Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dolgozott valaki önkéntesként...

Dolgozott valaki önkéntesként kutyamenhelyen?

Figyelt kérdés
Én régóta elakarok menni, csak attól tartok lelkileg nagyon megviselne. Miket láttatok? Mesélnétek egy kicsit erről?
2016. szept. 11. 19:52
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Egy kicsit kezd vitává alakulni minden, szóval a kutyákról ennyit, most legyen téma inkább a menhely, és az ott pénzért dolgozók. Nektek mi a tapasztalatotok? Ugye nem kérnek titeket erre-arra?

Én nem ürüléket szedni akarok odamenni, csak azért, mert azzal jót teszek. Csinálja meg ezt a vezetőnő, meg aki fizetést kap a munkájáért. Bármit mondanak, vagy csinálnak, az csak üres álszentség, addig amíg nem látom teljesen a pénzügyüket, jó részük szerintem olyan mint az egyház. Elolvastam néhány kérdést , volt ahol az adományokat szétosztották maguk között, az összegyűlt 60 millió forintból pedig az alap dolgokat sem voltak képesek megcsinálni, sok helyen az önkéntesek bunkók, bűnözőként kezelik az odalátogatókat. Nem sárdobálózni szeretnék, csak az érem másik oldalára lennék kíváncsi. Volt olyan, hogy ruhaadományt vittünk szeretet szolgálatnak nyitvatartási időben, és azt mondták hogy jöjjünk vissza később, mert ők reggeliznek éppen.

Még egyenlőre úgysem tervezek elmenni a menhelyre, néhány kutyás könyvet előtte elolvasok, hogy legalább minimális elméleti tudásom legyen, addig ha van kedvetek írhattok ide is, meg privátba is :)

2016. szept. 12. 14:11
 22/25 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb, ha úgy mész oda egy menhelyre, hogy sétáltatni szeretnél kutyát. Akkor a takarítás stb. szóba sem jön. Én sem takarítok, csak sétáltatok, kifutóra viszem a kutyákat, ilyesmik. Nem kötelezhetnek semmire.

Viszont az pl. nálunk nem megengedett, hogy 10 km-es kirándulásokra vigyél kutyát. Eleve reggel 9 és fél 1 között van sétáltatásra lehetőség, és ez idő alatt igyekszünk átmozgatni a legtöbb kutyát, illetve azokat, akiknek erre a legnagyobb szükségük van éppen. Ezeknek a kutyáknak egy fél órás séta is nagyon jót tesz. Sőt hirtelen a kennelfogság után nem is lenne okos hosszú túrára vinni őket.

Minden menhelyen más egy kicsit, ha elmész az általad választott helyre, akkor az ottani gondozók el fogják mondani, hogy náluk hogy működnek a dolgok, mit lehet, mit nem lehet. Te pedig ennek fényében eldöntöd, szeretnél-e ott önkénteskedni, vagy inkább nem.

2016. szept. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Nos.. Pakson azért készülj fel,hogy nem csupa happy kutya van...

Én Fehérvárra jártam anno. Ott reggel takarítás,etetés volt,és utána lehetett sétálni. Akkoriban kutyasulizni hordtunk ki kutyusokat. Nekem egy kutyázós malamit volt a kedvencem. Mindig mindenhova vele mentem,imádtuk egymást.

Beledöglöttem mikor gazdisodott.. 10év telt el azóta,közel 100kutya ment át a kezem alatt ez idő alatt,de a mai napig siratom..


Pakson Erzsike biztosan örömmel fogad minden segítséget,de nem vihetsz ki akárkit,ez tuti.

A kutyák nincsenek normálisan szeparálva,ha te lemész,és folyton egyet viszel ki a több tucatból,azt a többi előbb utóbb kinyírja.

Komoly balhék tudnak ebből lenni.

2016. szept. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

"Ott reggel takarítás,etetés volt,és utána lehetett sétálni." Komolyan? :D Még az ember megy segíteni, erre még megszabják hogy mikor, és mi után lehet vinni sétálni a kutyát? :D Ez csak valami vicc, ugye? Gondolom azokon a helyeken ilyen undokok, ahol megy rendesen a pénzlenyúlás, nyilván nem akarják hogy sokan járjanak oda, és azt sem lehet, hogy nem engedik oda az önkénteseket. A munkanélkülieken kívül ki ér rá 9-től fél 1-ig?


"A kutyák nincsenek normálisan szeparálva,ha te lemész,és folyton egyet viszel ki a több tucatból,azt a többi előbb utóbb kinyírja. " Akkor is fennáll ez a lehetőség, ha az ottani falkavezért viszem ki állandóan? Vagy az nem megoldás, ha 30 összezárt kutyából foglalkozok mondjuk 5 szimpatikus kutyival?


23.: Paksról vannak konkrét tapasztalataid? Mesélnél róla egy kicsit? :)

2016. szept. 13. 09:18
 25/25 anonim ***** válasza:

Én iskola mellett jártam le,minden hétvégén reggel 9-5ig. Nyilván nem vihetsz ki kutyát mondjuk etetési időben. Rengetegen voltunk önkéntesek,szóval szó nem volt arról hogy leépítsenek. Egyszerűen segíteni akartunk,és felfogtuk,hogy a kutyának legalábbannyira érdeke,hogy ne rohadjon alá a szar,mint az,hogy sétáljunk. Ha Ennyire nem akarod,akkor Menj eleve úgy,hogy te csak sétáltatni akarsz.

Nem tudom hány éves,és mennyire tapasztalt vagy,én mondjuk nem biztos hogy ki merném vinni a legdominánsabb kutyát. A menhely mellett egy nagy szántós,nyaralós rész van. Sok kutya kevereg arra. Fel vagy készülve,hogy egy alfa típusú,esetleg hónapok óta nem lemozgatott kutyát kezelj ha idegen kutyával futsz össze?

Pakson borzalmasan sok kutya van,nem idilli menhely. Túlzsúfolt,mindenhol kutya. Erzsike nem tud nemet mondani,így minden barom oda hordja a kutyáit.

Én belül nem voltam még,cicákat mentettem onnan többször,de nekem elég volt.

Ideiglenes befogadó vagyok,szóval engem nem sokkol,mert kb mindent láttam már,de egy civilt lehet hogy elrettent.

Ha Ennyire csak 1-2kutyával akarsz foglalkozni,Gyere hozzám sétáltatni 😄

Pakson laksz amúgy?

2016. szept. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!