Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám anyát megkérni...

Hogy tudnám anyát megkérni hogy kaphassak egy kiskutyát?

Figyelt kérdés
Most 13 éves vagyok, de amióta az eszemet tudom kutyát szeretnék. Régebben sikerült megfűznöm hogy lehessen két aranyhalam úgyhogy most ők vannak nekem.Sokszor próbálok rátérni a témára hogy milyen aranyos, és akkor mutatok egy videót egy kiskutyáról.Egyszer azt mondta hogy "jaj de aranyos, egy ilyet elfogadnék" és még ő mondta h nézzünk hirdetéseket hogy mennyibe kerül,meg képeket róluk,kérdezgetett a neveléséről.De ha rákérdezek konkrétan h mi lenne ha vennénk eggyet a válasza Nem.És ha már csak említem hogy barátnőmnek milyen aranyos a kutyája, akkor egyből rávágja hogy mi nem veszünk kutyát.Panelban lakunk.Tudom hogy attól fél hogy később rámarad az összes gond, a sétáltatás, de szeretném valamivel bizonyítani hogy felelősségteljesen tudnám gondozni, és nem hanyagolnám el a sétátatást.Szinte minden barátnőmnek van kutyája, és nekik sem a szülőre hárul a sétáltatás.Persze nem azt mondom h minden nap 3-szor mindig én vinném le de például a reggeli és a délutánit meg tudnám oldani.Sajnos anyagilag nem állunk jelenleg olyan jól hogy tudnánk kutyát venni,de én már annak is örülnék hogyha annyit mondana hogy esetleg ha majd jobban állunk lehet róla szó.Nem is fűzném akkor tovább. Esetleg nincs valami ötletetek hogy mivel tudnék neki bizonyítani? :(
2010. ápr. 19. 17:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az lemaradt hogy nemcsak pl. a sétáltatásra gondolok, hanem a tisztántartására, vagy takarítanék utánna (még pl.nem szobatiszta) Egyébként egy shih-tzut szeretnék.
2010. ápr. 19. 17:40
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem is a sétáltatással van gond igazából, hanem a pénzzel. Most lehet egy kutya x forint, az eltartása egész életén át több százezer... és ugye azt te sem szeretnéd, hogy csak egy hónapig lenne kutyusod.
2010. ápr. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutya nagy felelősség. A szüleid nyilván nem akarják, hogy a nyakukba szakadjon a kutya ha Te esetleg megunod. Egy kutyát le kell vinni akkor is sétálni amikor zuhog az eső. Hétvégén is fel kell kelned hozzá reggel, hogy levidd ha a szüleid nem segítenek be. Az is lehet, hogy nem álltok úgy anyagilag, hogy megengedhessétek magatoknak. Takarítani is kell utána és gondolom azt se akarják a szüleid, hogy a nyakukba zuhanjon még egy gond.

Sok oka lehet, esetleg kérdezz rá mi az oka, hogy nem engedik.


Ha esetleg ezek a gondok merülnek fel, próbálkozz egy másik állattal mondjuk tengeri malaccal, törpe nyuszival. Az ő etetésük, gondozásuk kevesebb kerül. Nem kell vinni sétáltatni, de nyáron őt is le tudod vinni. Persze nem lesz olyan okos mint egy kutya, de hátha ezt bevállalják a szüleid.

16/l


Egy kutya nagy felelősség. A szüleid nyilván nem akarják, hogy a nyakukba szakadjon a kutya ha Te esetleg megunod. Egy kutyát le kell vinni akkor is sétálni amikor zuhog az eső. Hétvégén is fel kell kelned hozzá reggel, hogy levidd ha a szüleid nem segítenek be. Az is lehet, hogy nem álltok úgy anyagilag, hogy megengedhessétek magatoknak. Takarítani is kell utána és gondolom azt se akarják a szüleid, hogy a nyakukba zuhanjon még egy gond.

Sok oka lehet, esetleg kérdezz rá mi az oka, hogy nem engedik.


Ha esetleg ezek a gondok merülnek fel, próbálkozz egy másik állattal mondjuk tengeri malaccal, törpe nyuszival. Az ő etetésük, gondozásuk kevesebb kerül. Nem kell vinni sétáltatni, de nyáron őt is le tudod vinni. Persze nem lesz olyan okos mint egy kutya, de hátha ezt bevállalják a szüleid.

16/l

2010. ápr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem álltok jól anyagilag akkor nem tehetsz semmit szerintem...

Ők fizetnék a kutyát, az oltásokat, a kaját, az ivartalanítást, ezek nem olcsó dolgok, aztán ha beteg lenne a kutya egy vizsgálat 4-5ezer ft, és akkor még csak ránézett a doki. Gondolod csak végig.

Szerintem ez a gondjuk, semmi más. Én sem vállalnék kutyát bármennyire is szeretem őket... főleg nem panelba.

2010. ápr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Bocsi, egyszer akartam leírni :) Amúgy még: Kérdezd meg tőle, hogy ha jobban álltok anyagilag akkor lehet-e szó kutyáról. Vagy válasszatok menhelyről kutyust. Megmentetek egy életet és a kutyus is be van oltva :) Ha szerencsétek van akkor ivartalanítva is van (de ha nincs akkor számítsatok rá, hogy ivartalanítási kötelezettségetek lesz viszont most rengeteg akció van erre nézve)
2010. ápr. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Én azzal bizonyítottam be nekik, hogy a nagymamám kutyáját minden nap elvittem sétálni, könyveket olvastam a kutyanevelésről, rendszeresen vettem a kutyás újságokat. Ha anyagilag nem álltok olyan jól, hogy megvegyetek egy fajtatiszta kutyát, akkor egy kis testű keveréket fogadjatok örökbe menhelyről.
2010. ápr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Anyagliag most úgy vagyunk hogy semmiféleképpen se tudnánk kutyát fogadni, csak bizonyítani szeretnék hogyha egyszer megtehetnénk akkor hátha... De örökbefogadás nem jöhetne akkor sem szóba, mert anyukámmal mikor régemn beszéltünk kutyákról meg barátnőm keverékéről ő mondta hogyha egyszer kutya akkor csak fajtiszta jöhetne nála szóba, szinte csak shih-tzu mert neki az a kedvence kutyákból
2010. ápr. 19. 20:06
 8/11 A kérdező kommentje:
bocsi, *fajtatiszta
2010. ápr. 20. 15:46
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha anyukad ilyeneket mond, akkor o is szeretne kutyat, csak valami visszatartja, peldaul az anyagi helyzet, vagy a felelosseg. Mindketto nagy ur!

Raadasul akarmit mondasz, meg csak altalanos iskolas vagy. Engem a szuleim 18 evesen sem vettek komolyan, en is megvesztem egy kutyaert. A szuleim kijelentettek, hogy amig ok ebben a hazban elnek, addig kutya itt nem fog lakni. Abba sosem tudtam beletorodni, hogy ne legyen kutyam, abba viszont kenytelen voltam, hogy amig a szuleimtol fuggok, addig nem lehet.

Most 21 vagyok, kulon elek, mar nem a szuleimtol fuggok es ket het mulva megerkezik az almom, amire vagytam.

Szerintem te szerencsesebb vagy, mint en voltam, mert anyukad nincs ellene a kutyanak, a kijelentesei alapjan.

Ha latja, hogy megerto vagy es nem kovetelozol, hanem tiszteled es beletorodsz a dontesebe, akkor anyukad buszke lesz rad, hogy ilyen komoly, erett lanya van es akkor komolyan fog venni teged.

Szerintem ulj le vele beszelgetni es mondd meg neki, hogy a kutya kerdes nalad nem csak egy tinikori fellangolas, hanem szoros kotelekre vagysz egy allattal, aki nem csak disznek lenne, hanem tanitanad, nevelned, hogy mintakutya legyen. Kozold vele, hogy tudod, hogy o is szereti a shi-tzut es neked is pont az tetszik, es kerdezt meg tole, hogy akkor megis mi tartja vissza a vasarlastol. Mert, ha az anyagiak az oka, akkor azt megerted, es beleegyezel, hogy vartok, amig a helyzet jobbra fordul. Ha viszont a felelosseg az ok, akkor igerd meg neki, hogy rad mindig szamithat, mert egy csalad vagytok es ott lesztek mindig egymasnak, hogy segitsetek, akar kutyarol van szo, akar hazimunkarol, akar masrol.

Ha mar itt tartunk, segits neki sokat a hazimunkaban, hogy azzal is tudj ervelni, hogy te minden masban is segitesz, szoval a kutya sem csak az o felelossege lesz.

De en a helyedben olyanokat nem igergetnek, hogy anyukadnak soha semmi gondja nem lesz az ebbel, mert te 100%ig atvallalod, mert ez keptelenseg es ezt anyukad is biztosan tudja. Eppen ezert, ha ilyet mondasz, akkor nem fog komolyan venni.

Ugyhogy csak ugyesen, taktikazva, de oszinten!

2010. ápr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia!Hasonló cipőbe jártam én is! És mi is elég szarul állunk de sikeressen olyan nőt fogtam ki aki belement a részlet fizeztésbe!Így lehet kutyuskám nem a család kedvence de nekem ő marad örökre!Én már 6 éve szerettem volna olyan kutyust!Így hát látták, hogy mit meg nem szenvedek a kutyusért! Igaz én 17 éves vagyok így feltudtak venni 1 kis melóra ameddig a kutyus árának a felét összeszedtem!Mindenki megértett és segített ahogy tudtak!Még mamám is adott bele pénzt! De amúgy lehet, hogy panelba nem engedik meg a kutyust! Kevés olyan panel van ahol megengedik a kutyatartást!Kérdezz rá anyudra, hogyha lesz annyi pénzetek nem-e kaphatnál egyet!Ezzel nem vesztesz semmit!Amúgy tényleg elég drágák!
2010. ápr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!