Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák kapnak érzéstelenítőt...

A kutyák kapnak érzéstelenítőt vagy valamit kupírozás során?

Figyelt kérdés
fáj emígy az nekik?
2010. ápr. 19. 17:58
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
27%

Nem az álló fül a lényeg hanem az hogy milyen eleganciát és szépséget ad annak a fajtának amit szeretünk. Valamelyik kutya lógó füllel szép de nem ezek. Ez olyan mintha egy kemény pasas, pl egy rendőr bohócorrot húzna... Egy cuki rendőrt komolyan venne valaki? Ha tetszik egy fajta és elérhetjük valahogy a számunkra tökéletes kinézetet akkor miért ne?

Nekem még senki nem mutatott olyan kutyát aki a szakszerű műtét után valamiben is hátrányos helyzetbe kerül volna. Ezen a kérésen valahogy mindig átsiklotok. :) Míg egy egyszerű ivartalanaításhoz naponta érkeznek a kérdések, hogy a kutya szenved, nem kell fel napokig, nem eszik, nem tud járni. Na ja tudom, az hasznos, azért szabad szenvedni (hogy miért is? hogy megelőzzetek egy feltételes betegséget ami lehet hogy soha nem is következne be ha a kutya ivaros maradna?), csak a bökkenő ott van hogy aki a legfontosabb- a kutya- az mit sem tud a hasznosságáról csak azt látja hogy valami rossz neki, és az ivartalanítás rosszabb mitn egy fülvágás...

2010. ápr. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
58%

Az ivartalanítás értelme elsősorban az,hogy ne legyen véletlen szaporulat.

Hogy értsed:több,mint egymillió(!!!)gazdátlan kutya vanaz országban,esélye nincs legtöbbnek gazdára,az altatóinjekció a sorsuk jó esetben,rossz esetben élve elásás,dögkútba dobás,felakasztás stb.

Ezen létszám növekedését hivatott megelőzni az ivartalanítás,ez az értelme.Mondjuk ahhoz,hogy ezt megértsd és elfogadd,látnod kéne néhány sintértelepet,altatást és a tartási körülményeket,de tudod,ezzel csak azok szembesülnek,akiket a sajátjukon kívül más állat sorsa is érdekel.

A csonkításnak semmi haszna nincs a hülye divaton kívül.Egyébként szerintem nagyon szánalmasan néz ki egy csonkított kutya,a "gazdájával"csinálnám inkább.

A gyereked fülét is hegyesre vágatod,hogy jobban tetsszen?

2010. ápr. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
45%

Nincs gyerekem és nem is érdekel a téma.

Gyönyörűen néz ki. Nem a te véleményed fog érdekelni. Szerintem a liffegő fülecskéjű, kunkorí farkú dobermann néz ki egy szánalmas, kopó, vagy agár kutyának. Nem annak az elegáns és kemény kutyának aki valójában. Mindenkinek megfelelően kell "öltözni", estélyre sem mackónadrágba megyünk, a hivatalos személy sem rövidgyatyában dolgozik, a dobemrann se nézzen ki úgy mint egy nagyra nőtt, komolytalan, szelíd cuki kutya amikor nem az. A kölsö tökrözze a belsőt.

A lényeg még mindig elkerülöd: a te kutyád ÉRTI hogy miért kell napokig, hetekig szenvednie egy ivartalanítás után? Nem TE meg ÉN (mert én értem és nem tudom miért kezdted el magyarázni nekem?) hanem a KUTYA akivel csinálják? Az enyém sajna nem érti, csak azt hogy valami rossz történik vele. AZ Ő SZEMPONTJÁBÓL ugyanolyan egy ivartalanítás vagy egy kupírozás.

És a másik lényeget is: FELMUTATNÁD végre azt a kutyát aki emiatt szenved (szakszerű kezelés után) vagy valami baja van? :)

2010. ápr. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
39%

Te kutyád érti,miért szenved a csonkítási műtét miatt?

Azt ne próbáld bemesélni senkinek,hogy nem rossz neki utána.

Van pl.itt egy csonkított fülű kis kölyök,állatorvos csinálta a csonkítást szakszerűen.

A fülén van valami idétlen vas merevítő vacak,állandóan vakarja nyüszítve,próbálja leszedni.Biztos azért,mert nem zavarja.

Van aztán pár csonkított farkú kutya a környéken,folyamatosan tisztítani kell a végbél környékét,mert nincs farok,ami védje,marha gusztusos.

Végleg betiltanám,hogy a divatmajmok a kutyájukkal szórakozzanak.

Azt mondod,keményebbnek néz ki a csonkított kutyatorzó.Lehet,hogy annak néz ki,félelmet kelt az emberekben,ezt élvezed?

Milyen jogon félemlítetek meg másokat?

Én mondjuk nem félek a kutyatorzóktól,inkább sajnálomőket.

2010. ápr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
57%

Arról nem beszélve,hogy hiába csonkított sok dobermann,az agyonszaporítás miatt legtöbbjük használati szempontból 0.Idegileg,fizikailasg gyengék,némelyik nagy nehezen letesz valami vizsgát,de éles helyzetben 0 az értékük.Sok közölük meg sem éri a 8.évét a szervezeti gyengeségük miatt.Ismerős dobermann3 évesen esett össze az utcán és halt meg.Másik dobi szilveszterkor 2 évesen,mikor ledobtak mellé egy petárdát.Harmadik labdázás közben halt meg,szintén 3 évesen.Egy sem szaporítótól van.

A használati szempont alatt azt a munkát értem,amire kitenyésztették és amire szerinted a csonkítással alkalmasabbnak néz ki,nem azt,hogy a futtatónm játszod vele az eszed és rémítgeted a többi kutyást.

Arra kéne inkább törekedni,hogy a fajta erősebb,egészségesebb legyen.

Az meg szánalmas,hogy nem érdekel a bajban lévő kutyák sorsa.

Megsúgom,hogy dobermann is van közöttük bőven.

2010. ápr. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
50%

Van csonka farkú kutyám. :) Olyan tiszta a popsija hogy némelyik ember is megirigyelné. Hozzáteszem 10 cm szőr van a fenekén és nem csupasz mind egy dobi. Nekem ugyan sosem kellett megtisztitani. Olyan gyorsan fut hogy senki nem tudja utolérni és minden kutya megérti kommunikációs szándékait. A fülét is fel kellett kötni (igaz nem azért mert levágtuk, mert ő nem olyan fajta) és egy percig sem zavarta. :) Egy olyan példát sem mondtál ami 100% bizonyított hogy a farka vagy a füle miatt van rosszabb helyzetben. Én is láttam már kutyát korán meghalni pedig teljesen természetes volt mindene (nem pont dobi mert az nálunk nincs sok, de pl roti, bármi aminek szokták vágni).

A többi embrert magasról lesz*rom. Nem érdekel ha félnek az ő bajuk, én nem erre hajtok hanem arra hogy nekem tetszen a kutyám, nekem legyen kemény, nem másoknak. Nem szoktam senkit ijesztegetni bár páran megérdemelnék. Milyen jogon akar más szabályozni amikor én nem tehetek róla hogy fél tőle?

Kutyafutattó nincs a városunkban.

Azért vannak még normális dobermannok akikkel lehet dolgozni. Ennek semmi köze a csonkoláshoz.

Nem vagyok tenyésztő így nem tudom hogy törekedhetnék a jobbításra, azon kívül hogy jó helyről veszem ha egyszer veszek és nem szaporítótól?

Honnan is vetted hogy nem érdekelnek a bajban lévő kutyák? A csonkolás és a bajban lévő kutyák kizárják egymást, esetleg azért fog bajba kerülni egy kutya mert rövid a farka és feláll a füle? Nem értem. Amúgy csak megsúgom, hogy van a családban pár mentett kutya, én választottam, ajánltam a menhelyről mivel a többiek nem értenek hozzá. :) Ja, azért mert nem istenítem az ivartalanítást, még megteszem ahol szükséges... Szóval vagy nem tudsz olvasni vagy nagyon ki akarod forgatni a szavaim. Pont én vagyok az akit az igazán bajban levő kutyák érdekelnek és nem azért kampányolok hogy nehogy kevágják szegény fülét (igaz utáűna aranytálból enne de az kínzás) miközben az igazi állatkínzók röhögve ártanak az állatoknak mert velük nem foglalkoznak. Ez csak egyszerű túlzás, túrérzékenység...

2010. ápr. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
52%

Nem azt írtam,hogy azért haltak meg korán,mert csonkítva lettek.Azt írtam,hogy a csonkítás helyett azzal kéne foglalkozni,hogy az adott fajták egészségesek,használhatók legyenek.

Nemazért kerül utcára a kutya,mert csonkítva van.Azt írtam,hogy az ivartalanításnak a kutyák számának csökkentése miatt van értelme,a csonkításnak meg semmi nincs a sznobságon kívül.

2010. ápr. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek aki válaszolt de azt nem érte mhogy miért kell tisztítani a popóját? akkor pl egy lhasa apsonak is kell vagy westienek? mert az enyémnek nem. CSak azért is tettem fel a kérdést mert 2011-re szeretnék egy amstaffot innen: [link]

és itt mindegyiknek kupírozva van a füle. Es valahogy sokkal jobban megtetszett levágott füllel. De emígy profi állatorvosunk van szerencsére ami nincs is messze. EMígy a kiállítást azért kérdeztem mert nálunk Szlovákiában betiltották a kupírozást és a csonkolást de nem tudom melyik fajtára értik ugyanis tudom hogy a cane corsoknak, rottweilereknek, dobermannoknak nem szabad.

2010. ápr. 20. 16:38
 19/44 anonim ***** válasza:
66%
Sokan jönnek azzal, a természet alkotta formában kell a kutyák fülét meghagyni. De a lógó fül nem igazán a természet adománya. Az élővilágban melyik állat zárja be a hallószervét két óriási bőrdarab mögé? A lógó fül is az emberi beavatkozás eredménye a fajták kialakulásában.
2010. ápr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
33%

Szia!

Nekünk két amstaffunk is van törzskönyvesek, az egyik kiállítási célra lett vásárolva, neki le van vágva a füle, a másik csak tenyészszemlére megy a nyáron neki meghagytuk.

Ha gondolod írj privit és mutatok képeket, meg beszélhetünk a fajtáról.

2010. ápr. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!