Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák kapnak érzéstelenítőt...

A kutyák kapnak érzéstelenítőt vagy valamit kupírozás során?

Figyelt kérdés
fáj emígy az nekik?
2010. ápr. 19. 17:58
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:

Annyira értek a kutyákhoz,hogy küllembíró vagyok (bull típusú terrierek,bár nemigen bíráltam,nem voltam partner a kiállítási csalásokhoz),munkakutyázom,plusz állattenyésztő a szakmám :)

Annyiban igazad van,hogy csonkolt vagy farok nélküli kutyám nem volt,nekem kutyatorzó nem kell,akár csonkolt,akár születetten farok nélküli.

Most jelent meg az egyik kutyás újságban egy nemzetközileg igencsak elismert mestertenyésztő véleménye,neki jobban hiszek,mint egy divatmániás hobbykutyásnak.Az alábbit írta a csonkításról:

"A beavatkozást követő első hétben a kiskutyáknak KOMOLY FÁJDALMAIK VANNAK,nyűgösek,sírdogálnak és rosszul alszanak.Mindez természetesen anyjukat is megviseli,viselkedése nyugtalan,állandóan tisztogatni,gondozni akarja panaszkodó kölykeit,ráadásul az idegeskedés tejtermelését is negatívan befolyásolja.Ez a stressz,bár a kutya éltében igen rövid ideig tart,komoly mértékben kihat további fejlődésére."

Ezt olyan tenyésztő írta,aki azelőtt csonkolt!!!


Ma voltam a kiállításon nézelődni.A mudik gyönyörűek voltak,de legtöbbjüknek megvolt a farka.

Volt ott egy ismert munkakutyás kiképző egy rotival,aki szintén normális volt.Azt mondta kérdésemre,hogy a hosszú farkú kutya SEMMIVEL nem mozog rosszabbul,sőt jobban,mint a csonkított.

2010. máj. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
66%

Akkor idéznék!

1998. évi XXVIII. trv. az állatok védelméről és kíméletéről, 10. § (1):

" Az állat küllemének megváltoztatása érdekében, továbbá más, nem az állat egészsége vagy későbbi egészségkárosodásának megelőzése céljából történő sebészeti beavatkozás - az ivartalanítás, valamint kutya esetében a tenyésztési hatóság által elismert tenyésztő szervezet tenyésztési programjában meghatározott küllemi előírások kialakítását biztosító sebészeti beavatkozás (fül-, illetve farokkorrekció) KIVÉTELÉVEL- nem végezhető."


vagyis ma, Magyarországon ez nem tiltott.


egyébként szerintem a régi öregek se voltak ám hülyék. mert pl a vadászkutya, ha csóválná izgalmában a farkát vadászat közben, hát nem sok vadat találna. ismerek olyan vizslát, akinek azért kellett 2* csonkolni a farkát, mert nekiverte mindennek: kerítés, fák, autó és kivérzett neki. csonkolták kb 5 cm-rel rövidebbre, majd 2 év múlva újra. nyilván neki egyszerűbb lett volna az élet, ha kiskorában túlesik ezen.


és a saját szememmel láttam újszülött, 2 napos boxereket, ahol az alom felének csonka farka volt. törzskönyves szülőktől. na akkor most születik csonka farkú kutya vagy nem???:)


és akkor kutyasuliba se járjunk, mert a láb mellett szépen sétálás ugye nem természetes...


a kérdést már feljebb megválaszoltam, jól le is pontoztak, de nem baj, szerintem sokkal rosszabb az a gazdi, aki egész életében láncon, kenyéren meg vízen tartja a kutyáját, mint aki levágatja a fülét-farkát. ja és akkor mi van a farkaskarom eltávolításával? az is csonkolás, nem?


kedves kérdező! darázsfészekbe nyúltál:)

2010. máj. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:

Nem vagyok divatmániás hobbykutyás. :) Dolgozom a selejtes, beteg mudimmal és nem is rosszul. :) Nem azt mondtam hogy amelyiknek farka van az rosszabblul mozog, azt mondtam, hogy az enyém érdekes módon sokkal gyorsabban fut és forog mint a többi társa akinek van farka. :)

Amúgy meg nincsen semmilyen kutyám akit csonkolni szoktak, szóval nem tudom mitől vagy felháborodva, mert véleményem csak lehet! Miattam ugyan egy kutyát sem kellett csonkolni. Azért ciki ha bíróként nem tudod mennyi kutyafajta születik farok nélkül...

Már csak azért sem vagyok divatmániás, mert a mudi egy olyan kutya amit leginkbb undorral bámulnak még a kutyások között, szóval biztos hogy nem divatból vettem. :) Sajnos... Nem tudják mi a jó...

2010. máj. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
Itt több olyan kutyás is írt,pl.dobermannos,amely fajták nem csonkán születnek.
2010. máj. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!