Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek a szomszéd ellen?

Mit tehetek a szomszéd ellen?

Figyelt kérdés
Már elég régóta csinálja ezt, próbáltunk vele beszélni, de vagy nem érdekli, vagy letagadja. Szóval a szomszéd egy öreg alkesz nő, aki folyamatosan mindenféle kajákat dobál át a két kutyánknak. Az egész úgy kezdődött, hogy miután ide költöztünk nem sokkal lettek tyúkjaink. Először kedvességből megkérdezte, hogy odaadja-e a répa, krumpli, alma stb. héjat, hogy odaadjuk a baromfiknak, mert ő úgyis csak kidobná. Ezt elfogadtuk, hiszen mindketten jól járunk vele. Aztán hetente pár alkalommal akasztott egy zacskót a kapunkra, abba tette a tyúkoknak való kajákat. Viszont egyik alkalommal már a kutyáknak is tett bele csontot, kisebb húsdarabokat. Ezeket viszont kidobtam, egyrészt mert a csont baromfi csont volt, a hús félig romlott. Ezeket kidobtam. Ezután minden alkalommal rakott bele szerinte kutyáknak való kaját is. Egyszer meglátta, hogy én ezeket kidobom, és azóta nem a zacskóba rakja, hanem bedobálja a kerítésünkön! Direkt kifigyeli, hogy mikor nem vagyunk otthon, és akkor odaadja nekik. Nem egyszer értem már arra haza, hogy ő éppen a kutyákat eteti. Ami ezzel a fő problémám: emiatt a sz@rok miatt nem egyszer kellett az ügyeletre rohangálnom a kutyákkal, merthogy ment a hasuk és hánytak. A másik hogy nagyon félek attól, hogy egyszer sok kaját ad nekik, mi ezt mit sem sejtve, elmegyünk sétálni, és ugye ott rohamgálnak, és ne adj isten' de gyomorcsavarodásuk lesz. Mit lehet egy ilyen szomszéd ellen tenni? Vagy zárjuk be a kutyákat a kenneljükbe, vagy a házba, akkor, ha nincs kint senki?
2016. aug. 31. 13:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

nekem a nagyszüleimmel volt hasonló eset, bár ott én sosem engedtem meg nekik h kajáltassák a kutyákat, csak maguktól elkezdték.

5 éven keresztül hetente szépen elmagyaráztam nekik h ők versenykutyák, nem hízhatnak meg, a tápjuk bőven fedezi a tápanyagszükségletüket, bélcsavarodást kaphatnak, fosnak, hánynak, mivel "versenykutyák" egy embert kell szeretniük és engedelmeskedni neki az pedig én vagyok, még utolsónak azzal is megpróbálkoztam h összeverekedhetnek a kutyák és komoly költségeink lehetnek, ha túléli a pici....(az utóbbi persze egy hatalmas ferdítés, de hátha)

a végső megoldás az volt h egyik nap már felkeltem korán és hallottam ahogy a nagyim hívja a kutyámat és láttam ahogy SÜTIT!!!! dobál át a kerítésen, feltéptem az ablakot, rákiáltottam h mit csinál és erre közölte h nem tudta h sütit nem ehet a kutya. majd ordítva kirohantam a házból egyenesen hozzájuk és még ott is leordítottam a fejüket. soha életemben nem beszéltem még ilyen hangnemben senkivel és remélem h nem is fogok. de iszonyatosan sok mindenről kellett már lemondanom a kutyák és a versenyek miatt és iszonyatosan sok pénzt időt és energiát belefeccöltem mind én mind a szüleim a kutyák kiképzésébe.

a nagyszüleimmel mindig nagyon "tisztelettudó" vagyok/voltam/leszek, de ez kiverte nálam a biztosítékot. Viszont azóta nem etetik a kutyákat :D

2016. aug. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Szilvi & Argos ***** válasza:

Egy tetemes állatorvosi költségről szóló számlát mutass meg neki, s közöld, ha még egyszer beteg lesz vmelyik kutyád, bepereled és fizethet, mint a katonatiszt.

Másrészt ha az utcáról dobálja be a szemetet, akkor az utca frontra ne engedjétek a kutyákat...az amúgy se hátrány, nem őrjöngenek a járókelőkre, nem foghatják a kutyákra, hogy kiharaptak a kerítésre, őket se ingerlik idióták, nem tudják lefújni, megmérgezni, stb ;)

2016. aug. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Végül csak megoldódott a probléma. Valamelyik nap hátul voltam a kertben, gondolom nem látta, hogy ott vagyok, kutyák rohantak a kerítéshez, és mivel nem fért be a kerítésen a csont, amit hozott, bedobta a kertbe. Persze mindkét kutya szaladt a csonthoz. Mivel mindkettő magának akarta a csontot, ezért elkezdtek verekedni. A néni megijedt, elkezdett kiabálni, én a zajokra előre futottam, leállítottam a kutyákat (szerencsére egyikük se sérült meg), helyükre küldtem őket, a csontot elraktam, mire visszaértem, akkora eltűnt a néni. Azóta inkább beteszi egy zacskóba, és felakasztja a kapunkra. Gondolom fél, hogy megint összekapnak, és durvább sérüléseik lesznek.
2016. szept. 4. 12:56
 14/15 Szilvi & Argos ***** válasza:
Szomorú, hogy csak ebből értett :( lényeg, hogy megoldódott sérülés nélkül!!!
2016. szept. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Reméljük, így is marad.

A biztonság kedvéért én azért még leordítottam volna a fejét. :)

2016. szept. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!