Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kijátszik a kutyám! Mit tehetnék?

Kijátszik a kutyám! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Imádjuk a kutyánkat és valahol jól is szórakozunk, sőt néha el is képedünk mennyi esze van a hülyeséghez. Az utóbbi időben elkezdte az általunk felállított szabályrendszert kikezdeni, hozzáteszem kiválóan.


Itt egy példa: "Mikor unatkozik játszani hív, ebben nincs semmi különös, szeretek is vele bohóckodni, de értelemszerűen nem tudok mindig mikor a kisasszonynak kedve van, meg nem is akarok. Ekkor elkezdi felborogatni a szabályokat és közben mindig rám néz mit reagálok (nem megy fel a kanapéra, ilyenkor felteszi a két mancsát, nem kukázik sosem, de ilyenkor odamegy és finoman zörgeti a zacskót, soha nem bántja a cuccaim, de ilyenkor fog egy darab zoknit (vagy más ruhadarabot) és viszi körbe), hogy ő most rosszat csinál tessék "megbüntetni". Semmi másra nem pályázik csak figyelmemre és ha ezt megkapta elégedett. Ezzel az a bajom, ha szólok neki akkor ő nyert, mert megkapta a figyelmem, ha nem szólok neki nem vagyok következetes gyakorlatilag engedélyt adok neki a "rosszaságra". A nagy plusz az egészhez, hogy elkezdte felépíteni, kezdi apróságokkal és elmegy amíg tud, ha elérte a határt újabbat eszel ki. Mostanság egy üres ásványvizes palackkal lökdösöm odébb rá sem nézve, ez egy darabig segített, de rájött a trükkre úgyhogy ez is a múlté.


Nagyon sokat mozgunk vele (túrázunk) napi 6-7KMert "beleteszünk" a kutyába. Rengeteg kutyával találkozik, velük sokat játszik, illetve ha időnk engedi kreatív játékokat játszunk vele. Szóval erősen kétlem, hogy unatkozna.


Sok helyen olvastuk, hogy ebben a korban (10 Hónap) feszegeti a határokat, de ez nem igazán engedetlenség, vagy direkt betartás, hanem ilyen csibészségnek tűnik, mert élvezi, hogy "majomkodhat".


Más bajunk nincs vele, tulajdonképpen ez sem az a "hú de nagy baj", de annak sem örülnék, ha későbbiekben ez a kis szemétkedése "túlfejlődne".



2016. aug. 8. 18:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
37%

Ha működik, akkor hajrá.

De azért ne gondold bántalmazásnak a fizikai behatást. A kutyák egymást is így nevelik, ez nekik nem valami brutális dolog :) Már persze ha az ember jól csinálja, mert el lehet rontani, és akkor tényleg nem érti a kutya. De jó esetben ez egy tök természetes dolog a kutyának, hogy néha hozzá van nyúlva nem kedvesen.

2016. aug. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de mikor állítottam azt, hogy a fizikai behatás bántalmazás? Annyit írtam, hogy ebben az esetben nem hinnem, hogy célravezető a TE módszered (értsd sallert osztok, palackkal megdobálom). Írtam azt is magam is éltem már vele, hisz igenis vannak olyan helyzetek mikor a kutyát meg kell picit grabancozni. Megint olyannal jössz, amit én nem is mondtam. Mindig ezt csinálod?


Nézd én nem tudom, hogy te élvezed-e a kutyád folyamatos fizikai büntetését (vagy esetleg így neveled), de nekem mindennapi fegyelmező eszköz (mint írtam is egy alapvetően kedves nyámnyila lelkű ebet ezzel tönkre is lehet tenni, de gondolom téged ez nem érdekel, osszam neki korrekt adagokban a sallert mindenféle vélt vagy valós problémára...kösz, de kösz nem) vagy "tanítását" (?), de nem fogom elverni a kutyát mindenféle apró atrocitásért.


A kutyák mindig így nevelik egymást? Vannak helyzetek mikor előfordul, de azért ne haragudjon meg az isten, én még nem láttam olyat, hogy a kutyák egymás közötti vitáinak lerendezése tettlegességig fajul és fizikai erőszakba torkollik piszlicsáré dolgok miatt (természetesen a párzás és a létfenntartás nem ilyen). Odamorognak, esetleg odakapnak, ennyi elég szokott lenni legalábbis a mi sétáltató közösségünkben. El nem tudom képzelni TE milyen helyre jársz ha nálatok ez természetes.

2016. aug. 8. 21:46
 13/15 anonim ***** válasza:
Most én is úgy érzem magam mint Te :D Kérdeztem, milyen fajta az eb.
2016. aug. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Hát akkor morogj te is pont olyan frekvenciát, erővel, hanggal amilyennel az anyja tenné.


Valószínűleg nem egy elcseszett kutya vagy, ezért nem is kutya módszereket javaslunk, hogy kezelni tudd a kölyködet.

2016. aug. 9. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy a fajta befolyásolja ezt. Viszont érdekelne, hogy érted hogy át érzed veled is pont ezt csinálja a kutyád?


Nem tudom az anyja, milyen frekvencián és habitussal morgott, mivel a tenyésztőnél nőtt fel és amúgy sem csinálnék hülyét magamból ismeri a tiltószót érti is, reagál is rá, viszont nagyon viccesen/röhejesen nez ki mikor latok embereket akik az utcán sétálva morognak a kutyának, de akkor ez valami frappáns nevelési módszer!

2016. aug. 9. 05:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!