Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajándék kutyát vettünk magunkh...

Ajándék kutyát vettünk magunkhoz, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az utcánkban él egy nagyon öreg bácsi neki van egy 5-6 éves mopsz kutyusa amit a mai nap során nekem ajándékozott. Nagyon sokat segítek neki, mert már nem él vele senki ő meg már rokkant. Ma átmentem füvet nyírni és amikor végeztem azt mondta nekem ,hogy fogadjam el tőle a mopsz kutyusát , mert már nem tud róla gondoskodni . Beszéltem anyummal és befogadhattam . A kutya szobatiszta , játékos, eleven természetű de nincs oltási kiskönyve azt mondta a papa (mindenki így hívja, valójában nem a papám) ,hogy nem vitte el még "igazi"állatorvoshoz. Kapott már kiskorában az állatorvos ismerősétől a kutya veszetség elleni oltást csak nem volt hivatalosan oltási könyveb vezetve és ennyi. Nincs benne csipp sem. A kutya most fog tüzelni , vagyis szerintem mert meg van dagadva neki hátul... Mivel nem vagyunk mi tehetős család ezért nem tudjuk mi sem elvinni állatorvoshoz ,hogy minden olást megkapjon mert az drága lenne nekünk. Vettem neki egy féreghajtót bár nem hiszem hogy kukacos:DD. Iskola mellett elfogok járni dolgozni így lesz saját pénzem és elsősorban ki szeretném ivartalanítattni. Az ivartalanítást megcsinálják oltási könyv nélkül? Persze mikor már megvan az ivartalanítás utánna csináltatnék neki kiskönyvet ,csippet. Azért szeretném minnél elöbb az ivartalanítást , mert a hátsó kertünknél nincs kerítés és sok itt a kóborkutya nem szeretném ha felcsinálnák. Szóval összegzésben a kérdéseim:

Mennyibe kerül egy mopsz ivartalanítása?

Megcsinálják oltási-kiskönyv nélkül a beavatkozást?

Milyen oltásokat kellene beadatnom neki és ezek az oltások mennyibe fognak kerülni?

Válaszokat előre is köszönöm.



2016. aug. 19. 23:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%

Ezzel három probléma van:

1. Az orvos chippel nem rendelkező kutyához hozzá sem nyúlhat. Őt büntetik meg érte. Tehát előbb chip, oltási könyv.

2. Tüzelő kutyát nem ivartalanítunk, mert ilyenkor vérzékenyek. Sőt, hacsak nincs valami sürgősen kezelendő gebasz érdemes több hetet várni a tüzelés után, hogy teljesen elmúljon a vérzékenységet okozó hormonhatás. (Mivel szobakutya, ti meg pórázon viszitek sétálni egy tüzelést ki lehet bírni baleset nélkül.)

3. Pénz nélkül ne tartsatok kutyát! A minimum ellátás (kaja + paraziták elleni védelem: szúnyog, kullancs, bolha + amortizálódott cuccok pótlása) sem két fillér, de ha beüt valami orvosi probléma, azt tudnotok kell kezelni: betegség, baleset stb.


Árakról érdemes helyben érdeklődni. Sok helyen tartanak pl. ivartalanítási akciót, ami segítség.

2016. aug. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Félre értés elkerülése végett nem azt mondtam ,hogy szegények vagyunk hanem azt ,hogy nem vagyunk olyan tehetősek ,hogy mindent megkapjon egyszerre .
2016. aug. 20. 13:30
 13/19 A kérdező kommentje:
Hétfőn beszélek az állatorvossal és a csippet elintéztetem meg a kiskönyvét is . Nem azt mondtam ,hogy az udvaron tartanánk de attól ,hogy szobakutya attól ő is ki fog járkálni. A kerítést meg ma megcsinálom valahogy
2016. aug. 20. 13:33
 14/19 A kérdező kommentje:
A minimum ellátását meg tudjuk biztosítani. Anyu tegnap vett Chappi kutya tápot . Ma megfürdettem kitisztítottam a ráncait (amit nem nagyon szeretett) nem láttam ,hogy bolhás lenne de veszünk neki bolha nyakörvet.. Körmeit is levágtam megnéztem a neten ,hogy hogyan kell rendesen levágni ezt sem nagyon szerette de sikerült.. Szóval ezt mégegyszer megírom nem szegények vagyunk hanem átlagosak nem vagyunk gazdagok és tehetősek de normális körülmények közt élünk és egy kutyának biztosítani tudjuk a normális életmódot
2016. aug. 20. 13:45
 15/19 anonim ***** válasza:

Először oltások, és chip, majd az ivartalanítás - ezt amúgy is két tüzelés között a legjobb elvégezni.

Míg tüzel, ne járkáljon ki felügyelet nélkül, csak veletek pórázon.

Az árak állatorvostól is függenek.

A chappy és hasonló tápok nem kutyának való ételek, sőt még ételnek sem nagyon nevezném őket, inkább hulladéknak. Normális minőségű tápot vegyetek neki.

2016. aug. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Milyen minőségi tápok vannak? Én mondtam anyámnak ,hogy Chappy-t hozzon azt hittem az jó... Tele van vele a Tv azt hittem ez minőségi ..
2016. aug. 20. 17:45
 17/19 anonim ***** válasza:
82%

Olyan tápot nem érdemes venni, amit a tévében reklámoznak...


Jó minőségű tápok pl. Brit, Josera, Orijen, Acana, Taste of Wild, Happy Dog Premium, Flatazor stb.


Ezeket internetes állatos webáruházból, vagy állateledeles boltból lehet megvenni.

Amiket a hagyományos boltokban lehet kapni, mint chappy, pedigree és hasonlók, azok valóban húst szinte semmit nem tartalmaznak, gabonákból, hamuból (hulladék), mesterséges színezékből és aromákból állnak főleg. Belátható, hogy az alapvetően húsevő kutyának ez nem étel.

2016. aug. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat akkor benézünk egy állateledeleshez ha ott nincs minőségi akkor neten körülnézek
2016. aug. 20. 22:00
 19/19 anonim ***** válasza:
Javasolnám, hogy kullancs és bolhairtó már megelőzés miatt is mindig legyen rajta! Ezek a kis dögök nagyon hamar a kutyusba tudnak menni és nagyon veszélyesek. Minden fürdés után érdemes ilyen szert használni.
2016. szept. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!