Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A két hónapos pitbull terierem...

A két hónapos pitbull terieremnek mikor vághatom le a fülét?

Figyelt kérdés

Szerintem úgy szebb a kutya de attól félek hogy még túl kicsi hozà és esetleg nem-e lenne töle semmi baja? Nem akaorom hogy bármi baja legyen hiszen a fajtatiszta kutyák nagyon érzékenyek.

Kérlek csak az irjon skinek van bármilyen tapaszatalata a fent emlitet fajtával .


2016. szept. 4. 17:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

2 hónapos kortól 5 hónapos korig szokták elvégezni a kupírozást, de mint ahogy írták, itthon tilos. Külföldön vagy jó ismerős állatorvos által tudod csak megcsináltatni.

De a hiedelmekkel ellentétben nem okoz a kutyának traumát. Vagy ha ez traumának számít, az ivartalanítás különösen az. Mondom mindezt úgy, hogy egy pitnél semmi értelmét nem látom a kupírozásnak, az ivartalanítást pedig nagyon is támogatom. De a valótlan hozzászólásokat nem szeretem.

2016. szept. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A traumát orvosi értelemben értem, nyilván nem sérül a kis lelke attól, hogy eltűnik a füle :)
2016. szept. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ja, a fülvágás ideje meg fajtánként eltérő. Amelyiknek utána kötözni meg állítani kell, azoknál szokták később, a "lecsapom hogy ne legyen útban" típusú fülvágást (bull típusú kutyák, pásztorkutyák, stb.) pár naposan csinálják.
2016. szept. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom hogy csak tenyésztő vágathatja le a kutya 8 napos koráig, utána más tilos.
2016. szept. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!