Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a villanypás...

Mi a véleményetek a villanypásztorról?

Figyelt kérdés
Kutyám a beton alapzat alatt átásik és átmegy mindig a szomszédba, szomszédot nem zavarja, engem annál inkább. A kutya le van mozgatja, estére "alig él". De reggel amikor kikéretőzik, megis átmegy a szomszéd kutyához játszani. A kerítést már nem tudjuk jobban erősíteni, mert nincs olyan amin ne mászna át. Nincs valami ötletetek? Sajnos a szomszédok még örülnek is nekik, még jutit is kap, velük nem lehet beszélni, nem értik mi a gondom. Ők kutyaajtót akarnak csinálni, hogy ne kelljen az enyémnek átásnia. Én azt szeretném, ha engedély nélkül szépen maradna a helyén.

2016. szept. 22. 08:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Kutyaiskola.

Amúgy miért zavar, ha tud barátkozni és a szomszédok kedvelik?

2016. szept. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Kutyaiskolaba járunk, a szökésre ők sem tudtak mit mondani. Szerintük kell neki egy játszótárs. Azt meg én sajnos felelősen nem tudom bevállalni. Azért zavar, mert szerinted normális, hogy a kutyád ha tehetne egész nap a szomszédban lenne. Nekik sem véletlenül nincs két kutyájuk, illetve, sikerült már egy gyümölcsfát is kidönteniük.
2016. szept. 22. 08:22
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha még jutalmazzák is, nehéz lesz lezsoktatni.

Villanypásztor megoldás lehet. Kárt nem tesz benne, de jó időre elkerüli a kerítést

2016. szept. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
88%
A kutyád kutyatársaságra vágyik. Ha tud persze hogy átmegy. Talán megbeszelhetnétek időpontot a szomszéddal hogy mikor engeditek össze őkez játszani, bizonyos rendszerességgel. Akkor ezt a rendszert megszokja és talán magától majd nem megy át. Azért mégis kell egy kutyának néha a fajtársaival lenni, és ha jól kijönnek miért is ne lehetne?
2016. szept. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 H_Vivien ***** válasza:
64%

Nem tudom milyen kutyád van, de a villanypásztort nem véletlenül találták ki nagyobb állatoknak, szarvasmarhák, lovak stb. Nekem sikerült a saját bőrömön megtapasztalni, hogy mekkorát üt, nem tenném ki ennek a kutyámat. Arról nem is beszélve, hogy hogy oldanád meg, sűrűn felhúznád több sorba? Szerintem ez nem jó ötlet.

Nem tudom, hogy itt Magyarországon van-e ilyen, de Amerikában ugye nincsenek kerítések. Ott a földbe leásnak valami kis kütyüt, amihez tartozik egy nyakörv. Ha a kutya eléri a telekhatárt működésbe lép és kicsit megcsípi a nyakát, de kellő erővel ahhoz, hogy ne menjen többet oda, így nem megy tovább. Annyira gyorsan meg nem tud futni, hogy ne legyen reakcióideje a két eszköznek és átszaladjon rajta. Ott bevált, mindenhol ilyet használnak. Utána járhatnál, hogy mi is ez valójában. Talán kíméletesebb, mint egy villanypásztor. De csak egy ötlet.

2016. szept. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Át szokott jönni hozzánk a szomszéd kutya (nálunk nincs kert, csak nagy füves placc, nem tudnak kárt tenni). Minden nap van kutyatársaságban, kutyapanzioban dolgozom, oda is viszem, ha épp nem dolgozom, akkor vagy futtató, vagy szomszéd kutya jön át. Heti egyszer beiktatok egy nagy erdős barangolós sétát is. Enyhén szólva "ki van nyalva a feneke" kutyatársaság ügyben a kis szarosnak :D Engedelmes is, de ezzel már tényleg az őrületbe kerget.... Ha neki napi minimum 20 kutya nem elég, akkor szerintem hiába fogadnék be mellé másikat, akkor ketten mennének át a szomszédhoz....
2016. szept. 22. 09:07
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A szokos kutyak ellen vagy a beton alapu kerites vagy a villanypasztor a megoldas. Mond meg a boltban hogy kutyanak lesz, kulnboz teljesitmenyu villanypasztorok vannak, nem lesz semmi baja tole a kutyanak.
2016. szept. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
A villanypásztor nem jó (ami egyébként szabályozható, logikusan nem lórúgásra kell állítani egy kutyához) de az amerikai vezeték nélküli villanypásztor már jó. Istenem...
2016. szept. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nekem a szomszédom telepített villanypásztort a menhelyről kihozott német juhász miatt.

Nem tudtak mit kezdeni a kutyával, szökött ki az utcára, a kb. 160 centis kerítés nem jelentett különösebb akadályt... kiharapott a rácson, őrjöngött, ha valaki elment a ház előtt, már feljelentéssel fenyegetőztek.

Ezért felhúztak egy villanypásztort. Először a kutya megtanult valahogy átbújni közte. Sűrűbbre vették. Akkor aláásott... ezzel nem tudtak mit kezdeni. Ráadásul, ha a kutya agya elborult (erre pl. a postás megpillantása is elegendő volt), akkor nem érdekelte, hogy ráz, átment a pásztoron.

Végül szegény kutyát visszavitték a menhelyre, mert nem bírtak vele.

Szóval, szerintem a kutyának baja nem lesz attól, ha a pásztor megrázza, ez ne tartson vissza, de nem biztos hogy a kutyát vissza fogja tartani, ha valamit nagyon, nagyon akar...

(még annyit, hogy a szomszédom esetében nyilván első kutya volt, felnőtt nj, iskola nincs a faluban, sétálni nem vitték, mert nem bírtak vele, szóval 100% az ő hibájuk volt, a te esetedben ez nyilván nem áll fenn)

2016. szept. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én először is a beton alap méretét növelném, másodszor pedig a kerítéssel kezdenék valamit, vagy befelé hajló tetejűre magasíttatnám, vagy esetleg a tetejére lehetne tenni olyan görgőket, mint az ún. macskabiztos kerítéseknél.
2016. szept. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!