Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van még egy olyan szerencsétle...

Van még egy olyan szerencsétlen, mint én?

Figyelt kérdés

5 nap alatt a menhelyről elhozott kutyám lepisilte mind a négy szőnyegünket, az egyiket annyira, hogy kuka lett, 10.000 Ft minusz. A szobaiból sem jött ki a szag, de egy 25.000 Ft-os szőnyeget nincs szívem kidobni egy rohadt hugyozás miatt, és még keresem a módszereket, amik hatásosan kiszedik a szagot, mert 2 napja sikálom a szőnyeget, és nem segít.

Ezen kívül tegnap éjjel felmászott az előszobai fotelágyra, és a szemtelenje összehugyozta. Szódabikarbonával, öblítővel, mosóporral is kefélem, de még így is maradt egy kis szaga. Ha kidobnám, - 30.000 Ft.


Egy egyébként értelmes kiskutyáról beszélünk.


Másnak is voltak ennyire durva esetei, vagy csak az én "értelmes" kutyám ilyen jó fej?



2016. aug. 19. 10:08
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
71%
Lehet az idő, vagy ilyenek. Szőnyeg fel, kanapé letakar, mosórongy elő. Ha hígat kakil akkor rossz a táp. Válts valami másik minőségi kölyöktápra.
2016. aug. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Oké! Egyébként az oltási könyvében 07.03-án, és 07.17-én kapott valamit, amit nem tudok elolvasni (valami Vargand, vagy Vangard, ilyesmi)
2016. aug. 19. 10:44
 13/36 anonim ***** válasza:
75%
Általában, ha új kutya kerül a házba, az ember elviszi az állatdokihoz bemutatni. A doki , ha alapos, átnézi, minden rendben van-e vele. Akkor meg lehet beszélni, hogyan folytatódjon az oltási program, mikor legyen féreghajtás.
2016. aug. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként fél évesen a herék már lent szoktak lenni. Ezt is ajánlatos az orvossal megbeszélni.
2016. aug. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
81%

Hát ez így elég kusza...


Első körben el kellett volna vinned állatorvoshoz. Fél évesen már lent kéne lennie mindkét herének, úgyhogy emiatt legalább vidd el orvoshoz, mert lehet ez is okozhat gyakori vizelést, ha pl ingerelve van így a hugyhólyag. A híg széklet is betegségre utal, vagy gyomorbaj, vagy rossz a táp (nem írtad le milyen márkával eteted).


A másik, hogy új kutyát, főleg ha mondjuk még soha nem volt lakásban, azért 3-4 óránként le kell vinni pisilni/kakilni, mert így tanulja csak meg, hogy ott szabad, a lakásban meg nem. Aztán idővel nyújthatod ezt az időt, de teljesen szobatiszta nem két hét alatt lesz, hanem hónapok múlva... Ja és ha leviszed, az sem úgy megy, hogy lemész 5 percre, hogy 1x pisiljen a kutya, aztán csókolom... Azért legalább 3-4x pisiljen, hogy tényleg kiürüljön a hólyagja.


Amíg ez van, addig meg fel kell szedni a szőnyegeket és becsukni a szobák ajtaját, hogy a kutya ne menjen be oda. Vagy elkeríteni neki egy helyet (mint pl a konyha, ahol könnyű feltakarítani) gyerekráccsal, ha nincs otthon senki, aki figyeljen rá. A pisis szőnyeget meg vidd el tisztítóba, ugyan nem 10 forint lesz, de jól kitakarítják.

2016. aug. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
63%

Próbáld ki a habos szőnyegtisztítókat, vanish port ilyesmi. Az ecet is jó lehet, kevésbé lesz kedve odamennie a kutyának. Amíg nem szobatiszta tedd el a szőnyegeket vagy takard le mosható műanyagfóliával. Ha fixen berögzült a szobatisztaság elviszed a tisztítóba és nincs több gond.

Többször próbáld levinni és ahogy írták menjetek dokihoz. A híg széklet egyáltalán nem normális. Mivel eteted?

2016. aug. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
34%
Nem lehet hogy vakcina van beírva?
2016. aug. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

Kiskutyáknak való Pedigree, Frieskies junior, Brunos nagyobb szemű. Kapott már kombinált oltást, de sajnos most is sikerült neki bekakilnia, és amellett, hogy híg, ilyen nyálka is van mellette (amiben mintha vér is lenne...). Pedig épp a kaja utáni sétáltatáshoz készültem, de ezt én baxxxxtam el, mert véletlen becsuktam a fürdőbe. Sikerült neki a kádkilépőt is lehugyoznia (kuka), úgyhogy szisztematikusan a szőnyegekre pisil. Már nincs a lakásban egy sem, csak a szobai, erre meg figyelünk.

Majd délután doki.

2016. aug. 19. 13:13
 19/36 anonim ***** válasza:
83%

Azonnal doki!! Lehet, hogy parvos a kiskutya! Ami halálos! Meg azon kívül kitudja még milyen betegségei vannak! Kéne kérni egy teljes kivizsgálást is!

Adj neki rendes kaját, ne ilyen mű cuccokkal tömd!

Húst adjál neki (főzve) meg rizst, tésztát, tojást, csontokat hogy rágjon is mehet neki túró kefír joghurt is, sajt egy kevés belsőségeket a nyomelemek miatt.

Ez mellé egy kevés táp!

De első az állatorvos!

2016. aug. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Az örökbefogadási szerződésben benne van, hogy kapott kombinált oltást, a kiskönyv szerint kettőt is. Akkor Parvo nem lehet.
2016. aug. 19. 14:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!