Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék hogy ne ugasson...

Mit tehetnék hogy ne ugasson éjjel a kutyám?

Figyelt kérdés
Van két szép Labrador kutyusunk.A Kan elég erőteljesen ugat éjjel.A szomszéd folyamatosan szóváteszi hogy nem tud tőle aludni.Az udvar hátsó végén lerekesztettünk nekik egy nagy részt,mert eddig az zavarta h a kapuban ugat.Vett ilyen ugatásgátló készüléket,nem használ .Nem szeretnék veszekedni vele..de igy tarthatatlan a helyzet.Nem vagyok hajlandó megválni a kutyáktól!Rendben vannak,tiszta környezetben szabadon,rendszeresen kapnak enni stb..Mit tehetnék???Esetleg ő tud e vmit tenni?
2016. aug. 13. 13:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hány órát sétáltatod őket naponta? Mennyit játszok, foglalkozol velük.
2016. aug. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Falun lakunk ,nem sétáltatom mert elég nagy az udvar .Gyerekem szinte egész nap velük játszik.
2016. aug. 13. 13:52
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem ertem a sétának mi köze ahhoz, hogy hol laksz? Ha meg akarod oldani a helyzetet akkor fogod magad es napi masfel orat sétálsz velük, vagy marad az ugatas es a kert ásás.
2016. aug. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nálunk nem szokás a faluban kutyát sétáltatni.. gondolom nem csak a sétában fárad el? nem?
2016. aug. 13. 13:59
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Tisztázzuk, hogy a nagy udvar nem mentség. Az, hogy nagy udvaron vannak, még nem számít aktív foglalkozásnak! És az sem, ha néha el-el dobja neki a gyermeked a labdát... A kutyának (ha már ilyen aktív fajtát választottatok), akkor sok foglalkozás kell. Tanítani, sétáltatni. Talán pontosan az a baj, hogy napközben , mivel nem viszitek sétálni, nem érik ingerek (más kutya, emberek, autók) így nem is tud hozzászokni és ezért azonnal megugatja őket éjjel, ha valami mozgást lát. A mi kutyusaink mindig a kutyaólban vannak éjjel, így azt oldalra fordítottuk (hogy abból ne lássanak az utcára egyből) és már nem vesznek észre minden apró mozgást.
2016. aug. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :-)
2016. aug. 13. 14:03
 7/14 anonim ***** válasza:
5. vagyok... Mi is vidéken lakunk és itt sem "szokás" a kutyát sétáltatni, és pontosan ezért meg is vannak veszve az ebek (nem a sajátom, mivel azokat hozzászoktattam) ha elmegyek más kapuja előtt... Te kérdezted, hogy mit lehet tenni, mi csak válaszolunk. Más megoldás nem nagyon van szerintem. A kutyatartas egy kétoldalú dolog... neked is kell tenned érte (nem, az nem elég ha adsz enni), nem csak neki kell házat őrizni, vagy nagy ritkán elszorakoztatni téged, ha nincs más dolgod.
2016. aug. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Megértettem ,és meg is köszöntem a válaszokat! :-)
2016. aug. 13. 14:09
 9/14 A kérdező kommentje:
Azt pedig h kap enni ..azért irtam h ne azt gondoljátok h egész nap láncra vannak verve éhesen és rosszul bánunk velük,ezért ugatnak...
2016. aug. 13. 14:12
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A labradorok nagyon okosak, nagyon könnyen taníthatóak, nem véletlen ez a fajta van kiképezve vakvezető kutyusnak. Minden állat kíváncsi, igazat adok az előttem írónak, a séta nem csak azért kell, hogy fizikailag merüljön ki a kutya, hanem főleg azért ,hogy mentálisan, megszaglásszon minden olyan dolgot, amit a kapuból lát, megnézze mi van ott, amit már nem lát, csak hall, vagy a szagokat érzi. Az pedig, hogy falun mit szokás és mit nem... Tényleg ez számít? Menjetek el velük pl kirándulni. Nekem két macskám van lakásban, félnek kint, de kíváncsiak, vettem nekik hámot, nézzenek olyan hülyének a lakók amennyire csak akarnak, én bizony kiviszem őket sétálni :D
2016. aug. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!