Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem érti meg sok kutyás...

Miért nem érti meg sok kutyás ember, hogy nem mindenki szereti a kutyákat?

Figyelt kérdés
10 emeletes panelben lakom és a házban egy csomó embernek van kutyája. Ez idáig nem is zavar, nincs tőlük zaj, nagyon ritkán hallom ugatni valamelyiket. Szóval nem azzal van problémám, hogy kutyát tartanak. Viszont ha összefutunk a lépcsőházban vagy az utcán, a kutyák közül több is elkezd felugrálni rám, nyalogatni a kezemet, táskámat, stb… A gazdi meg jókat nevet rajta, sőt BIZTATJA. Komolyan, csak engem zavar, ha egy másik élőlény összenyálazza a kezemet? Nekem ez hasonló, mintha az utcán odajönne hozzám egy idegen ember és elkezdene nyalogatni… ugyanúgy undorodom tőle, sajnálom. A farmerem, táskám is csupa nyálfoltos lesz, ha elsétálok valamelyik kutya mellett. Persze nem a kutyákra haragszom, hanem a gazdájukra, aki csak áll és büszkén mosolyog, hogy milyen ügyesen összenyálazott a kutyája egy másik embert. Szóltam már nekik többször is, határozottan is, hogy nekem ez kellemetlen, de nincs sok változás. Gazdik, miért hagyjátok, hogy a másik embert zaklassa a kutyátok? (Akinek nem inge, …. )
2016. szept. 29. 16:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
48%
Igazad van. Amit tehetsz, hogy szólsz normálisan a gazdának, majd erélyesebben, hogy hívja el a kutyáját. Ha pedig ez sem használ te küldöd arrébb az ebet. Persze nem arrébb rugdosod, hanem hanggal, testjelekkel viszonylag finoman elzavarod.
2016. szept. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
én is kutyásként mondom, engem is zavar. Én is most dolgozom rajta, hogy az 5 hónapos németjuhászom ne ugráljon rá másokra a nagy örömködésben. DE vannak sajnos olyan gazdik akik bsznak megnevelni a kutyájukat...
2016. szept. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Kutyás vagyok, és ez engem is zavar...a nyálat akkor viselem el magamon, ha gyakorlunk, rendezvényezünk és dolgozom a kutyákkal :D

Ahogy már mondták, szólj erősen a gazdára, ha nem működik, térddel told odébb a kutyát

2016. szept. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
81%

Ezt kell tenned!


Fogd meg a grabancát, majd rázd meg és közben mondd, hogy "Nem szabad!". Ha nem érti vagy ellenáll, akkor még egyszer, erélyesebben.


Ja, a kutyáját meg elég egyszerűen eltolni. :D

2016. szept. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mert a kutyák aranyosak🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶
2019. aug. 10. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!