Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám még mindig bepisil...

Cintikebabby kérdése:

A kutyám még mindig bepisil nem tudja tartani vagy mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
A kutyusom egy lakasban tartott 8 honapos kislány a pisivel mindig volt gond gondoltam elmulik elnövi de nem hajlando tartani minden nap bepisil van hogy többször is a kaki már csak lent de a pisit nem hajlando megtanulni nem tudom mit csináljak még de nem csak ez a problema a kutya minden ingertöl bepisil ha megsimogatod ha jatszol vele ha megszidod ha örül ha etetet stb... Az egesz nap pisi takaritásbol áll ha felugrik az ágyra oda pisil azonnal nem tudom mit csináljak mit találjak ki most vettünk egy kenelt a lakásba egy hatszögletü nagy kenel (1kilos kutyarol van szo) nem tudtam mast kitalálni hogy ne lepjunk bele van ahol padlo szönyeg van egy szóval katasztrófa de ki kell engednem néha nem elég csak sétálni vinni a lakasba is szoktunk játszani de mindig katasztrófával mérgelődéssel végződik probalom nem szidni de a tehetetlenségbe belefáradtam valami megoldás kell! Tapasztalatok esetleg volt másnál is ilyen? Köszönöm előre is!

2016. szept. 13. 19:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Két lehetőség van, az egyik ugye az egészségügyi rész, kivizsgáltatni a kutyát, van-e szervi oka az inkontinenciának. Amennyiben ez kizárva, akkor a másik rész, hogy egyszerűen elölről kezded a szobatisztaságra szoktatást, amit valószínűleg rosszul csináltál (pelenkára szoktatás kölyökkorban?) vagy elmulasztottál. Vagyis ugyanúgy, ahogy a két-három hónapos kicsiket, eleinte két óránként levinni, ill. minden evés, ivás, játék, alvás után. Ha kell, bizony az éjszaka közepén is. Amikor ritkábbá válnak a balesetek, esetleg el is maradnak, akkor lehet növelni az időtartamot két séta között, egy-egy órával. Viszont a napi három séta szinte biztosan kevés lesz még akkor is, ha amúgy nincs baja. Legalább négy, de lehet ötre lesz szüksége felnőttként is. Nem muszáj minden alkalommal órákat lent tölteni, pl. közvetlenül lefekvés előtt én is csak 3-5 percre viszem le a kutyát a ház előtti első füves területre, egyet pisil, aztán már fordulunk is. Így lett szoktatva, teljesen tisztában van vele, hogy ilyenkor már nem bóklászunk.
2016. szept. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Napi 3x fél óra séta kevés,hogy nincs rendben a szobatisztasággal.


Én kutyám fél óra alatt 7x pisil minimum :D jó ő 14 éves.

Amúgy sétát meg minden kutya igényli,főleg a kisebbek..láthatóan sok az energiája mivel túlzottan örül..ha többet lenne mozgatva akkor kicsit nyugodtabb lenne. Illetve agyilag is fárasztani kellene.


Ja és én 6-7 hónapos havanese-el akinek már bőven volt bundája 3 órát lent voltam,mert addig nem mentem fel míg nem pisilt, melege volt és? nem a napon voltunk,lefekhetett ha akart.Nem monoton csak séta. De lent voltunk.

8 hónaposan még 4x volt lent egy éves kora után álltunk át a napi 3 sétára, ebből 2 rövidebb, 1 hosszabb..Bár ő már felnőtt a másik meg 14 éves.Nekik elég a napi 3.


Tiédnek kevés.


De előbb vizsgáltasd ki..

2016. szept. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!