Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy szobatiszta okos kutya...

Egy szobatiszta okos kutya meddig tudja tartogatni ha a gazdija 'elfeledkezik' rola?

Figyelt kérdés

Pl. Egy lakasban elo okos kutyus hozza van szokva hogy minden nap x idokben leviszik setalni es wc-zni de egyik nap elmarad a seta. Akkor meddig tartogatja? Ha mar nem birja akkor hova vegzi a dolgat? Nyilvan tudja hogy nem szabad de a gazdi hibaja.


Tudtok esetleg peldakat, torteneteket?


2016. szept. 7. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Aki foglalkozik a kutyájával nem feledkezik meg a sétáról. Egy egészséges kutya kb 9 órát bír ki de nem kell eddig várni korábban kell levinni. Velem még nem fordult elő hogy elfelejtettem volna max fél órát, órát kellett várnia. Ha nincs levíve oda ürít ahol rájön a szükség
2016. szept. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát minden kutyának máshol van a limit.

Az öreg kutyámat volt, hogy hazaérkezés után elfelejtettem kiengedni, ő meg nem szólt, békésen lefeküdt aludni, és a 14. (vagy 16., rég volt) óra után kapcsoltam, hogy jézusom, nem engedtem ki pisilni :D És akkor se kirohant a dolgát végezni, hanem még megállt nézelődni, aztán mellékesen elment pisilni is. Még menhelyes korában a kaksit is mindig tartogatta a napi egy sétáig, a kennelbe se akart becsinálni. Szóval ő elég sokáig bírja, úgyhogy rendesen meglepődtem, amikor jött a pitem, ő meg 5-6 órát is nehezen bírt ki eleinte (egy éves kora körül). Most már a 10-11 óra megy neki, ha kell - meg ha nem közvetlenül úszás vagy mozgatás után hagyom otthon, mert akkor teleissza magát vízzel, és nyilván másfél óra múlva pisilnie kell tőle.

Amúgy általában itthon vagyok velük, szóval ritkán kell hosszabb időket bírniuk, meg ugye az is segít, hogy nincsenek fix időpontokhoz szoktatva, szóval nem jön rájuk minden délután pontban négy harminckor, hogy hólyagot kell üríteni.

Ha valamiért nem bírják (felfázás, vagy ugye a fent említett nagy mennyiségű vízivás rossz időzítése), akkor az öregem általában elvonul egy eldugottabb részre, a kicsi meg az ajtó elé nyomja, mert ő az utolsó pillanatig inkább ki akarja vinni.

2016. szept. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyen még nem történt, hogy elfelejtettük volna, de amikor ment a hasa az egyik kutyámnak, akkor ő a Tv-állvány mögötti részt pécézte ki magának.
2016. szept. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat.
2016. szept. 7. 17:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Ilyen még nem történt, hogy elfelejtettük volna, de amikor ment a hasa az egyik kutyámnak, akkor ő a Tv-állvány mögötti részt pécézte ki magának.
2016. szept. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát én panelban lakom és még tanulok, de őszintén, nincsenek adott időpontok, reggel 5-7 közt vmikor leviszem, suli után amikor szól akkor megyünk le van h 2 de van h 5 órakor meg este 8-11 ora közt vmikor. De olyan is volt már h csak 2x tudtam levinni de ha ráérek vagy nincs suli akkor néha 4-5 alkalommal is kiviszem. De olyan is vokt már h reggel 10 után mentünk ki. Szóval nagyon változó, de ő ugyis szól hakell neki.
2016. szept. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kis okosak :)
2016. szept. 7. 18:31
 8/8 anonim ***** válasza:
én egy napról tudok (nem direkt és nem elfelejtés történt, annál súlyosabb). nem élvezte a kutya.
2016. szept. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!