Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dolgozott valaki önkéntesként...

Dolgozott valaki önkéntesként kutyamenhelyen?

Figyelt kérdés
Én régóta elakarok menni, csak attól tartok lelkileg nagyon megviselne. Miket láttatok? Mesélnétek egy kicsit erről?
2016. szept. 11. 19:52
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Még valami: a menhelyi dolgozók nem utasítgatnak, de minden menhelyen megvannak a szabályok, amit elmondanak, és illik betartani. Minden ilyen szabály a kutyák biztonsága és jóléte érdekében van, illetve, ha van olyan problémás kutya, amit a gondozók nem adnak ki neked, azt el kell fogadnod, a saját érdekedben is.

Nálunk pl. ilyenek vannak: ahol párban vannak a kutyák a kennelben, ott mindkettőt ki kell vinni sétálni; megvan kb. határozva a terület, hogy merre-meddig lehet menni; pórázról elengedni nyílt területen tilos; más kennelekben élő kutyákkal összeengedni tilos (verekedés lehet belőle). Ez mind észszerű és betartható.

Kérhetsz kutyát, de lehet, hogy ajánlanak is. Érdemes nem csak egy kutyával foglalkoznod, hanem több sétakört is menned, amennyibe belefér az idődbe, hogy minél több kutyának okozz ezzel örömöt. Legalábbis én így szoktam, 2-4 kört megyünk, időnktől függően, általában páros kutyákkal, tehát 4-8 megsétáltatott, vidám kutyát hagyok újra a kennelben :)

2016. szept. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
11.: Én kisebb nagyobb túrákra szeretnék menni, főleg erdőkben. Azért, hogy ne legyek egyedül, legyen úgymond egy társam. De azért tanítanám is, hogy ha később lesz kutyám, jobban értsek hozzá. Pl. ha 10 km-re elmegyek a menhelytől, az probléma nekik? Azt nem szeretném, hogy egy kijelölt területen ide-oda szaladozzak több kutyával. Nem azért akarok menni, hogy örömet okozzak az összes kutyának. Meg remélem ilyesmiket nem fogok hallani a menhelyen, hogy érdemes minél több kutyát vinni, hogy örömet okozzak nekik, ez érzelmi zsarolás, hogy a kutyáknak jó legyen, bennem ne keltsen senki rossz érzéseket.
2016. szept. 11. 21:09
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Az elejen inkabb ne eroltesd. Ezek a kutyak nincsnek abba a fizikai allapotban, hogy tobb kilometert setaljanak. Nincsenek hozzaszokva es az elejen nem biznak meg benned annyira, hogy ekkora tavolsagokra elvidd, de ha turelemmel vagy megismernek biztos vagyok benne ha lesz olyan kutya, akkor nem fognak akadekoskodni.


Viszont, nem igazan ertem, hogy te ezt nem szeretnel, azt nem szeretnel ez nem elmenypark. Nezd ez egy segitsegnyujtas, ami NEM rolad (es az igenyiedrol) szol, hanem az ottani kutyakrol. Termeszetesen nem kotelezhetnek sok dologra (pl. melyik kutyat vidd el, milyen onkentes munkat vegezz stb.), de nem is kotelesek elfogadni a munkad. Mert ez bizony munka. Amugy sem erdemes valogatni, megis hogy akarsz tanulni a kutyakrol, ha szelektalsz? Hogy a tapasztalatot megszerezd, erdemes minel tobb szemelyisegjegyel talalkoznod.


Szemely szerint en sosem valogatok melyik kutyat vigyem. Mint irtam gazolok, szarlapatolok, kutyakat latok el (pl. gyulladt ful takaritasa, gyogyszerek belejukdiktalasa stb.), mert barmit is teszek a kutyaknak segitek vele (es azoknak akik segitenek ezeknek az allatoknak), hisz ezert megyek.


Van mar menhely, ahova mennel vagy csak felvetodott a lehetoseg?

2016. szept. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

13.: Amit leírtam, csak az elején szeretném így csinálni. Elég lusta vagyok, és nem szeretném ha ezt is csinálnám, meg azt is, mert abból semmi nem lenne, úgy is az lenne végül, hogy csak belefáradnék, és többet nem is mennék menhelyre. Az hogy kiakarok választani egy kutyát, akivel foglalkozok, az már élményparknak számít?

Ennyi igényem van mindösszesen, a szabályokat természetesen betartanám, csak azt nem szeretném, hogy rám sózzanak ezt meg azt. Tudom, hogy a menhelynek a minél több segítség, és támogatás az érdeke, aki már ott van több éve, lehet ebben tapasztalata. Számomra persze hogy csak rólam szól az egész, ha nem fog tetszeni ez valakinek, az foglalkozzon a kutyákkal, nem kötelességem odamenni, én teszek szívességet, nem ők nekem, semmi közöm nincs a kutyákhoz. Az meg ha nem fejlődök, az az én bajom, ki nem állhatom, ha valaki tudja nekem mi a jó.

Ezt most nem sértésnek, meg támadásból írom, nem akarok senkit sem megbántani, de a menhelyen is csak emberek vannak, ha nincs bizalmatlanság, túl sok mindent megengednek maguknak egyesek.


Persze kihangsúlyozom, hogy minden amit leírtam, csakis a kutya érdekén belül van. Tehát ha nekem olyan kedvem van, nem fogok kilométereket sétálni, ha a kutya sántít.


Valószínűleg emberek között éltek ti is. Ugye hogy azzal a személlyel töltitek a legtöbb időt, aki a legszimpatikusabb nektek? És nem azokkal, akiknek a legnagyobb szüksége lenne rá? Hányszor mentetek magányos öreg nénikhez segíteni?

2016. szept. 11. 21:51
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ők borzasztóan fognak örülni annak is ha 1 kutyával foglalkozol, ha ő lesz a kedvenced akkor vele fogsz foglalkozni. De szerintem meg fog esni a szíved egy szomorú szemű kutyán és vele is fogsz foglalkozni (hidd el;) )
2016. szept. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Önkénteskedni akkor menj, ha nem önző indokaid vannak, hanem a kutyáknak akarsz segíteni abban, hogy kevésbé legyen nekik stresszes a menhelyi élet. Esetleg akkor, ha tanulni akarsz róluk, akkor viszont ne válogass :) Minél többfélét ismersz meg, annál több tapasztalatot szerzel.


Ha rácuppansz a kedvenc kutyáidra egy menhelyen, és csak őket viszed, azzal ártasz nekik. Többé-kevésbé elkezdenek hozzád kötődni (más lehetőségük nem lévén, hiszen nincs gazdájuk), és végül a gazdához kerülés egyben gazdaváltás is lesz nekik, plusz hiába kötődnek, nem éltek együtt, tehát amíg bent vannak, addig is szívatás, mert egész nap, egész héten téged vár. És hát láttam önkénteseket örökbeadni a kedvencüket (én is köztük voltam), nem volt őszinte a mosolyuk, nekik sem egy leányálom. Éppen ezért nem szokták a menhelyi kutyákat kiadni mindenféle programokra, és az ilyen kedvencelést is igyekeznek megakadályozni (legalábbis nálunk így volt, nem kérés alapján ment a séta, hanem a gondozó tudta, melyiket kell vinni, és azt adta ki). Szóval nagyon jó dolog az önkénteskedés, hajrá, csináld, vidd őket sétálni, meg tedd meg értük, amit helyben tudsz, de ne szórakozz a kis lelkükkel.

2016. szept. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

13.: Paksi kutyamenhely. Szinte csak rosszat hallottam róla, ezért vagyok ilyen bizonytalan.


16.: Így már egy kicsit másabb. Nem szórakozni akarok velük, csak nem gondoltam bele, hogy ez nekik rossz, ha egyszerre 1-2 kutyával foglalkozom sokat. Úgy gondoltam, hogy kis sétákkal csak fölöslegesen nyugtalanítom őket, mintha az éhezőnek nagyon kevés ételt adnának.

Jó hogy elmagyaráztok dolgokat, persze ha értelmesen elmagyaráztok dolgokat, akkor azokat nem fogom semmibe venni. Ha gondoljátok jöhetnek még a tanácsok, előre is köszönöm őket!

2016. szept. 11. 23:05
 18/25 anonim ***** válasza:
18%

"de ne szórakozz a kis lelkükkel."


A kutya nem ember, maskepp mukodik. Ha kivalszt egy kedvenc kutyat es mindig azt setaltatja azzal egyaltalan nem art neki, ez egy nagyon nagy hulyeseg. Ha ismeros ember viszi a kutyat setalni akkor a kutya nyugodtabb lesz mert tudja hogy nincs veszelyben.


Az allatvedoknek is illene mar megtanulni hogy hogy mukodik egy kutya, es nem azzal okozni kart a nekik hogy emberkent kezelik.

2016. szept. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

18#: Pont kb masfel honapos sztori. A kutya annyira ragaszkodott a gondozojahoz(pedig nem csak azzal a kutyaval foglalkozott, de nagyon egymasra voltak hangolodva), hogy szeparacios szorongast kapott megprobalt kimaszni a kenel racsos keritesen ezert felvagta a hatso mancsat (kozel 40 kilos kutya) ezert egy honapra be kellett tenni betonozott mini kenelbe lampaburaval, aminek kovetkezteben a a fulebe kerult szor miatt begyulladt a fule, majd kapott egy "remek" gombas fertozest is a fulon belul. A mancsa 1 honap utan gyogyult a gombas fertozessel pedig lassan egy honapja kuzdok (mar javul csak nagyon nehezen), ami nem keves penz es stressz a kutyanak. Megeri?


Termeszetesen nem emberek, de neked meg azt nem szabad elfelejteni ezek nem otthon nyugalmas teljes kornyezetbol jonnek, teljesen masok. Van amelyik csak az ingyen virslit es a setaltatas lehetoseget latja benned, a masik meg 2 simitol ugy erzi elvalaszthatalanok vagytok.


Az emberek mindig elfelejtik, hogy a kutya individuum, ennek megfeleloen, nem mind ugyanugy reagal, ugyanarra a dologra.

2016. szept. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

#18: mondd, te hány év menhelyi tapasztalattal mondod ezt? Mert én önkénteskedtem és melóztam pár évet, és szerintem két kezemen meg tudom számolni, hány olyan kutyánk volt, aki félt sétálni. Az összes többi egyedül is biztonságban érezte volna magát, pont mindegy volt neki, ki fogja a póráz végét.

Természetesen a félősebb kutyákkal jobb, ha eleinte csak egy-egy ember foglalkozik, de őket is hozzá kell szoktatni másokhoz minél hamarabb, hogy örökbeadhatóak legyenek. Úgy nem tudsz kiadni egy kutyát sem, hogy látványosan hozzád tartozik. Magyarázhatod te a gazdajelöltnek, hogy tök jó lesz majd velük is, de ha végig rajtad csüng és tojik rájuk, akkor nem fogják hazavinni, hanem keresnek egy olyat, aki a szemükbe néz, csóvál nekik, vagy legalább valamilyen szinten foglalkozik velük.

2016. szept. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!