Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szoktatok idegen kutyákat...

Szoktatok idegen kutyákat simogatni?

Figyelt kérdés
Nagyrészt olyanokat, akik kerítés mögött vannak. volt már rossz élményetek? Én régebben szinte minden kutyát simogattam. Egyszer egy tacskóféleséget simogattam, barátságos volt, és egyszer csak a kezem felé kapott, nem csak játékból, hanem teljes erejéből. Most már csak a nagyobb méretű kutyákat simogatom, azok stabilabbak idegileg.
2016. aug. 16. 16:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Nem, kerítésen keresztül kutyát simogatni szerintem bunkóság, ahogy etetni is az. Jól esne néha megsimizni egy szép kutyát, de nem teszek olyat, ami engem zavarna.

Gyerekként a szomszédok kutyáit simogattam, 1-2 sarokkal arrébb is mentem, hogy megsimogassam a skót juhászt, de itt mind a kutyák, mind a gazdák ismertek.

2016. aug. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az én kutyámat is szokták simogatni, kerítésen belül, de még egyszer sem gondoltam, hogy ez bunkóság lenne. Miért lenne az? Ha a kutya szalad oda a kerítéshez, azért, hogy megsimogassák, akkor abba mi a kivetnivaló?
2016. aug. 16. 17:03
 3/16 anonim válasza:
56%

Én szoktam simogatni őket, de picit mindig félek hogy felém kapnak. Szóval általában felkészülök rá

Szerencsére még nem volt olyan h megharapjon egy, mindig engedték h simogassam őket :)

És én is mindig inkább a nagyobb kutyusokat simogatom

2016. aug. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Nem illik....

Ha meg bent marad egy ujjad a gazda a hibás....

2016. aug. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
majd egyszer jól letépik a karod... csak az a sz_r hogy a gazda lesz a bűnös, a kutyát meg altatják... de csináld csak nyugodtan...
2016. aug. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

4.: "Nem illik....

Ha meg bent marad egy ujjad a gazda a hibás...."

5.: "majd egyszer jól letépik a karod... csak az a sz_r hogy a gazda lesz a bűnös, a kutyát meg altatják... de csináld csak nyugodtan..."



Na ez nekem teljesen újdonság, szóval ha a kutya a területén megharap egy idegent, akkor a gazda a hibás??!!

Akkor ennyi erővel minek vannak házőrző kutyák, meg miért képezik ki erre a kutyákat??

2016. aug. 16. 17:21
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok, én nem ilyen szempontból tartom bunkóságnak.


Ha boldog-boldogtalan simogatja az utcáról, akkor a rossz szándékú emberekhez is oda fog menni, aki könnyebben mérgezi meg akár. Hiába nem eszi meg a földről az ételt, ha a kedves, akár visszajáró simogató odanyújtja neki, fújja tele a száját purhabbal, vagy csak kilopják, hogy utána szórakozásból megkínozzák.

Hogy éreznéd magad, ha a kutyádat azért ölnék meg, mert ennyi felelősségérzet sincs az emberekben?


Persze nem kell mindentől félni, séta közben megengedem, hogy simogassák, de idegenek ne nyúlkáljanak a portámra se jó, se rossz szándékkal.

2016. aug. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam, és ha az enyémet simogatnák így idegenek, annak sem örülnék.
2016. aug. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon "okosak" vagytok.

1. Más TULAJDONÁT nem buzeráljuk.

2. Nem neked tartja a kutyát, nem azért van, hogy megsimogasd.

3. A kerítésen okos dolog benyúlni, csak pl.az én kutyám leszaggatná a karodat ha megpróbálnád. Utána meg hozhatnám az ásót...szóval néha nem árt előre gondolkozni.

2016. aug. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Igen ha a kutya negtlp akkor sajna a gazda a hibás.
2016. aug. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!