Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák kapnak érzéstelenítőt...

A kutyák kapnak érzéstelenítőt vagy valamit kupírozás során?

Figyelt kérdés
fáj emígy az nekik?
2010. ápr. 19. 17:58
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
10%

Kár, hogy nemtudok videot belinkelni, láthatnád rajta, hogy a tegnap reggel kupirozott két kisdobi, délután már önfeledten játszik a kertben. 8-kor mütötték őket, tőlünk 50 km-re, mire hazaértünk már felébredtek, rá 1 órára ettek, ittak. Azóta ugyanolyan élénkek, mint a többiek.

Egyébként a fülgyulladás gyakoribb a logó fülü fajtáknál, és a hosszu farok eltörhet. Véleményem szerint a kupirozás nem divathóbort.

2010. ápr. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
40%

Jesszusom! Az én kutyám, én etetem, nevelem, tőlem függ az élete, ergó a füle is. Lehet lepontozni! Ja és a gyerekét nem vágattam:)

Az én staffimnak 4 hónaposan kupírozták a fülét, és ivartalanították és a köldöksérvét is rendbehozták. Természetesen altatásban! Reggel 10-kor állt neki a doki, kb. egy óra alatt kész is volt, délután még kicsit kómás volt az altatástól, de este már evett, felkelt. Másnap-harmadnap nekem kellett pórázra venni, hogy mégse rohangásszon annyira a friss varratokkal! Nem kell húzkodni, éppen az fáj neki, viszont én naponta 2-3-szor bekentem körömvirág-krémmel az "élét", hogy gyorsabban és szebben gyógyuljon. A száraz pörköket is le lehet szedni, így nem lesz vastag a széle. Ez kb. annyira fáj neki, mint amikor az ember kiskorában lekaparta a sebeit=semennyire.

Azóta több év eltelt, boldog és kiegyensúlyozott, egészséges kutyám van. Persze senki idegennek nem jut eszébe bejönni a kapunkon, ha meglátja a kutyát, pedig tényleg nem egy harapós kutya:) De ezért is vettem staffit és nem mondjuk spánielt.

2010. ápr. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
42%
Kedves kérdező!Jövőhéten kedden pontban délután 4 órakor elmegyek hozzád,és levágom a füledet.Hogy miért?!Mert nekem úgy jobban fogsz tetszeni....
2010. ápr. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
49%

Szerencsere nem Magyarorszagon elek, de talan majd egyszer oda is eljut a civilizacio...

Itt tilos a kutyakat megcsonkitani ertelmetlenul, csupan azert, mert a gazdinak ugy tetszik.

Raadasul a farok a kutyaknak az egyik legfontosabb kommunikacios "segedeszkoze", mivel beszelni nem tudnak. a ful es a farok allasanak mind jelentosege van abban, hogy a kutya milyen jeleket kozvetit a fajtarsainak.

Aki megcsonkitja oket az kegyetlen, szivtelen ember! Ti persze ezt nem igy gondoljatok, mert magyar viszonylatban gondolkodtok es elvakit a "divat". Mert igen, a fulet es a farkat divatbol vagjak le, nem pedig azert, mert haszna van.

Remelem, titeket is megcsonkit valaki egyszer, mert eldonti, hogy ugy szebbek vagytok!

Erdekes, hogy ebben az orszagban meg egyetlen csonkitott farku, csonkitott fulu pitbullt, dobermannt es mast nem lattam! Nem veletlen, hiszen itt emberek elnek, nem kegyetlen allatok.

2010. ápr. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
84%

Tudod, az ivartalanitas nem ertelmetlen, mert haszna van. Az ivarszerveknek semmi haszna egy olyan kutyaban, akit nem tenyesztenek tovabb. A kan csak szenved a kanossagtol, mert nem engedik parosodni. A szuka pedig attol szenved, mert tuzeles utan alterhes. De ezen kivul meg egy csomo dolgon segit.

Ellentetben a ful es farokcsonkitassal. Annak mi haszna van? Az, hogy nektek jobban fog tetszeni? Hu de hasznos! Vagy azert, mert a kutya elveszti a kommunikacios kepesseget? Hat gratulalok nektek!

A labujjaitokat miert nem vagatjatok le? Ugy sokkal divatosabb lenne, raadasul semmire nem hasznaljatok...

2010. ápr. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
74%
A hosszu farok eltorhet? Ennyire barom mar ne legyel! A kezed is eltorhet, megsem vagod le! Miert? Gondolom azert, mert haszna van. Hat a faroknak es a fuleknek ugyanolya hasznuk van. Az, hogy te nem tudod, mire hasznaljak a kutyak, az a te tudatlansagodrol arulkodik. Szerintem nezz utana, hogy a nyugati orszagokban miert tiltjak be sorban az ilyen kegyetlensegeket. Azert, mert tajekozottabbak az emberek es allatszeretok, akik a kedvenceik erdekeit nezik, nem pedig azt, hogy mitol fog divatosan kinezni.
2010. ápr. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
66%

én is csonkitott farokkal akartam venni a kutyát, ami nekem tetszett. Aztán olvasgattam a témáról és én is azt olvastam, hogy értelmetlen és az állatnak rossz. Nem elsősorban a műtét a rossz, mert abból hamar felgyógyul, hanem azert rossz neki, mert nem tud úgy jeleket leadni a kutyatársaik részére, ahogy az a fajtára jellemző. Azt is olvastam, hogy sok országban be van tiltva.

Én is beláttam, hogy hiába nem tetszik hosszú farokkal, ha ezzel rosszat teszek a kutyámnak, akkor inkább megkegyelmezek neki.

Azota nem tudom, mi történt velem, de valahogy megtetszett a hosszú és most már mindenképpen hosszú lesz, mert jobban tetszik, mint a rövid.

Szebb is, mikor csóválja!

2010. ápr. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
0%

A f*szomba mondja már meg valaki hogy akkor az én kutyámnak miért nincs semmi baja az ég világon??????????????????????

Farok nélkül született! MINDEN itteni kutyánál (ja persze mondjuk agarak nincsenek erre, talán azok legyőznék) gyorsabban fut, egy helyben fordul miközben alig lassít le, SENKI kutya nem értette félre, mindenkivel nagyon jól elvan és 1000 féle módon tudja kifejezni örömét! Most akkor erre miért nem reagál senki csak a sok buta dologra? És nem csak ő, hanem a testvérei meg az apja (akitől örökölték) is ugyanilyen jól boldogulnak!

2010. ápr. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
0%
Arról nem is beszélve hogy álló füllel sokkal jobban lehet kommunikálni, pont nem a lógóval... Ezek szerint a természet is kegyetlen hogy számtalan alkalommal hoz létre farkatlan kutyákat? Vannak olyan fajták ahol szinte minden egyednél (és érdekes ezek legtöbbször munkakutyák akiknek gyorsnak és egészségesnek kell lenni). Vagy azok szimplán csak szerencsétlen selejtek? Hát nem hiszem.
2010. ápr. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
75%

Az Álltorvosi Kamara nem ajánlja a tagjainak,hogy csonkítást végezzenek,SEMMI egészségügyi,állatorvosi indoka nincs.

Gondoljátok,ha lenne a csonkításnak értelme,kivennének ennyi pénzt,amit a sok divatőrült a csonkításért fizet,a zsebükből?

2010. ápr. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!