg kutyával találkozik, velük sokat játszik, illetve ha időnk engedi kreatív játékokat játszunk vele. Szóval erősen kétlem, hogy unatkozna.


Sok helyen olvastuk, hogy ebben a korban (10 Hónap) feszegeti a határokat, de ez nem igazán engedetlenség, vagy direkt betartás, hanem ilyen csibészségnek tűnik, mert élvezi, hogy "majomkodhat".


Más bajunk nincs vele, tulajdonképpen ez sem az a "hú de nagy baj", de annak sem örülnék, ha későbbiekben ez a kis szemétkedése "túlfejlődne".



2016. aug. 8. 18:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Hát ez nagyon aranyos! :) Nem hinbém hogy lehet belőle baj. Ne foglalkozz vele ilyenkor, amíg meg nem szefi a szabályokat. Akkor viszont lecseszés. Sok sikert! ;)
2016. aug. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy konkrétan arra vár, hogy lebaltázzam (mint írtam, "ő most nagyon rossz"), ha szólok hozzá már szalad is és nagy szemekkel mered rám, hogy most mit fogunk játszani, mert hogy-hogy nem pont ráéerXD
2016. aug. 8. 18:31
 3/15 anonim ***** válasza:
36%

Az a titok, hogy ha ilyen kis genyóságokkal hívja fel magára a figyelmedet, akkor azt a figyelmet úgy kapja meg, hogy ne örüljön neki.

Állj úgy hozzá, hogy olyan nincs, hogy ő kicseszhet veled, de te nem cseszhetsz ki vele. Igenis ossz ki neki egy sallert, vagy vágd oda rendesen azt a flakont, de minimum zavard el és istenesen küldd el a halál f***ára, ne csak tessék-lássék hessegesd odébb. Olyat kapjon érte, hogy legközelebb ne érje meg neki próbálkozni. Amit bevállal a figyelemért cserébe, az még kevés.

És vedd komolyan, mert az ilyen kis hülyeségekből a kutya mind azt veszi le, hogy te úgy pattogsz, ahogy ő fütyül. Most még vicces, de amikor komoly dolgokkal kapcsolatban is elkezd kombinálni, te meg hagyod, mert nem tanultad meg a kis dolgait sem kezelni, akkor már nem fogsz röhögni.

2016. aug. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele, ignoráld. Amúgy meg szellemileg is le kéne őt fárasztanod.

Feladatot adni neki.

Akármibe lefogadom hoyg valami juhászkutyád lehet. stimmel?

2016. aug. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Egyébként meg valszeg azzal is lehet baj, vagyis én, úgy tudom elképzelni, hogy CM is megmondja egy kutyának hogy mit tehet meg a lakásban. Mintha kissé szabadjára lenne otthon engedve. Megmondod neki hogy fekszik marad és annyi vagy nem engeded be éppen a szobába.
2016. aug. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#3: Mint írtam, nem kapja meg mindig, (ahogy írtam is van, hogy elhajtom) függetlenül ettől, nem tartom remek ötletnek a kutya elverését és/vagy vele való agresszív fellépést (már csak azért sem, mert mindenhol azt tanítják nyugodtnak kell lenned, mert a kutya nem követ labilis elmebeteg személyeket), mert a kutya nem agresszív és egy ilyen cselekedet egy jámbor lelkű kutyát meg is nyomoríthat lelkileg. + Ezt a fajta önmagamból való kikelést és fizikai behatást inkább komolyabb kihágásokra alkalmaznám, ahol esetleg az élete a tét.


#4: Nem juhászkutyám van. Írtam, elég sok kreatív játékot is játszunk vele ("bújócska", eldugott tárgy keresés, "hegymászás") ezen felül vannak neki ilyen agyalós játékai (pl. hogy nyissa ki a falatért típusúak). Ezen felül az erdőben/mezőn való séta közben folyamatos vadászat bogarakra, erősen kétlem, hogy ez ne lenne elég, hogy kiüsse agyilag is (már önmagában az erdő szagfeltérképezése is keményen igénybe veszi az agyát).


5#: Nincs szabadjára engedve, írtam pl. a kanapéra nem mehet fel csak hívásra (+ amúgy sem jön fel jobb szereti a földet vagy a fekhelyét), hálószobába szinten nem jöhet (este is nyitva nem is szokott bejönni, reggel mikor kelek, ott vár a küszöbtől 3 cm-re de az orrát sem dugja be), megvannak az etetési rituálék stb.


Mondom, nincs bajom a kutyával, rendesen szépen viselkedik, egyszerűen megdöbbent, milyen szinten ki tudja kezdeni a szabályokat és így nehéz következetesnek lenni.

2016. aug. 8. 19:02
 7/15 anonim ***** válasza:
28%

Ki beszélt agresszióról? Határozott tiltás. Az nem agresszió. Nyilván kell bele vinni némi erőt (inkább szellemit, mint fizikait), hogy komolyan vegyen, de ettől még nem leszel agresszív, és nem vered el a kutyát.

Ha az a terved, hogy majd csak akkor fegyelmezed, amikor az élete a tét, akkor most szólok, hogy nem fog működni. Ha sosem tiltod rendesen, sosem mutatod meg, hogy vannak dolgok, amiket azonnal és elsőre meg kell csinálni, akkor a kutya tök jogosan nem fog rád hallgatni akkor sem, amikor fontos lenne. Ne számíts rá, hogy majd hirtelen meglepődik, mert bedurvultál; néhány kutyánál bejön, de a többségnél azért nem, hiszen általában akkor forog veszélyben az élete, amikor valamire nagyon rázombul (macska, ismerős kutya az út túloldalán, satöbbi). Tapasztalatból mondom, hogy ez így nem működik. Ha a kis dolgokban sem tudsz rá hatni, akkor a komolyabbakban még annyira se fog menni.


Az elhajtás meg pontosan az a figyelem, amire vágyik a kutya. Annyira nem negatív, hogy ne érje meg neki kicsit gyökérkedni érte. Vagy tiltsd rendesen, vagy ignoráld; minden egyébbel megerősíted a kutyát, hogy csinálja csak, mert eléri vele a célját, oda fogsz rá figyelni, akárhogyan is. Sőt, néha az ignorálással is megerősíted, ha valami önjutalmazó dolgot csinál, amit amúgy élvez nélküled is.

2016. aug. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"Igenis ossz ki neki egy sallert, vagy vágd oda rendesen azt a flakont" Ez nem tiltás, ez fizikai fenyítés, amire jelen esetben semmi szükség.


Nem tudom, honnan veszed, hogy nem figyel/hallgat rám. Ne haragudj, de hoztál egy nem létező problémát és arra adsz nekem tanácsot. Eleve írtam, hogy el tudom küldeni (de leírom meg 23x addigra lehet meglesz), el is szoktam mivel nincs mindig kedvem/erőm/lehetőségem vele foglalkozni, itt mindössze arról van szó, hogy számomra döbbenetes módon fordítja ki és él vissza a saját szabályrendszeremmel. Erre nem lehet válasz az agresszió, mivel tulajdonképpen nem hág át semmit csak úgy tesz. Ha felugrana a kanapéra amit számára tilos önhatalmúlag, akkor tiltanám, de itt arról van szó hogy úgy tesz (színészkedik, ha úgy tetszik). Tehát magát a "bűncselekményt" nem követi el, ha ezért sallert osztok, vagy odavágom rendesen a flakont, csak azt érem el a kutya velem szemben bizalmatlanná válik, hisz ok nélkül bántom. Mintha random büntetném.


Elfogadom, hogy a te kutyanevelésed abból áll, hogy random dolgokért megdobálod a kutyát flakonnal, vagy jól elvered, mert te úgy látod, hogy ez a jövőben majd felér azzal, hogy széttép valakit, de én inkább annak a híve vagyok, azt tiltom és abban a pillanatban amit kell, mivel a kutya sem gondolkodik/tervez előre (vagy csak rövid távon), nem hinném, hogy egy nem létező dologra (ami előfordulhat sosem következik be), már most elkezdjek durva és tettleges büntetési formákban gondolkodni.


Függetlenül ettől köszönöm a válaszod.

2016. aug. 8. 19:57
 9/15 anonim ***** válasza:
40%
Nézd, amit a kutya csinál, az pofátlanság veled szemben. Ha nem veszed komolyan, az a te bajod, bár nyilván érzed, hogy nem stimmel a dolog, különben ki se írtad volna a kérdést. Próbáljuk akkor először is eldönteni, hogy problémád van-e, mert arra pedig az a megoldás, hogy megszűnteted a problémát (ami az elküldéssel ugye nem ment), vagy nincs problémád, mely esetben tök feleslegesen tetted fel a kérdést.
2016. aug. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nyilván, bizonyos szempontból probléma, de bocs ha szerintem nem a fizikai bántalmazás erre a megfelelő ellenlépés.


A véleményem a módszeredről leírtam, újfent köszönöm, bizonyosan ez is egy megoldás, de inkább keresnék, kevésbe (hogy úgy mondjam) drasztikus lehetőségeket. Ha arra kerül sor, hogy a kutyát fizikai behatásnak tegyem ki (volt már rá példa), annak ennél sokkal, de sokkal "drámaibbnak" kell lennie, mert ez egy olyan "fegyver" amit ilyen csekélységekre nem "pazarolnék".


Szerintem a figyelmen kívül hagyás lesz a megoldás, úgy hogy fizikailag is otthagyom, így hiába "vergődik" hasztalan lesz.

2016. aug. 8. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!